Luup peale | Levadia rikkus Andrejevi debüüdi, aga tegi Paidele kingituse (galerii!) (0)

Bourama Fomba lõi Levadia hilise võiduvärava. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nikita Andrejevi esimene mäng Nõmme Kalju peatreenerina lõppes valusa 0:1 kaotusega endise tööandja FCI Levadia vastu. Mängu ainus värav sündis 86. minutil, mille sepistasid Ernest Agyiri ja Bourama Fomba.

Esimene ärev olukord oli juba neljandal minutil, kui Kalju karistusalas põrkasid kokku Maksim Podholjuzin ja Felipe Felicio, aga Kristo Külljastineni vile vaikis ja VAR toetas peakohtuniku otsust.

Kaks minutit hiljem leidis Podholjuzin püstsööduga Levadia kaitseliini taha jooksnud Aleksandr Volkovi, kelle löögi tõrjus Karl Andre Vallner. Sellele järgnes mõned minutid hiljem Til Mavretici kauglöök, mis lendas väravast mööda.

Esimene ja avapoolaja ainus väga hea võimalus oli 22. minutil, kui Igor Subbotin konksutas äärel Casper Nicolas Lugtmeijerist mööda ja leidis hea sööduga värava eest Nikita Komissarovi, kelle löök umbes viielt meetrilt lendas posti.

Esimesel poolajal said veel löögile Djibril Dianessy ja Murad Velijev, neist esimese löögi püüdis Vallner ja teise löök lendas väravast mööda. Vaheajale mindi 0:0 viigiseisul, aga Levadial oli muretsemiseks rohkem põhjust, sest Kalju mäng toimis avapoolajal paremini.

Teine poolaeg algas Kalju võimalusega, kui Volkov pääses 51. minutil German Šleini püstsöödu järel Vallneriga silmitsi ja üritas palli üle väravavahi tõsta, aga Vallner oli selleks valmis ja sai näpud vahele.

Mida aeg edasi, seda rohkem sai Levadia mängu enda kätte. Kaljul võimalusi nappis. Levadia teenis teisel poolajal nurga- ja karistuslööke, mis olid ohtlikud ja põhjustasid nõmmekatele peavalu, kuid esialgu nullid püsisid. Kaugelt proovisid sihile jõuda Murad Velijev ja Nikita Vassiljev, kuid Henri Pergile nende löögid raskusi ei valmistanud.

Felipe Felicio ja Maksim Podholjuzin. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Kalju väravalukk muugiti lahti 86. minutil, kui Artur Sakarias teenis Levadiale nurgalöögi, mida asus andma Agyiri. Ta andis suurepärase tsenderduse värava ette, kus Fomba kavaldas Giannis Tsivelekidise üle ja lõi palli mõnelt meetrilt peaga võrku - 1:0 Levadiale!

Kalju ei leidnud järelejäänud aja jooksul viigiväravat ja kaotas Andrejevi debüütmängu. Premium liiga liider Levadia sai kahe viigi kõrvale hooaja seitsmenda võidu ja edestab neljandat kuni kuuendat kohta jagavat Kaljut kümne punktiga. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Bourama Fomba superhooaeg

Mullu suvel Levadiaga liitunud Mali keskkaitsja ei tõusnud esimesel poolaastal kindlaks põhikoosseisu mängijaks, saades Premium liigas kirja vaid 11 kohtumist, neist vaid viis algkoosseisus. Tänavu on Fomba Levadias õitsele löönud mõlemal pool väljakut.

Kui kahes esimeses mängus eelistas Hispaania treeneritetiim keskkaitsepaari Heitor - Vukašin Latinovic, siis alates kolmandast mängust on Heitori kõrval mänginud Fomba. Levadial on liiga parim kaitse (lastud väravaid 3) ja Fombal on selles oluline roll, aga ta suudab ohtlik olla ka vastase karistusalas, sest ta on seitsme kohtumisega löönud neli (!) väravat. Tänavu on liigas rohkem väravaid löönud vaid Agyiri, kes juhib edetabelit seitsme tabamusega.

Seejuures Fomba neljast väravast kahele on Agyiri andnud resultatiivse söödu. Võib öelda, et see duo on Levadiale toonud järjest kuus punkti, sest ka eelmises mängus FC Floraga suunas Fomba Agyiri tsenderduse võrku, vormistades lõppseisuks 2:0. Täna lõi Fomba Agyiri söödust 1:0 võiduvärava.

2. Äärekaitsjad Subbotin ja Yakovlev

Andrejevi esimene algkoosseis Kalju peatreenerina ei erinenud nimede poolest väga palju sellest, mida kasutas eelmine juhendaja Kaido Koppel. Märkimisväärne muudatus oli ründava poolkaitsja kohal, kus alustas Djibril Dianessy, mitte Olivier Rommens. See oli Dianessyle alles kolmas mäng algkoosseisus ja esimene pärast 16. märtsi.

Nikita Andrejev ja Igor Subbotin. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Huvitav käik oli paremal äärel. Protokolli märgiti paremkaitsjaks Šlein, kes oligi sellel positsioonil, kui pall oli Kalju valduses, aga kui tehti kaitsetööd, liikus Šlein keskväljale ja paremkaitsja koha võttis sisse Subbotin. Kui Kalju ründas, siis hoidis Subbotin paremat äärt laiali ja mängis sisuliselt ääreründaja kohal 19-aastase Lugtmeijeri vastu.

Levadia tegi vaheajal ühe vangerduse, kui Ioan Yakovlev asendas Lugtmeijerit, aga positsioone ümber ei mängitud, vaid Yakovlev mängiski vasakkaitsja kohal. Tõsi, kuna Levadia valdas teisel poolajal rohkem palli ja Kalju rünnakud sumbusid kiiresti, siis Yakovlev ei pidanud väga palju kaitsetööd tegema. Levadia rünnak muutus selle vahetusega ohtlikumaks.

3. Til Mavretic tegi Paidele kingituse

Mavretic kaotas 55. minutil keskväljal palli Dianessyle, kes kohe spurtis ka värava poole, aga Levadia kapten võttis enda eksimuse järel Kalju rünnaku maha. See laks Mavreticile kalliks maksma, sest ta korjas endale hooaja neljanda kollase kaardi, mis jätab ta järgmisest mängust Paide Linnameeskonnaga eemale.

See võib Levadiale valus hoop olla, arvestades, kuidas kolmik Mihkel Ainsalu - Mavretic - Agyiri on tänavu mänginud. Tõenäoliselt asendab Mavreticit järgmises mängus Vassiljev, kes sekkus Kalju vastu viimaseks pooltunniks. Algkoosseisus on Vassiljevil tänavu kirjas vaid kaks liigamängu.

Karl Andre Vallner. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

4. Mängu parim - Karl Andre Vallner

Levadia väravavaht tegi viigiseisul kaks, võib-olla isegi kolm otsustavat tõrjet, ilma milleta olnuks tabeliliidril palju keerulisem kolm punkti kätte saada. Vallner tõrjus mõlemal poolajal Volkovi löögid ja tõenäoliselt sai näpud vahele ka Komissarovi löögile, mis posti lendas.

Vallner tegi hooaja kuuenda nullimängu, mis on Agyiri ja Fomba väravate kõrval samuti märkimisväärne saavutus esimese ringi kohta.