Luup peale | Nurgalöögid ja Kalevi liigmobiilsed käed tõstsid Levadia (avansina) liidriks (galerii!) (0)

Tallinna Levadia alistas Premium liiga 22. voorus ülikindlalt Tallinna Kalevi ning tõusis ajutiselt FC Florast mööda liidriks.

7:0 võidumängus alustas Levadia skoorimist juba neljandal minutil, mil nurgalöögi järel oli täpne Kirill Nesterov. 30. minutil lõppes Levadia nurgalöök taas väravaga, kui Nikita Andrejev lükkas palli kannaga väravasse.

36. minutil mängis Kalev enda karistusalas käega, penalti realiseeris Markus Jürgenson ning täpselt sama stsenaarium kordus 57. minutil. 73. minutil lõi Joao Neto Morelli iluväravast 5:0 ning viimasel kümnel minutil lõid nii Morelli kui Andrejev veel ühe värava. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Mida positsioonirünnakutega ei suudetud, tegi Levadia ära muul moel

Lisaks skoorile oli tänane mäng hooaja üks ühepoolsemaid ka mängupildi poolest. Kui Levadia positsioonirünnakutega sai Kalev veel enam-vähem aktsepteeritavalt hakkama, siis mängu otsustasid võõrustajad ära standardolukordadega.

Seitsmest väravast kolm tulid nurgalöökide järel ja kaks penaltitest. Mõlema penaltiolukorra puhul blokeerisid Kalevi kaitsjad Levadia tsenderduse käega. Levadia umbkaudu 16 nurgalöögist ei lõppenud ohtliku löögiga väga vähesed.

2. Levadial oli enda karistusala valitsemisega raskusi

Kuigi Kalevi reide Levadia karistusalasse võiks kokku lugeda ühe käe sõrmedel, siis mingit elevust suudeti Sergei Lepmetsa värava ees siiski tekitada. Ühiseks tunnuseks kõikide Kalevi väravavõimaluste juures olid standardolukorrad, mille klaarimisega Levadia kaitsjad raskustes olid. Kahel korral said "teist palli" lüüa Reinhard Reimaa ja Markus Vaherna, kuid mõlema üritused olid väga ebatäpsed.

3. Kas ja milles väljendus Rogici-efekt?

Täna 38. sünnipäeva tähistanud Levadia peatreener Aleksandar Rogic naasis ühtlasi kahemänguliselt juhendamiskeelult. Sarnaselt tänasele sai Levadia ilma probleemideta hakkama ka nii Viljandi Tuleviku kui ka FC Kuressaare vastu - mõlemast mängust võeti 3:0 võit. Kui mõlemas Rogicita peetud mängus tehti asjad ära avapoolajal ning seejärel veeretati mäng pigem rahulikult võidusadamasse, siis täna hoiti kuni lõpuni jalga gaasipedaalil. Oli siin roll selles, et Rogic seisis küljejoone ääres?

4. Levadia ja Kalevi mängud kui iluväravate magnetid

Juunikuises omavahelises mängus Kalevi ainsa värava löönud Daniil Ševjakovi tabamus valiti hiljem kuu parimaks. Tänanegi mäng nägi kahte sellist kaunitari, mis vääriksid kohta augusti parima värava konkursil. 30. minutil lõi Nikita Andrejev Morelli nurgalöögi järel palli kannaga väravasse, teise poolaja lõpus saatis Morelli ise vasaku jalaga kauni löögi tagumise ristnurga lähistele.

Kui ilusad väravad kõrvale jätta, siis midagi muud rõõmustavat ei kipu Levadia ja Kalevi omavahelised mängud neutraalsele jalgpallisõbrale pakkuma. Viimati ei suutnud Levadia Kalevit võita 2012. aasta mais. Järgnenud 17 mängu on Kalev kaotanud väravate vahega 87:12.

5. Mängu parim - Joao Neto Morelli

Kireva taustaga Morelli ei ole sel hooajal küll stabiilsusega hiilanud, kuid täna oli üks nendest päevadest, mil ta oli üleplatsimees. Levadia seitsmest väravast oli tal oma suurem või väiksem roll viies ning tema 73. minuti värav läheb tõenäoliselt kuu parimate väravate valikusse. Lisaks proovis ta korra Daniil Koroljovi üllatada löögiüritusega keskringi lähistelt. Kaks aastat tagasi keskväljalt skoorinud Morelli seekordne üritus läks väravast siiski mööda.

Protokoll

3. augustil kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - JK Tallinna Kalev  7:0 (3:0)
4. Kirill Nesterov, 30., 83. Nikita Andrejev, 36. pen., 57. pen. Markus Jürgenson, 73., 88. Joao Morelli

Väravasöödud: 4. x, 30. Joao Neto Morelli, 36. Gando Biala, 57., 73. Nikita Andrejev, 83. Dmitri Kruglov, 88. Erick Moreno
Hoiatused: 39. Kirill Nesterov, 61. Karl Rudolf Õigus
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras