Luup peale | Vähemuses Kuressaare võitis ja tõusis Transi kõrvale (1)

Premium liiga hooaja esimeses murumängus teenis FC Kuressaare koduväljakul 1:0 võidu Maardu Linnameeskonna üle ning tõusis Narva Transiga võrdsete punktide peale.

Värav sündis 38. minutil, kui Sander Laht saatis karistuslöögi trahvikasti ning Rauno Tutk suutis Alan Monesi jala tagant palli alla nurka susata. Tähelepanekuid mängust:

1. Esimesel veerandtunnil kolistati kaks korda väravaraame.

Märkimisväärsed sündmused ei lasknud end kaua oodata. Seitsmendal minutil näitas Maardu väga ilusat söödumängu, mille lõpetuseks tegi Sho Hayasaka seinasöödu Vitali Gusseviga ning tulistas kaugelt posti.

Möödus veel kõigest seitse minutit, kui teiselpool väljakut kolises latt. Lahe korneri ajal jooksis esiposti juurde Märten Pajunurm, kelle peapall põikpuud tabas.

2. Kuressaare tegi Kaljule ja Maardule asjad lihtsamaks.

Täna väljakul viibinud mängijatest olid kaartidega ohutsoonis kaks meest: Sander Seeman ja Mairo Miil. Just nemad võtsidki matši esimesed kaks hoiatust, mis jätavad nad kohtumisest Nõmme Kaljuga eemale.

Lisaks Kaljule muutus elu peagi lihtsamaks ka Maardu jaoks, sest mängu kolmas kollane kaart 35. minutil läks jällegi Seemanile. Viimane lahkus punasega väljakult ja saarlased pidid enamiku kohtumisest arvulises vähemuses rassima. Oma teise kollase kaardi sai Seeman selle eest, et jooksis sisse Vladislav Ogorodnikule, kes oli palli juba ära söötnud.

3. Maardu surus, aga Kure vasturünnakud olid ohtlikumad.

Teisel poolajal ründas kaotusseisus Maardu suurte jõududega ja surve oli tugev. 46. minutil pidi Roland Kütt Gussevi löögi altnurgast ära tooma, aga edaspidi külalistel sajaprotsendilisi võimalusi ei tekkinud ja Maardu on liigas kuival juba 612 mänguminutit järjest.

Hoopis Kuressaarel tekkis aeg-ajalt ohtlikke vasturünnakuid, kuna jooksuruumi oli palju. Kuid kord ei jõudnud sööt vabale Lahele kohale ja kord tulistas Laht 16 meetrilt üle.

4. Mängu parim - Ranon Kriisa

Terve Kuressaare meeskond pidi vähemuses head kaitsetööd tegema, et oma värav puhtana hoida. Paljude vaheltlõigete ja mitmete võidetud peapallidega paistis silma vasakkaitsja Ranon Kriisa.