Luup peale | Legion sai koduõuel Paidelt viigipunkti kätte (galerii!) (2)

Legion ja Paide ei suutnud paremat välja selgitada. Foto: Liisi Troska

Tallinna JK Legion sai Premium liiga 22. vooru järelepeetud kohtumises kätte olulise viigipunkti medaliheitlusse ihkavalt Paide Linnameeskonnalt, mängides nendega 1:1 viiki.

Matš algas kodumeeskonna hea võimalusega, sest juba 4. minutil lajatas Nikita Ivanov kauglöögi latti. Kümmekond minutit hiljem oli Paide Linnameeskonnal hea koha pealt karistuslöök, millest tuleb pikemalt juttu allpool, kuid see üritus jäi lahjaks ja lendas müüri.

Järgmist tõsiselt ohtlikku võimalust tuli oodata veerand tundi, kui Kaimar Saag pääses peaga viie meetri pealt löögile, aga lõi siiski nahkkera väravast mööda. Sellest omakorda mõni minut hiljem veeretas aga Robi Saarma palli napilt Legioni väravast mööda ja nullid püsisid seega endiselt.

43. minutil oli Legionil kasutada karistuslöök, mida läks andma Ivanov. Noore mehe tsenderdus oli hea ning tukkuma jäänud Paide meeste vahelt jõudis see Erko Jonne Tõugjaseni, kes värava ette jõudnuna palli kindlalt võrku lõi ja omad juhtima viis - 1:0.

Legioni rõõm oli üürike, sest 45+1. minutil pääses jooksma Robi Saarma, kes palli saanuna selle ka kodumeeskonna värava allanurka lõi ja vahetult enne poolajavilet seisu viigistas - 1:1.

Teisel poolajal asus domineerima ja juhtväravat otsima Paide, kuid kõik võimalused olid kas ebatäpsed või Legioni väravasuul suurepärase mängu teinud Ivans Baturinsi jagu. 57. minutil lõi Siim Luts palli napilt tagapostist mööda. 69. minutil oli lätlasest puurilukk vahetusest sekkunud Kristofer Pihti lähilöögil suurepäraselt vahel ja mõned minutid hiljem lükkas mees ka Paide uue täienduse Mechini Gomisi ohtliku soorituse üle otsajoone.

Matši viimastel minutitel oli Linnameeskonnal kasutada mitu standardolukorda ja ohtlikku võimalust väravaesiselt, kuid ühtegi korda skoori rohkem ei tehtud. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Andmata jäänud penalti

Mängu 14. minutil oli Paide Linnameeskonnal kasutada karistuslöök, kui Pavel Dõmov rebis maha Dominique Simoni ning sai kollase kaardi. Videokordused näitavad aga, et viga tehti siiski karistusalas sees ning seega jäi Paidele andmata selge penalti. Järgnenud karistuslöögist ei tulnud aga midagi ohtlikku ning Linnameeskonnal jäi potentsiaalne eduseis saamata. Huvitav on ka asjaolu, et tänast mängu ohjanud Kevin Kaivoja on senise hooaja jooksul Premium liigas kõige rohkem penalteid määranud kohtunik, kuid täna ei tulnud siiski nendele numbritele lisa.

Foday Darboe (kukkumas) sai algkoosseisudebüüdi. Foto: Liisi Troska

2. Foday Darboe algkoosseisudebüüt

Enne tänast kohtumist oli noor Gambia kaitsemängija Foday Darboe platsile pääsenud kahes Premium liiga kohtumises vahetusest ning sedagi paari minuti jagu. Täna avanes tal võimalus algkoosseisus alustamiseks. Ülemäära edukalt aga debüüt ei kulgenud, sest lisaks mõnele ebakindlale olukorrale lasi mees 43. minutil karistuslöögiolukorras liiga kergelt ära joosta Erko Jonne Tõugjasel, kes tekkinud võimaluse koheselt ka ära kasutas. Saab näha, kas järgmis(t)es vooru(de)s on tagasi algkoosseisus Abdul Razak Yusif või saab Darboe uue võimaluse.

3. Olulised puudujad

Samad meeskonnad kohtuvad uuesti juba 18. septembril, kuid võrreldes tänasega peavad tolle kohtumise teenitud kollaste kaartide tõttu vahele jätma Legioni poolkaitsja Pavel Dõmov ja Paide keskväljamees Sergei Mošnikov. Mõlemal mängijal on oma võistkonnas kindel koht ning seega jagub peatreeneritel omajagu mõtteainet nende kohtade täitmiseks. Ka mitmed teised mehed Nikita Ivanovi, Stefan Tšendei ja Dominique Simoni näol olid potentsiaalsed mängukeelu korjajad, kuid suutsid sellest siiski hoiduda ning on kõigi eelduste kohaselt valmis enda võistkonda pühapäeval aitama.

Ivans Baturins (rohelises) oli mees omal kohal. Foto: Liisi Troska

4. Mängu parim - Ivans Baturins

Legioni väravavaht tegi tänases kohtumises mitmeid väga olulisi tõrjeid ning oli seega peamine arhitekt olulise viigipunkti päästmisel. Pühapäeval avaneb tal usutavasti selleks uus võimalus ning teine sarnane esitus kuluks Denis Belovi juhendatavale võistkonnale igatpidi marjaks ära.