Luup peale | Treenerivahetus Kaljut ei päästnud (3)

Roman Kožuhhovski debüüt ei toonud Kaljule loodetud tulemust. Foto: Andrei Smetana

Premium liiga 8. vooru laupäeva lõpetas Saaremaal FC Kuressaare ja Nõmme Kalju duell, mis lõppes tuliselt ja 0:0 viigiga.

Kalju oli küll mängu jooksul domineerivamaks pooleks, aga palli ei suudetud kuidagi võrku ajada. Ka teiseks poolajaks platsile tulnud Liliu jäi sellega hätta, kuigi pääses löögile mitmel korral. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Treenerivahetus kiiret efekti ei andnud

Neljapäeval loobus Nõmme Kalju oma kuldse treeneri Sergei Frantsevi teentest. Tema kohale määrati senine U21 võistkonna loots Roman Kožuhhovski, kuid ukrainlase tulek kiiret efekti ei andnud. Kalju oli küll täna aktiivsem osapool, aga hädad olid üldiselt samad, mis varem: rünnakul ei leitud häid käike ja kui isegi leiti, ei suudetud palle võrku saata.

Tiitlikaitsmise needusest on Eestis palju räägitud, kuid Kaljul seis võib homseks eriti täbar olla. Viimastest aastatest on tuua näiteid, kus Floral oli 2016. aastal tiitlikaitsjana kaheksa vooru järel liidrile kaheksa-punktiline kaotus. Aasta hiljem oli Infoneti kaotus samaks ajaks kümme punkti. Kui Flora või Levadia pühapäeval derbi võidab, on vahe aga juba 12 punkti.

2. Sihik sunnib Liliut mööda tulistama

Premium liiga eelmise hooaja suurim väravakütt Liliu alustas tänast lahingut pingilt. Seda tõenäoliselt väikese hüppeliigese probleemi pärast, mis ta ka nädala keskel karikamängust eemale jättis. Teiseks poolajaks tõi Kožuhhovski ta väljakule ja Kalju ründemäng küll elavnes, aga ei enamat.

Liliu sai kolmel korral väga heast positsioonist peaga löögile, aga sealt, kus mullu oleksid pallid vastase väravas maandunud, saatis täna need postide kõrvalt mööda või vastu väravavahti. Korra sai hästi löögile ka jalaga, aga siis lendas pall täpselt sinna, kus seisis Roland Kütt. Liliul on vaja oma sihik täpsemaks rihtida, sest sedasi jätkates ei ole pikka pidu oodata.

3. Kõik suhted pole korras

Kui karikamängus Tammeka vastu vaikisid Kalju fännid esimesed 11 minutit ja esitasid selle aja jooksul plagu abil küsimuse "Kalju, kus sa oled?" ning oma mängijad on välja vilistatud ka varem, siis täna läks lõpuvile järel suuremaks kraaklemiseks.

Pahased Kalju fännid viskasid väljakule pudeleid ja sodi, kostitades omasid samal ajal meeltu vilekooriga. Osa fänne tungisid turvameeste vahelt läbi mängijatelt aru pärima ning emotsioonid keesid seal kohati päris üle. Sõnelus kestis mitmeid minuteid ja lõpuks pidi Kalju abitreener Sergei Terehhov oma mängijad olukorra keskelt ära kutsuma.

Pinged omadega ei muuda meeskonna niigi keerulist olukorda ja sellest väljarabelemist kuidagi kergemaks.

4. Mängu parim - Roland Kütt

Magnus Karofeldi vigastuse tõttu järjekordse võimaluse saanud Kütt näitas kindlust kõrgete tsenderduste noppimisel ning hiilgas nii esimesel kui ka teisel poolajal paaril korral ülivajalike reaktsioonitõrjetega. Kuigi Kuressaare kaitsemäng oli terviklikult kompaktne, suutis 32-aastane väravavaht otsustavatel hetkedel oma meeskonda tassida.