Luup peale | Maardu tõukas Tammeka viimast kohta jagama (galerii!) (1)

Maardu Linnameeskond teenis Premium liiga 13. voorus oma teise võidu, alistades koduväljakul kaotusseisust Tartu Tammeka 2:1.

Sander Kapper viis Tammeka juhtima, aga Alger Džumadili ja Sho Hayasaka väravad pöörasid seisu ümber. Tähelepanekuid mängust:

1. Algul Tammeka lõi ära, Maardu mitte

Tartlased jõudsid sihile juba teise minuti alguses, kui Sten Reinkort tegi hea eeltöö ja andis läbisöödu karistusalasse Kapperile, kes lükkas mänguvahendi alla nurka.

Juba järgmisel minutil oli Maardul sarnane võimalus. Hayasaka andis läbisöödu kasti, kuid Jaroslav Dmitrijev lükkas palli napilt alumisest nurgast mööda.

2. Maardule meeldib just Tammeka vastu skoorida

Tauno Tekko kornerist läks Reinkorti pealöök Anton Aristovi põrkega posti, aga väravaid lõi edaspidi ainult Maardu. Džumadil viigistas, kui võttis Vitali Gussevilt tulnud kõrge söödu parema jalaga maha ja lõi vasaku jalaga ette alla nurka.

53. minutil vääratas oma väljakupoolel Kevin Aloe, kes kaotas palli Džumadilile. Viimane mängis Dmitrijeviga seina ning andis paremalt äärelt tsenderduse, mille realiseeris Hayasaka. Maardu on nüüd löönud tänavu Premium liigas kuus väravat, millest neli on saadetud justnimelt Tammeka võrku.

Tartlased läksid 69. minuti vahetusega, kui väljakule sisenes Kevin Anderson, üle kolmesele kaitseliinile. Natukeseks ajaks panid nad Maardu hea surve alla, aga lõpupoole lubasid nad rünnakuid alustades endale liiga palju praaki ja pallid ei jõudnud enam kuigi tihti Linnameeskonna karistusalasse. 80. minutil oli hoopis Maardul vasturünnakul suurepärane võimalus, aga Džumadil lõi sedapuhku viielt meetrilt mööda.

3. Tammeka langes sügavale

Kaotus langetas Tammeka Tallinna Kaleviga liigatabeli viimast kohta jagama. Lisaks tabas tartlasi veel üks probleem, kui Andre Paju võttis keskväljal kollase kaardi hinnaga Vitali Gussevi maha ning peab järgmisest kohtumisest eemale jääma. Niigi on Tammekal muresid vigastustega, mis on lõpetanud Albert Prosa ja Martin Jõgi hooaja.

Siiski on ülikoolilinlastel soodne võimalus asjade seisu parandada, sest ka järgmises kolmes voorus on nende vastasteks tabeli alumise poole satsid (Viljandi Tulevik, FC Kuressaare, Tallinna Kalev).

4. Mängu parim - Alger Džumadil

Džumadil lõi meisterliku värava ja tegi Maardu teisele tabamusele eeltöö ning tegutses hästi ka kaitsetöös.