Luup peale | Paide purustas Kalevi nende enda relvaga (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond tegi Tallinna Kaleviga väga kiiresti sotid selgeks, nii et teisel poolajal sai näha pingevaba ja lahtist heitlust, mis tõi lõpuks tabloole paidekate 7:2 võidunumbrid.

• Vaata Jana Pipra pildigaleriid SIIT või artikli alt

Kalev püsis kenasti mängus ligi veerand tundi, aga siis hakkas Paidel järjepanu häid võimalusi tekkima. 17. minutil sahises ka võrk, kui Ats Purje pallikaotusele järgnes kiirrünnak, Kristofer Pihti sööt viis Robi Saarma väravavahiga vastamisi, noor ründaja tõmbas palli Stiven Raiderist mööda ja lükkas selle tühja võrku - 0:1!

Neli minutit hiljem tegi Paide kopeeri-ja-kleebi, kui Bubacarr Tambedou võttis keskväljal Mikk Kruusalu käest palli ära, tema sööt viis Ebrima Singhatehi Raideriga silmitsi ning taaskord tõmmati pall väravavahist mööda ja seejärel tühja võrku - 0:2!

Kalevil ei puudunud ka omad võimalused, aga need ei omanud kokkuvõttes sisulist tähtsust, sest kaitse kärisemine võttis neilt lootuse ära. Kolmas sündis 35. minutil positsioonirünnakul, kui Piht pööras end Tambedou söödu järel värava ees debütant Georg Pankist mööda ja kõmmutas palli võrku - 0:3.

Viis minutit hiljem lõi Saarma oma teise, kui ta võttis ise keskväljal Kruusalu söödu vahelt ära, tõusis palliga kuni kastijooneni ja saatis sealt täpse löögi posti kõrvale - 0:4. Vahepeal luhtas Reinhard Reimaa hiilgava võimaluse üks tagasi lüüa, saates Ats Purje eeltöö järel palli üle tühja värava. Avapoolaja lisaminutil skooris jällegi hoopis Paide, kui Tambedou suunas kuuelt meetrilt peaga väravasse Joseph Saliste karistuslöögi - 0:5.

Vaheajal sai näha harukordset vaatepilti, kui kaks meeskonda tegid kokku lausa seitse vahetust. See muutis mängupildi korrapäratuks ja väga lahtiseks, kuid väravad lasid end teisel poolajal siiski päris kaua oodata. 59. minutil teenis Sten Jakob Viidas penalti, aga Saarma ei suutnud kübaratrikki vormistada, saates penaltipunktilt palli vastu posti.

71. minutil teenis omakorda Kalev penalti, kui Vadim Mihhailov võeti kiirrünnakul väravavaht Ebrima Jarju poolt maha. Ioan Jakovlev realiseeris võimaluse efektse "panenkaga", mis jõudis võrku latipõrkest - 1:5.

Kalevil oli veel võimalusi vahe vähendamiseks, aga nende hea periood lõppes, kui Saarma 79. minutil viieväravalise vahe taastas. Tema läbisööduüritus põrkas kaitsja kaudu talle endale tagasi ning ta lõpetas olukorra 13 meetrilt täpse löögiga - 1:6. Viis minutit hiljem lõi ta ka neljanda, saades Viidaselt penaltipunkti juures söödu ning realiseerides seekord kindlalt - 1:7.

Väravatesaju lõpetas 87. minutil Tristan Toomas Teeväli, kes tõusis ise palliga üles, vahetas Ramol Sillamaaga seinasöödu ning saatis kastijoonelt võimsa löögi ristnurka - 2:7. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kalevi president jäi taas kõrvale

Ragnar Klavan on samal ajal nii Paide keskkaitsja kui ka Kalevi president. Varasemates kommentaarides ei ole klubid nende rollide põrkumisest probleemi teinud, aga sellele vaatamata ei ole Klavan kuulunud üheski omavahelises kohtumises isegi mitte varumeestepingile.

Siiski ei pruugi see viidata põhimõttelisele otsusele huvide konflikti vältida, sest Klavan ongi tervisehädade tõttu Premium liigas vähe väljakul käinud. Paide karikavõistluste ja euromängude triumfides omas ta küll keskset rolli, aga liigas on tal kirjas vaid 8 kohtumist 23st.

Kui euromängudes sai Klavan kirja maksimaalsed minutid, siis Premium liigas on ta viimase kolme kuu jooksul vaid ühe korra väljakul käinud, jättes vahele viimasest kümnest mängust üheksa.

