Luup peale | Karm reaalsuskontroll ehk Vaprus sai esimesed tuleristsed kätte (galerii!) (0)

Levadia alustas Premium liiga hooaega 5:0 võiduga. Foto: Oliver Tsupsman

Eelmisel aastal Premium liigas kolmanda koha saanud Levadia on kahe hooaja vahel meeskonda tugevdanud, et meistritiitel endale saada. Algus on tehtud. Uue hooaja avamängus alistati Sportland Arenal liiga uustulnuk Pärnu Vaprus 5:0.

Levadia oli kohe algul domineerivam pool ja haaras juhtohjad 18. minutil, kui Zakaria Beglarišvili suurepärase läbisöödu realiseeris Bogdan Vaštšuk. Mõned minutid hiljem tabas pall Frank Liivaku tsenderdusest Magnus Villota kätt ja mängu peakohtunik Martti Pukk andis Levadile penalti, mille lõi väravasse Beglarišvili. Levadia läks puhkepausile kolmeväravalises eduseisus, sest Georg Grahv kaotas 41. minutil palli Bogdan Vaštšukile, kes leidis karistusalast Agyiri, kes omakorda Vapruse väravasuul olnud Hendrik Vainu üle mängis.

Teise poolaja algul oli Vaprusel üks sajaprotsendiline võimalus, aga Levadia puurilukk Karl Andre Vallner pareeris Villota lähilöögi suurepärase reaktsioonitõrjega. Levadia lõi neljanda värava 67. minutil, kui Tõnis Vihmoja puutest lendas pall Igor Žurahhovski pea peale. Lõppseisu vormistas 86. minutil Agyiri, kes kasutas ära Vapruse karistusalas tekkinud segaduse. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Tasemevahe oli meeletu

Levadia peatreener Vladimiri Vassiljev ei varjanud mängueelses intervjuus, et eesmärk on Vaprust kõrgelt survestada. Seda tehti ja see töötas. Sisuliselt kõik 90 minutit, kui mõned olukorrad välja arvata. Vaprus ei saanud enda väljakupoolelt probleemideta minema.

Siinkohal tasub esile tuua, et Levadia kuulub Premium liiga tippu ja Vaprus mängis eelmisel hooajal Esiliigas. Mõistagi on tasemevahe meeletu ja seda rõhutas mängu järel ka Vapruse peatreener Taavi Midenbritt, kelle sõnul tundsid vastased ennast liiga mugavalt.

"Ei ole mõtet sinist juttu rääkida, aga kõige suurem probleem on, et kui tuled Esiliigast, siis see tasemevahe on meeletu. Peame sellega kohanema ja peame kiirelt kohanema. Kui oleme enda poolel ja kaotame pidevalt palli, siis vastane tunneb ennast väga mugavalt ja läheb raskeks. Meil on vaja kõvasti tööd teha, et suurte võistkondade vastu tagant välja saada," ütles Midenbritt.

2. Endised florakad Levadia särgis

Brent Lepistu on endine florakas ja alustas Levadias teist hooaega. Eesti jalgpallisõbrad on sellega juba harjunud, aga alanud hooajaks liitusid temaga Frank Liivak ja Zakaria Beglarišvili. Liivak mängis viimased kolm aastat Floras ning Beglarišvili kuulus sama klubi hingekirja ligi kümme aastat. Eelmisel hooajal mängis Beglarišvili Soome kõrgliigaklubis KTP.

Liivak ja Beglarišvili kuulusid Premium liiga avamängus Levadia algkoosseisu ja mõlemad mehed särasid väljakul. Beglarišvili andis ühe väravasöödu ja lõi ühe värava ning Liivak teenis penalti.

Beglarišvili oli avapoolajal üks silmapaistvamaid mängijaid. Levadia rünnak käis just Beglarišvili kaudu ja meenusid eelmised aastad Premium liigas, näiteks 2018, kui Beglarišvili arvele kogunes 30 väravat ja 22 resultatiivset söötu. Liivak oli kogu mängu Levadia paremal äärel terav, põhjustades Anton Krutogolovile ja Tõnis Vihmojale väga palju peavalu.

3. Kas Vallner on Levadia esiväravavaht?

Eelmisel aastal Premium liigas kümnenda koha saanud Tallinna Kalevi väravasuul olnud ning iga mäng palju tõrjeid teinud Karl Andre Vallner sai uue koduklubi liigadebüüdil rahuliku tööpäeva, sest Vaprusel ei olnud eriti väravavõimalusi. Levadia domineeriv mäng 23-aastast väravavahti ei uinutanud, sest teise poolaja algul säras Vallner 3:0 eduseisus reaktsioonitõrjega ning mõned minutid hiljem tuli õigel ajal karistusalast välja, kui lõi palli Kristen Saartsi eest minema.

"Tal on suur potentsiaal ja temast saab lähiajal Levadia esinumber. [Artur] Kotenko vanus on juba selline, et ta peab aitama järgmisel väravavahil esimeseks tulla. Praegu nad võitlevad omavahel selle koha eest, aga usun, et Vallner saab lähiajal esiväravavahiks," rääkis Levadia peatreener Vassiljev kaks nädalat enne hooaja algust.

Kas lähiaeg on kätte jõudnud ja Vallner ongi juba Levadia esiväravavaht? Võimalik, sest Levadia on tänavusel hooajal pidanud kaks võistlusmängu ja mõlemas on väravasuul olnud Vallner, mitte 39-aastane Kotenko. Vastased on olnud Maardu Linnameeskond (Levadia sai karikasarjas 2:0 võidu) ja nüüd Pärnu Vaprus. Vallneril on kaks nullimängu.

Levadia järgmised kohtumised praeguse kalendri järgi toimuvad Tallinna Legioni (21. märtsil), Viljandi Tuleviku (4. aprillil) ja Tartu Tammeka (7. aprillil) vastu. Kui Vallner mängib ka need mängud ja mängib hästi, siis on ehk müsteerium lahendatud. Seejärel tulevad kohtumised Nõmme Kalju (11. aprillil) ja Paide Linnameeskonna (18. aprillil) vastu.

Zakaria Beglarišvili. Foto: Oliver Tsupsman

4. Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Beglarišili-Vaštšuk-Agyiri-Liivak nelikust on keeruline kedagi esile tuua, aga kui seda teha, siis pigem Beglarišvili, kelle osavad liigutused Levadiale 2:0 eduseisu andsid. Ülejäänud nimetatud mängijad ei olnud sugugi halvemad. Kahvatu mängu tegi Levadia tipuründaja kohal alustanud Strahinja Krstevski, kes asendati teise poolaja keskel Robert Kirsi vastu. Kirss oli teravam.

13. märtsil kell 13.00 Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia - Pärnu JK Vaprus 5:0 (3:0)
18. Bogdan Vaštšuk, 25. pen. Zakaria Beglarišvili, 41., 86. Ernest Agyiri, 67. Igor Žurahhovski

Väravasöödud: 18. Zakaria Beglarišvili, 25. Frank Liivak, 41. Bogdan Vaštšuk, 67. x, 86. x