Luup peale | Südikas Trans tõmbas Flora rongile pidurit (vaata galeriid!) (2)

Hetk pärast 2:2 viigiväravat. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 11. vooru laupäevases avamängus libastus Tallinna FC Flora tänavu esmakordselt, kui kodusel A. Le Coq Arenal tehti Narva Transiga 2:2 viik.

Flora läks mängule vastu täisedu ehk kümne võidu pealt. Trans ei olnud oma uue peatreeneri Valeri Bondarenko käe all veel liigas ühtki võitu saanud, lisaks oli neil hulganisti muresid vigastustega.

Sellest hoolimata oli Narvast pealinna saabunud külalismeeskonna mängu algus parem. Esimese kümne minutiga sunniti Richard Aland rohevalgete väravasuul tõrjetööd tegema, korra päästis florakaid ka post, kui Julius Kasparaviciuse löök seda tabas.

13. minutil viis aga Erik Sorga oma hooaja 11. väravaga Flora juhtima, kui suunas mõne meetri pealt võrku Gert Kamsi madala tsenderduse. Transi isukas mäng jätkus ja kuigi avapoolaja teisel poolel sai lõpuks ka Flora oma mootori tööle, viigistas Irie 40. minutil seisu, kui nurgalöögi järel pall talle Vlasi Sinjavski jalast ette veeres.

REKLAAM

Kohe teise poolaja alguses läks Flora aga taas juhtima, kui Sorga suutis õnnega pooleks palli ette jätta kasti taga oodanud Konstantin Vassiljevile. Maestro virutas mänguvahendi tugeva löögiga värava vasakusse nurka. Marko Meerits oli täiesti võimetu ja tabloole ilmusid numbrid 2:1. See iluvärav kandideerib kahtlemata kuu parima tiitlile.

Konstantin Vassiljev virutas võimsa iluvärava, Gert Kams andis avaväravale söödu. Foto: Brit Maria Tael

Veerand tundi enne matši lõppu lõi aga Flora kaitse leekides põlema, kui Henri Järvelaid klaaris esmalt palli värava ette, kus Aland ei ulatanud seda rusikaga tõrjuma ning selleks hooajaks Florast Transi laenule läinud Joseph Saliste mänguvahendi viielt meetrilt tühja väravasse virutas - 2:2. Lõpuminutitel läks matš tulisemaks ja kuigi Flora üritas, ei leitud enam võiduväravat. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Suvine pärastlõuna uinutas Florat

Flora, kelle mäng oli tänavu seni olnud üsna veatu, magas tänase matši alguses. Selge soosikuna mängule vastu tulnud Flora oli esimestest minutitest hädas Transi liikumiste peatamise ja rünnakute summutamisega. Trans valdas palli, tegutses julgelt ja jõudis korduvalt löögile.

5. minutil pidi Aland reageerima Aleksandr Zakarljuka võimsale kauglöögile, kuivõrd Transi mees lasti kaitsjate poolt mängleva kergusega löögile. Mõni hetk hiljem murdis Kasparavicius probleemideta kasti, kust sai küllalt mugava lahendusega palli värava suunas läkitada - Flora päästis vaid post.

Ja isegi kui Sorga kodumeeskonna juhtima viis, jätkas Trans surumist. Saliste suurepärane kauglöök oli kukkumas lati alla, ent taas suutis Aland ülesannete kõrgusel olla. Nurgalöögi järel sai Kasparavicius mõnusas üksinduses palli peaga suunata, aga saatis selle rohevalgete õnneks nurgalipu suunas tagasi.

Alles avapoolaja keskpaigaks oli Flora 590 pealtvaataja ees ja 23-kraadises suveilmas üles ärganud. Siis saadi sööt käima ja rünnakud liikuma.

Foto: Brit Maria Tael

2. Kes küll lööks Transi kasuks väravaid?

Narva Trans komistab tänavu ikka ja jälle sama reha otsa. Mitte kuidagi ei suudeta palli võrku saata. Tänagi oli avapoolajal neil mitmeid häid võimalusi, kuid meisterlikele sooritustele viskus ette Aland, headest kohtadest löögile pääsedes nappis täpsusest ja lisaks jäi puudu ka õnnest, kui väravaraame tabati.

11 vooruga on Trans löönud 10 väravat, mida on eurokohanõudleja kohta ilmselgelt liiga vähe. Kõige enam momente kipub tekkima tehniliselt osavale Kasparaviciusele, kel jääb puudu külmaverelisest lõpetajainstinktist. Viimastes voorudes paremalt äärelt tipuründajaks nihutanud 23-aastane ameeriklane Eric McWoods näitas tänagi oma väledust, aga kui jõuab kätte moment löögiks, ei taha pall kuidagi raamide vahele minna. Tunni täitumise paiku oli tal suurepärane variant, kuid ka mõnelt meetrilt suutis ta palli kõrgustesse läkitada.

