Luup peale | Korralik andmine lõppes punktide jagamisega (galerii!) (0)

Kuressaare ja Tammeka paremat välja ei selgitanud. Foto: Allan Mehik
Premium liiga 30. vooru kohtumine FC Kuressaare ja Tartu JK Tammeka vahel lõppes kummalegi võistkonnale rahulolu mittepakkuva 2:2 viigiga.

Kohtumine algas positiivsemal noodil kodumeeskonna jaoks. Juba 10. minutil andis Sander Laht suurepärase söödu Mattias Männilaanele ning viimane tõstis palli vasturutanud Tammeka puurivahist Richard Alandist kenasti üle, mille järgselt maandus nahkkera puhtalt väravas - 1:0.

Ei kulunud kaua, kui mängus nähti juba teist väravat. 14. minutil sai Dominic Laaneots palli, tegi paar kiiremat sammu värava poole ja saatis teele korraliku pommlöögi, mis maandus kenasti posti kõrval ning on ka kõva kandidaat kuu parima värava auhinnale - 1:1

Järelejäänud poolaega ilmestas rohkem armutu võitlus. Peakohtunik Kristjan-Eric Lääne sai palju vigu fikseerida ning väravale kumbki meeskond enam kuigi lähedale ei jõudnud. Kuressaare poole pealt said proovida nii Pajunurm kui Schjönning-Larsen, kuid nende üritused ei leidnud teed väravaarmide vahele. Poolajale mindi seega võrdses seisus.

Teine kolmveerandtund kestis pikalt samamoodi nagu esimese poolaja mäng peale tabamusi. Üritati ja võideldi, aga mida ei tulnud, oli värav. 84. minutil mängis Kuressaare teenitud karistuslöögi kenasti lahti ning kasti tagant pääses löögile valveta olnud Schjönning-Larsen, kes sellega omade leeris kõva rõõmupeo vallandas - 2:1.

Päris kohtumise lõpuhetkedel kandis Tammeka poolt peale pandud tugev surve vilja, kui Reio Laabus sai karistuslöögijärgses olukorras kastist löögile. Pall lõpetas Magnus Karofeldi valvatava värava tagumises postis ning skoor oli taas võrdne - 2:2.

Järelejäänud aega oli vähe ja selle jooksul ei skoorinud enam ka kumbki meeskond. Kohtumine lõppes seega haarava viigiga. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kaks väga võrdset kanget

Tänane kohtumine oli sellel hooajal neljas kord, kui Kuressaare ja Tammeka omavahel vastamisi läksid. Aprillis peetud mängus oli minimaalselt 1:0 skoori näol parem meeskond Tammeka. Poolteist kuud hiljem peetud kohtumises tegi Kuresaare aga tagasi ja purustas taaralinlased 3:0. Kuu aega tagasi peetud mäng lõppes viigiga (1:1) nii nagu ka tänane matš. Kuigi tabelis on meeskondi lahutamas koguni 16 punkti, saab öelda, et omavahelistes kohtumistes jäi aastal 2022 parem meeskond välja selgitamata.

2. Kui ise ei löö...

Vahetult pärast Kuressaare 2:1 tabamust oli neil soodne šanss lüüa ka kirstunael kolmanda värava näol. Löögi sooritajaks oli Otto-Robert Lipp, kelle üritus sai väikese rikošeti. Pall lendas väravast mööda nurgalöögiks, millest aga asja ei saanud. Lippu antud olukorras kuidagi süüdistada ei saa, kuid väga heaks väravavõimaluseks liigitub antud moment kindlasti. Mõned minutid hiljem toimunu on juba ajalugu ning taas kehtib siiski teadatuntud klišee: kui ise ei löö, lüüakse sulle.
Kuressaare seeria kestab. Foto: Allan Mehik

3. Kaua kestab Kuressaare kaotuseta seeria?

Tänane kohtumine oli järjepanu kuues, mida kodus mänginud Kuressaare ei kaotanud. Nende matšide sisse mahub võrdselt nii kolm võitu kui ka viiki. Järgmises kohtumises võetakse vastu tuleval nädalal Paide Linnameeskond, keda viimati 0:0 viigi näol näpistati. Saab näha, kas seeria jätkub või tõmbab tabelis pügala võrra kõrgemal asuv Paide sellele plaanile vee peale.

4. Mängu parim - Michael Schjönning-Larsen

Teisel poolajal juhtvärava löönud mees paistis terve kohtumise vältel silma positiivselt, rügades mehemoodi võidelda ning igas väljaku otsas tööd teha. Mõni kuu tagasi natukeseks ajaks pingile langenud kaitsemängija on enda koha algkoosseisus tagasi saanud ning hetkel ei paista ta sellest ansamblist kuskilt otsast välja langevat.