Luup peale | Kalev tegi teise järjestikuse võiduga tabeli alumise otsa põnevaks (galerii!) (0)

Premium liiga punane latern Tallinna Kalev teenis teise järjestikuse võidu, alistades kodus Viljandi Tuleviku 1:0.

Värava lõi kapten Marek Kaljumäe 69. minutil. Eelmises voorus kaks resultatiivset söötu andnud ja ühe penalti teeninud Markus Vaherna oli jälle eeltöö tegijaks. Ta konksutas karistusala servas Gustav-Hendrik Seederi vastu ja pani terava palli värava ette, kus Karl Romet-Nõmm selle Kaljumäe ette tõrjus.

Kalevi seis tundus vahepeal peaaegu lootusetu, aga viimase viie vooruga teenitud kolm võitu on meeskonna Narva Transi ja FC Kuressaare kannule aidanud. Transist jäävad sinisärgid nüüd kolme ja Kuressaarest kahe punkti kaugusele. Sellisest põnevast seisust minnakse mängima alumise neliku vahelist kolmevoorulist ringi.

Tulevikul on jäänud sel liigahooajal pidada vaid üks mäng Tartu Tammeka vastu. Selle matši võit kergitaks viljandlased viiendaks, viik või kaotus tähendaks kuuendat kohta.

Tähelepanekuid mängust:

1. Kalev oli väravale ülilähedal varemgi

Mängupildi poolest võrdse kohtumise avapoolaja kõige ohtlikuma momendi lõi 38. minutil Kalev, kui Kaljumäe tsenderdas ja Vaherna lõi peaga latti. Jätkupalli saatis Hannes Anier peaga üle värava.

Järgmine supervõimalus tekkis samuti kodumeeskonnal - 52. minutil viis Murad Velijevi hea tõste Anieri üks-ühele. Ründaja püüdis Nõmmest mööda mängida, kuid kolmapäevase karikamängu penaltiseeria kangelane, enesekindlusest pakatav Nõmm sai jalad vahele.

2. Nappi eduseisu hoiti kõikide vahenditega

Lõpupoole hakkas Kalevi värava all ärevaid momente tekkima. Pavel Marin jättis paar head šanssi löömata. 80. minutil suskas palli võrku ka teine väljakul kaptenipaela kandnud mees, Tuleviku ründaja Kaimar Saag, aga kohtunik Grigori Ošomkov tühistas selle, fikseerides Nikita Komissarovi vea Dominik Ivkici vastu. 88. minutil jõudsid Herol Riibergi läbisööduni samaaegselt Sander Kapper ja puurilukk Karl Andre Vallner, Kalevi väravavahi õnneks takerdus pall tema keha alla.

Kalev hoidis üliväärtuslikku eduseisu kõikide vahenditega. Anier püüdis juba 87. minutil palli nurgalipu juures hoida. Vallner viivitas igal võimalusel ja viskas enne Tuleviku nurgalööki meelega teise palli väljakule ning võttis üpris rahulolevalt teenitud kollase kaardi vastu. 90+3. minutil tegi Dmitrijs Kalašnikovs tempo tapmise eesmärgil hilise vahetuse. Tulevik jäigi neljandat liigamängu järjest kuivale.

3. Kalev on leidnud stabiilse koosseisu

Kalev kasutas teist vooru järjest täpselt samasugust algkoosseisu. Esimese vahetuse tegid võõrustajad alles 89. minutil. Treener Kalašnikovs tundub olevat leidnud oma ideaalse koosseisu, keda ta usaldab ja kes ka tulemused ära teevad. Järgmises kohtumises tuleb aga vähemalt üks muudatus teha, sest Tanel Tamberg hankis oma hooaja kaheksanda kollase kaardi, mis tähendab automaatset mängukeeldu.

Ka Tulevik pani teist vooru järjest väljakule täpselt samad 11 meest. Mängu jooksul tegid külalised ainult ühe vahetuse. See vahetus oli oluline, sest platsile astus Marco Budic, kes lõpetas oma 16. septembril alanud vigastuspausi.

4. Mängu parim - Marek Kaljumäe

Kaljumäe lõi teist vooru järjest värava ja andis latiraginale eelnenud tsenderduse ning oli keskväljal tugev lüli.