Samas tegi täna oma hooaja esimese algkoosseisumängu pea kaheksa kuud kaitseväes viibinud Eduard Golovljov, kelle mängust oli näha küll vähesest pallitrennist tulenevat rabedust, kuid kelle liikumised, avanemised ja kohavalikud tõid Transi rünnakule elu. Golovljov suutis tekitada kaaslastele ruumi ja ka ise aktsioonis olla ehk isegi tippvormist kauge Golovljovi viibimine platsil lisas Transi ründefaasi uut kvaliteeti.

3. Flora raudkindel kaitse on kõikuma löödud

Esimese üheksa mänguga endale vaid kaks väravat lüüa lasknud Flora on viimase kahe kohtumisega endale lüüa lasknud koguni kolm väravat. Kui nädala eest üllatas Kaimar Saag Alandit ülivõimsa kauglöögiga, siis täna kinkis Flora Transile ise hõbekandikul kaks väravat.

Irie värava eel sai Trans nurgalöögi, kui Aland proovis püüda Saliste lööki, aga seda kätte ei saanud ja üle otsajoone lasi. Nurgalöögi järel kaotas Henrik Pürg täielikult ära palli ehk kui see Vlasi Sinjavski jalast Iriele ette veeres, tuli see vastast markeerinud keskkaitsjale kohutava üllatusena.

Eduard Golovljov elavdas Transi rünnakuid. Just tema tsenderduse järel klaaris Henri Järvelaid palli värava ette, misjärel sündis 2:2 värav. Foto: Brit Maria Tael

Teise värava eel hakkas Henri Järvelaid Märten Kuusest talle ette põrganud palli klaarima oma parema ehk nõrgema jalaga, saates mänguvahendi viiekasti joonele, kuhu tormas küll Aland, kes ei saanud aga rusikaga mänguvahendile pihta. Saliste vaevaks jäi vaid seis viigistada. Kaks kingitust Floralt, kaks väravat Transilt.

4. Raskused mobiliseerisid Transi

Trans ei ole pärast Valeri Bondarenko pukkitulekut veel liigas kordagi võitnud. Kodus kaotati minimaalselt nii Tulevikule kui ka Paidele. Lisaks sellele on Transil hetkel meeletult probleeme vigastustega, kui tänase matši pidid vahele jätma nii Abdoulaye Diallo, Markas Beneta, Tanel Tamberg, Nikita Savenkov, Artjom Davõdov kui ka Arseni Kovaltšuk. Lisaks kandis Viktor Plotnikov mängukeeldu ja platsile ei saanud joosta ka Roman Nesterovski, kes oli küll igaks juhuks pingile pandud.

Halb seeria ja hunnik puudujaid ei löönud aga Transi verest välja, vaid andis neile pingutamiseks lisaenergiat. Iga mees võitles väljakul viimse veretilgani, Artjom Škinjov näiteks kuni krampide tulekuni. Floral ei lastud end mugavalt tunda ja kuigi teisel poolajal oli mäng Flora kontrolli all, higistas Trans lõpuni. See tasus ära.

Huvitava asjaoluna ei ole Flora suutnud nüüd viimases kolmes koduses liigamängus Transi võita. Igal juhul on lepitud viiki, kuigi võõrsil on rohevalged kolm punkti kirja saanud. Trans jätkas ka seeriat, kus sel hooajal ei ole võõrsil ühtegi mängu veel kaotatud.

Trans pingutas hambad ristis. Foto: Brit Maria Tael

5. Tabelisse loodi eeldused põnevuseks

Kui Flora võidu korral oleks nende edu Levadia ees olnud kuus punkti, siis nüüd esimese libastumise najal on see vaid neli punkti. Kuivõrd Flora ja Levadia kohtuvad omavahel juba ülejärgmises voorus, on loodud kõik eeldused selleks, et tiitliheitlus kistakse taas ülimalt intrigeerivaks.

Samas on selge ka see, et hetkel on tegu vaid eeldustega, sest Flora pole tänavu ühtegi mängu kaotanud ja veel enne Tallinna derbit ootab Levadiat teisipäeval mäng Kaljuga ja Florat kolmapäeval Tammekaga. Igal juhul tasub end selliste ilmadega staadionile vedada ja olulisi sündmusi oma silmaga jälgida.

6. Mängu parim - Joseph Saliste

Kompromissitu võitluse eest saab aunimetuse sedapuhku Saliste, kes proovis juba avapoolajal kahel korral lüüa iluväravat, aga oli teisel poolajal lõpuks õigel ajal õiges kohas ja päästis omadele punktid.

Kui Saliste alustas hooaega Transis vasakul äärel, kust ta nihkus ründaja alla ja paremale äärele, siis täna toimetas ta keskpoolkaitsjana, kus Flora teda talvel katsetas. Eluaegse ääremängijana tunnetab Saliste tänaseks keskväljal mängides juba päris korralikult seda, kust läheneb oht ja kus paiknevad kaaslased. Kõva võitlus kaitsefaasis ja isukas panustamine rünnakutesse koos otsustava väravaga lubab Salistel end täna hästi tunda.

Joseph Saliste. Foto: Brit Maria Tael

Protokoll:

18. mail kell 16.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - JK Narva Trans 2:2 (1:1)
13. Erik Sorga, 53. Konstantin Vassiljev - 40. Irie, 76. Joseph Saliste

Väravasöödud: 13. Gert Kams, 53. Erik Sorga - 40., 76. x
Hoiatused: 86. Gert Kams - 68. Artjom Škinjov, 84. Deniss Poljakov, 90+1. Aleksandr Zakarljuka
Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 590
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Lauri Salei, Hannes Reinvald
Neljas kohtunik: Karl Koppel

Flora: Richard Aland, Henri Järvelaid, Märten Kuusk, Henrik Pürg, Gert Kams, Martin Miller (72. Mihkel Ainsalu), Vladislav Kreida (82. Markus Poom), Vlasi Sinjavski (62. Frank Liivak), Konstantin Vassiljev, Herol Riiberg, Erik Sorga.
Varus: Mihkel Ainsalu, Pavel Dõmov, Frank Liivak, Michael Lilander, Anselmi Mikael Nurmela, Ingmar Krister Paplavskis, Markus Poom.

Trans: Marko Meerits, Vadim Mihhailov, Dmitri Prošin, Irie, Artjom Škinjov (90+3. Nikita Mihhailov), Deniss Poljakov, Joseph Saliste, Julius Kasparavicius, Aleksandr Zakarljuka, Eric McWoods, Eduard Golovljov.
Varus: Sergei Kondrattsev, Nikita Mihhailov, Roman Nesterovski, Aleksei Stepanov, Maksim Tšerezov, Aleksei Matrossov.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

kalender   •  
(82.131.86.***)
Millisest teiseipäevast artiklis räägitakse? jalgpall.ee kalendri alusel on 21.05 ehk järgmisel teisipäeval levadia vs. kalju? Et kumb siis õige info on :o
Kasper   •  
(213.180.18.***)
Aitäh tähelepanelikule lugejale kalender! Olin tuvastamata põhjusel ajas nädala võrra edasi rännanud. Derbi on ülejärgmise nädala kolmapäeval.

Sisene
EESTI ASJADEST
Suured koperdajad lunastavad patte, Portugalis ähvardatakse vennatapusõja ja A-duellis väravatesajuga
AHJUSOE TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Koolirahast hoolimata konkurendid kotti - Paide uus tase
PREMIUM LIIGA
Operaator Lipp, mitte Kõps! Talendikas ründaja sattus kaamera eest kaamera taha
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
23
21
1
1
62:16
64
2.
Paide Linnameeskond
24
18
0
6
60:25
54
3.
Nõmme Kalju FC
25
14
5
6
47:18
47
4.
Tallinna FCI Levadia
24
14
5
5
57:30
47
5.
Tartu JK Tammeka
25
8
7
10
28:37
31
6.
Viljandi JK Tulevik
25
9
2
14
27:42
29
7.
Tallinna JK Legion
25
6
6
13
20:40
24
8.
JK Narva Trans
25
5
6
14
23:37
21
9.
FC Kuressaare
25
4
7
14
23:52
19
10.
JK Tallinna Kalev
25
3
3
19
13:63
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • K, 19.00 Flora - Paide (Premium liiga)
  • K, 19.00 Kalju - Legion (karikavõistlused)
  • N, 19.00 Flora U21 - Nõmme United (Esiliiga)
  • L, 13.00 Tulevik - Legion (Premium liiga)
  • L, 16.00 Levadia - Tammeka (Premium liiga)
  • P, 13.00 Paide - Kuressaare (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
64
Paide Linnameeskond
54
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
47
Tartu JK Tammeka
31
Viljandi JK Tulevik
29
Tallinna JK Legion
24
JK Narva Trans
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK