Luup peale | Levadia võttis Maardus Vassiljevi juhendamisaja suurima võidu (galerii!) (0)

Tallinna Levadia võttis Vladimir Vassiljevi juhendamisperioodi suurima võidu, alistades Premium liiga 34. voorus võõrsil Maardu Linnameeskonna 4:1.

Avapoolajal löödi Ilja Kassjantšuki väravasse posti äärde kaks peapalli - Gando tsenderdusest skooris Nikita Andrejev, Dmitri Kruglovi tsenderdusest skooris Kirill Nesterov.

Teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Jasper Uwaegbulam vähendas 65. minutil vahe minimaalseks - Kruglov hakkas Mark Oliver Roosnupu tagasisöötu Marko Lipule jätma, aga Uwaegbulam jõudis jaole, lükkas palli Lipu jalge vahelt läbi, pääses Sergei Lepmetsaga silmitsi ning veeretas mänguvahendi nurka.

72. minutil taastas Marek Kaljumäe külaliste kaheväravalise eduseisu, saates tugeva kauglöögi esiposti kõrvale. Lõppseisu vormistas kiirel kontrarünnakul Nesterovi söödust vahetusmees Artjom Komlov.

Tähelepanekuid mängust:

1. Levadia leidis kauaotsitud väravavõtme

Enne tänast oli Levadia pidanud Vladimir Vassiljevi juhendamisel kuus mängu, millest viies olid rohesärgid löönud ainult ühe värava ning ühes (tänu üleaja penaltile FC Kuressaare vastu) kaks väravat. Eilsel pressikonverentsil rääkis Vassiljev, et survet tundev meeskond on hakanud 1:0 eduseisudes liigselt seisu hoidma ning vastaste viigitabamuse korral paanikasse sattunud. Nüüd sooviti treeneri sõnul väravavõti üles leida ning rohkem skoorida. See õnnestuski.

Täna ei hakanud Levadia ühelgi seisul midagi hoidma, vaid proovis väravaid juurde lüüa. Külalised olid lausa nii innukad, et hankisid viimasel pooltunnil neli kollast kaarti. Kuna ka Maardu midagi tagasi ei hoidnud, siis oli tänane kohtumine väga lahtine ja võimalusterohke.

2. Mitu punkti võis maksta Uwaegbulami vigastus?

Maardu suvise täienduse Uwaegbulami 2,5-kuuline vigastuspaus tähendas, et täna sai Nigeeria ründaja kirja alles oma hooaja viienda liigamängu. Üks poolaeg oli talle piisav, et lüüa ka oma viies liigavärav. See paneb küsima, et kui palju väärtuslikke väravaid ja punkte võis jääda väljalangemise äärel rippuval Maardul Uwaegbulami vigastuse tõttu saamata?

Kuna Uwaegbulam polnud täna veel sellises seisus, et talle 90 minutit anda, alustas Maardu tipuründajana 17-aastane Martin Jaagumets, kes kuulus Premium liigas põhikoosseisu esmakordselt. Jaagumets, keda kaaslastel eriti palliga eest üles leida ei õnnestunud, liikus nigeerlase sekkudes vasakule äärele.

3. Hayasaka ideaalne seeria katkeb

Talvisel üleminekuperioodil Maarduga liitunud jaapanlane Sho Hayasaka on läbinud siiani Eesti liigas maksimumprogrammi - ta pole ainsa Premium liiga väljakumängijana vahele jätnud ainsatki mänguminutit. Nüüd Hayasaka ideaalne seeria katkeb, kuna ta sai 71. minutil Karl Rudolf Õigusele tehtud vea eest hooaja neljanda kollase kaardi ja peab järgmises voorus puhkama.

Kuna Tartu Tammeka väravavaht Karl Johan Pechter jäeti täna trauma tõttu pingile, siis on Paide Linnameeskonna puurilukk Mait Toom ainus, kellel on veel võimalik hooaeg 36 täismänguga läbida.

4. Mängu parim - Kirill Nesterov

Nesterov oli täna Levadia paremal äärel silmapaistev, ta lõi ühe värava ja andis ühe resultatiivse söödu. Paraku võttis ta ka kollase kaardi, mis jätab ta kohtumisest Nõmme Kaljuga eemale.