Luup peale | Ökonoomne Flora sai Viljandis avapoolajal väravad kätte (galerii!) (0)

Tallinna Flora võitis teist korda sel nädalal Viljandi Tulevikku skooriga 3:0. Flora jäi seega ainsaks klubiks, kellelt Tulevik tänavu Premium liigas ühtegi punkti kätte ei saanud.

14. minutil teenis Flora oma esimese nurgalöögi. Konstantin Vassiljev toimetas palli karistusalasse ja Mihkel Ainsalu lükkas selle võrku.

Juba neli minutit hiljem teenis Flora penalti, kui Tanel Lang krabas selja tagant Gert Kamsi pikali. Penalti realiseeris tugeva löögiga Erik Sorga, kellel on nüüd tänavu kõrgliigas 27 tabamust.

41. minutil lõi Henri Järvelaid iluvärava, saates Henrik Pürgi söödu järel kauglöögi tagumisse ristnurka.

Tähelepanekuid mängust:

1. Babatunde jäi nurgalöökide ajal hätta

Kolmest väravast kaks sündisid nurgalöökide järel, kui Tuleviku keskkaitsja Ridwan Babatunde hätta jäi. Avavärava puhul oli just 18-aastane nigeerlane see, kes Ainsalut markeerida püüdis, kuid ei saanud sellega hakkama.

Kolmanda tabamuse eel andis Markus Poom nurgalöögi ja pall langes Babatundele, kes jäi klaarimisega viivitama. Pürg sai seetõttu Tuleviku keskkaitsjalt palli kätte.

2. Flora mängis väga ökonoomselt

Kuna Flora sai varakult 2:0 eduseisu kätte, siis edasine kohtumine möödus rahulikult. Eriti ökonoomselt tegutses Premium liiga liider teisel poolajal, sest avapoolaja lõpus oli sündinud ka kolmas tabamus.

Teisel kolmveerandtunnil lasti Tulevikul tihti pikalt palli vallata. Kui pall oli Flora valduses, siis enamasti veeretasid seda omavahel kaitsjad ja alumised poolkaitsjad. Vahetusmehed (Herol, Vlasi Sinjavski, Frank Liivak) mängupilti ei elavdanud.

3. Kuu parimale väravale häid kandidaate mitu

Tänane Järvelaidi iluvärav ei ole septembrikuu esimene kauglöök, mis täpselt tagumisse ristnurka saadetud - kuu parimale tabamusele konkureerivad kindlasti ka Nõmme Kalju mängijad Igor Subbotin ja Andri Markovitš, nii et läheb põnevaks hääletuseks.

4. Flora tiitel on nüüd vormistamise küsimus

Juhul kui Flora lähim jälitaja Tallinna Levadia võidab kõik oma järelejäänud mängud, on Floral vaja teenida viimase viie vooruga veel seitse punkti.

Arvestades seda, et Floral on hetkel käsil viiemänguline võitude seeria, ning seda, et rohevalgetel on jäänud muuhulgas kohtumised FC Kuressaare ja Maardu Linnameeskonnaga, peaks juhtuma väike ime, et praegune liider lõpuks tiitlita jääks.

5. Mängu parim - Henri Järvelaid

Lisaks mängu parima värava löömisele paistis Järvelaid silma ka oma tsenderdustega. Neist ühele järgnes Sorga ohtlik pealelöök, mis läks aga täpselt värava keskele, kus asus Ingmar Krister Paplavskis.