Luup peale | Levadia võttis ootuspärase võidu Kalevi üle, Trawally kees üle (galerii!) (1)

Premium liiga 28. mänguvoorus alistas FCI Levadia võõral väljakul kindlalt 3:0 JK Tallinna Kalevi ja teenis sellega hooaja 21. võidu.

Päikesepaisteline kohtumine Kadrioru staadionil oli juba esimestest minutitest külaliste kontrolli all. Juba kuuendal minutil pääses targalt konstrueeritud rünnaku järel löögile sel suvel Levadiaga liitunud Til Mavretic, aga Kalevi väravavaht Maico Rimmel tõrjus vasakusse alumisse nurka suundunud palli nurgalöögiks.

Kuigi Ivan Stojkovici hoolealused olid need, kes domineerisid, siis sellegipoolest ei saanud kaitsetööd unarusse jätta. Ohtlikute kontrarünnakute poolest tuntud Kalev sai kaheksandal minutil jooksma, aga realiseerimine jäi vajaka. Vadim Mihhailovi briljantne šanss lendas kõrgelt üle värava.

Nagu vanarahva tarkus ütleb, siis ise mitte lüües sahistatakse sulle: kümnendal mänguminutil leidis valitseva Eesti meistri keskkaitsja Maximiliano Ugge end karistusala äärest markeerimata ning rammis mänguvahendi jõuga väravasse. Rimmeli käed jäid lühikeseks - seisuks 0:1.

Eduseisu saavutamise järel muutus rohelistes särkides tegutsenud meeste mängupilt kindlamaks ja teravamaks. 15. minutil paigutas Robert Kirss palli väravavõrku, aga suluseisulipp tõusis, värav ei lugenud. Üheksa minutit hiljem leidis taas Kirss end värava ees ning seekord abikohtuniku lipp püsis maadligi. Keskväljal Foday Trawallylt mänguvahendi röövinud Brent Lepistu leidis Zakaria Beglarišvili, kelle täpse läbisöödu 28-aastane Pärnust pärit tipuründaja realiseeris.

Kaheväravalise eduseisu saavutamise järel tekkis Roosnupul väravavõimalus, kuid üritus vuhises napilt tagumisest postist mööda. Avapoolajal rohkem märkimisväärseid sündmusi ei tekkinud, riietusruumi siirduti 2:0 Levadia juhtimisel.

Teise poolaja algfaasis põlesid Trawally närvid totaalselt läbi. Gambiast pärit poolkaitsja tõmbas 49. minutil esialgu maha Beglarišvili, seejärel lendas jalad ees Roosnupu alajäsemetesse. Kohtunik Andrei Karhu saatis kalevlase enneaegselt riietusruumi, haiget saamise järel ägestunud Roosnupp sai kollase kaardi.

Ühemehelise ülekaalu kasutas Levadia mõne hetke pärast ära. 53. minutil avas isikliku Premium liiga skoorisaldo Mavretic. Rimmel avas tagant lühikese sööduga Ats Purjele, kelle puude oli puudulik. Mavretic oli verekoera kombel kohal, võttis palli ja keerutas selle siseküljega tagumisse nurka. See seik võttis ideaalselt kokku Kalevi tänase mängu - mõte oli hea, tehnika seevastu konarlik.

Viimase 30 minuti vältel oli Levadial veel mitmeid võimalusi, kuid eduseisu kasvatada ei suudetud. Tänase võidu järel püsib Levadia liigatabelis teisel kohal, liidermeeskonnast FC Florast ollakse kümne punktiga maas. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kus on sokid?

Kohtumise algus Kadrioru staadionil viibis, sest FCI Levadia võttis mängule kaasa valed kedrad. Sokiprobleem lahendati ära ning pea kümme minutit hiljem pandi mäng käima. Nagu lõppskoorist näeme, siis Levadia mehi see ei seganud.

2. Kotenko alustas põhikoosseisus

41-aastane Artur Kotenko võttis täna sisse Karl Andre Vallneri omaks kujunenud positsiooni väravapostide vahel ning tegi kohe ka nullimängu. Koos eelmise hooajaga on Kotenko kokku Premium liigas platsil käinud kõigest neljal korral, viimati 21. augustil 3:2 võidumängus FC Kuressaare vastu. Enne tänast nullimängu suutis Kotenko viimati kõrgliigas võrgu tühjana hoida eelmise aasta 9. oktoobril, kui Levadia alistas 5:0 Narva Transi.

3. Mängu parim – Til Mavretic

24-aastane sloveen paistis mängu jooksul silma tugeva võitlushinge, hea tehnika ja oskusliku kohavalikuga. Kõik see andis Mavreticile väravavõimalusi ning teisel poolajal päädis see väravaga. Just seesama, 53. minuti tabamus ja sellele eelnenu näitab, kui oluline ta täna oli. Südikas surve Purjele sundis viimase eksima, mis lõi soovitud eeldused väravaks.