Lisaks Klavanile sai täna puhkust ka teine Paide veteran Mihkel Aksalu, keda asendas väravasuul Ebrima Jarju. Samuti jäid pingile kapten Andre Frolov ja Siim Luts. Rohkem peatreener Karel Voolaid aga ei roteerinud, olgugi et nad mängisid vaid kolm päeva varem Pärnu Vaprusega ning ees ootavad ülitähtsad mängud Flora, Levadia ja Kaljuga.

Georg Pank. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

2. Kalev andis kogenud meestele puhkust

Tallinna Kalevit kimbutasid kohtumise eel vigastused ja mängukeelud, mis tõotasid nende keskkaitset ja/või keskvälja oluliselt nõrgendada. Sellegipoolest olnuks neil võimalik väljak kogenud mängijatega ära katta, aga Marek Kaljumäe, Tanel Tamberg ja Hannes Anier jäeti pingile.

See avas võimaluse 18-aastasele Georg Pankile, kes tegi keskkaitses oma Premium liiga debüüdi ning pidi paraku ka kõva kooliraha maksma. Samuti pääsesid algrivistusse 18-aastane Mikk Johannes Siitam ja 21-aastane Mikk Kruusalu, kes olid varasemalt sel hooajal vaid vastavalt neli korda ja ühe korra põhikoosseisu mahtunud.

Sarnaselt Paidega ootavad ka Kalevit järgnevalt ees ülitähtsad mängud otseste konkurentidega, kelleks nende puhul on Pärnu Vaprus ja TJK Legion. Kalevi mängumasin on viimasel ajal ebastabiilselt esinenud ja küllap peeti siis vajalikuks osadele põhimeestele pisut puhkust anda.

3. Paide lõi Kalevit nende oma relvaga

Arvestades seda, et Paide võitis avapoolaja 5:0, võib see paista uskumatuna, aga esimesed 14 minutit ei suutnud nad Kalevi kaitse vastu midagi korda saata. Vaatamata suurele ülekaalule pallivaldamises ei suutnud nad naljalt vastaste trahvikastigi jõuda. Murrang saabus mängu aga läbi kiirrünnakute, kui Kalevi julgus palliga mänguda julmalt ära karistati.

Just kiired vasturünnakud on olnud läbi hooaja Kalevi enda peamiseks relvaks, millega nad vastaseid ähvardavad ja punkte teenivad. Täna löödi neid aga nende enda relvaga, kui juba 15. ja 21. mänguminuti vahel jõudsid Paide ründajad kolm korda Stiven Raideriga silmitsi ning neist kaks olukorda löödi ka väravaks. Kiirest vasturünnakust sündis ka Paide neljas värav ning kui Kalevi kaitse oli niiviisi juba ribadeks tõmmatud, siis hakkas väravaid lõpuks sündima ka positsioonirünnakutest ja standardolukordadest.

Kalev on osutunud viimasel ajal Paide jaoks väga mugavaks vastaseks. Paide on võitnud neid juba kümnes mängus järjest, kusjuures viimase kuue omavahelise mänguga on löödud neile koguni 33 väravat (5,5 väravat mängu kohta), võidutsedes alati vähemalt kolmeväravalise vahega. Käimasoleva hooaja eelmised mõõduvõtud lõppesid Paide 3:0 ja 7:0 paremusega.

4. Mängu parim - Robi Saarma

Neli väravat mängus on harukordne saavutus ning Saarma tõusis tänu sellele oma meeskonna hooaja parimaks väravakütiks, olles löönud kokku 11 väravat. Kuigi ta eksis penaltil, paistis ta täna ründekaaslastega võrreldes ikkagi realiseerimisel silma. Kui ka kaaslased oleks nii hästi võimalusi realiseerinud, võinuks võidunumbrid olla veel palju purustavamad.

20. augustil kell 14.30 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Paide Linnameeskond  2:7 (0:5)
71. pen. Ioan Jakovlev, 87. Tristan Toomas Teeväli - 17., 40., 79., 85.  Robi Saarma, 21. Ebrima Singhateh, 35. Kristofer Piht, 45+1. Bubacarr Tambedou

Väravasöödud: 71. Vadim Mihhailov - 17. Kristofer Piht, 21., 35. Bubacarr Tambedou, 40., 79. x, 45+1. Joseph Saliste, 85. Sten Jakob Viidas
Realiseerimata penalti: 59. Robi Saarma
Hoiatused: 58. Stiven Raider - 48. Kevor Palumets, 70. Ebrima Jarju, 72. Marten Henrik Kelement, 81. Sergei Mošnikov
Mänguolud: +29, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras