Luup peale | Tekko võttis liidrikoha väravaküttide tabelis, kuid Flora liigatabelis (galerii!) (2)

Tallinna Flora jätkab Premium liigas täiseduga, kuna alistas kolmandas voorus Tartu Tammeka 4:1.

Skoori avas Konstantin Vassiljev, kes saatis enda teenitud karistuslöögi madalalt müüri kõrvalt esiposti kõrvale. Karl Johan Pechter sai käed vahele, aga ei suutnud palli ära tõrjuda.

Vassiljev kasvatas teisel poolajal Flora eduseisu 2:0-le, kuid Tauno Tekko penaltist pidi Richard Aland peagi hooaja esimese palli enda võrgust välja korjama.

Lõpus skoorisid Vlasi Sinjavski ja Erik Sorga, kaks resultatiivset söötu andis vasakkaitsja Henri Järvelaid. Tähelepanekuid mängust:

1. Mõne minuti jooksul juhtus kaks debativäärilist olukorda. Kui avapoolajal oli löödud vaid üks värav ja suuri sündmusi oli olnud üsna vähe, siis 60.-63. minutil nähti lühikese aja jooksul kahte vaieldavat väravat.

Esmalt tundus Vassiljev olevat napis suluseisus, kui pall Frank Liivaku jalast temani jõudis ja ta seisuks 2:0 tegi. Kogu Tammeka meeskonnal oli käsi püsti ja ka Vassiljev ise paistis olevat veidi üllatunud, et värav luges.

Seejärel teenis Tammeka pehme penalti, kui Martin Jõgi kukkus võitluses Anselmi Mikael Nurmelaga. Tartlased ei taibanud isegi midagi nõuda, enne kui Juri Frischer penaltipunktile osutas. Tekko realiseeris penalti rahulikult.

2. Tammeka oli paremini mängus, kui seis näitab. Kuigi Flora võttis oma senise hooaja suurima, kolmeväravalise võidu, siis mängupilt nii suurt tasemevahet ei näidanud. Tallinlased olid küll teravamad, aga Tammeka ei istunud ainult kaitses, vaid tegi head pressingut ja läks tihti palliga Flora karistusalasse külla.

Alles kohtumise viimased 10 minutit, mil tartlased pidid 1:2 kaotusseisus riske võtma ja väsisid, tegid sotid lõplikult selgeks. Martin Miller tabas 83. minutil posti ning Sorga lähilöögi tõrjus seejärel Pechter ära, kuid lõpus lisas Flora ikkagi veel kaks väravat.

3. Tekko kerkis Premium liiga parimaks väravakütiks. Kes oleks võinud seda arvata, et kui enamik kolmanda vooru kohtumistest on peetud, juhib meistriliiga väravalööjate edetabelit Tammeka kaitsev poolkaitsja? Aga see on fakt, sest tartlaste kapten Tekko on realiseerinud igas voorus ühe penalti, kusjuures iga kord on ta saatnud puurivahi hüppama vales suunas. Kõik ülejäänud meeskonnad kokku on realiseerinud praeguseks kaks penaltit.

4. Mängu parim - Konstantin Vassiljev. Tammeka kapten Tekko andis ka ohtlikke nurgalööke, aga parim mängija väljakul oli ikkagi Flora kapten Vassiljev. Ta võttis koondisematšilt Gibraltarilt oma hea karistuslöökide vormi kaasa ja sepistas kohtumise kaks esimest ehk kaks tähtsaimat väravat. Ta oskas ka mängu rahustada, sooritada häid kornereid ja andis viimasele tabamusele eelviimase söödu.

30. märtsil kell 19.00 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora - Tartu JK Tammeka  4:1 (1:0)
25., 60. Konstantin Vassiljev, 89. Vlasi Sinjavski, 90+2. Erik Sorga - 63. pen. Tauno Tekko

Väravasöödud: 25. x, 60. Frank Liivak, 89., 90+2. Henri Järvelaid - 63. Martin Jõgi
Hoiatused: 66. Mihhail Slaštšjov, 76. Kevin Anderson, 76. Andre Paju
Mänguolud: +6, selge kevadõhtu; kunstmuru väga heas seisukorras.