Luup peale | Väravaluugid valla löönud Levadia küttis Transile poolfinaali eel sauna (galerii!) (0)

Bogdan Vaštšuk. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

FCI Levadia vaigistas kõik jutud oma väravalöömise probleemide kohta, küttes Narva Transile enne karikavõistluste poolfinaali kuueväravalise sauna.

• Vaata Jana Pipari pildigaleriid SIIT või artikli lõpust

Levadia haaras otsekohe ohjad enda kätte ning otsis näljaselt teed väravani, kuniks 9. minutil leidis Maximiliano Ugge tsenderdus Liliu, kes suunas palli peaga tagumise posti kõrvale - 1:0! Brasiilia ründaja jättis kaks minutit hiljem teise löömata, pääsedes kiirrünnakul kaitse seljataha, aga suutmata palli Maksim Pavlovist mööda toimetada.

Levadia tekitas veel mitmeid häid väravavõimalusi, aga nii Brent Lepistu, Liliu kui ka Ugge tabasid kas värava ees mängijaid või lõid Pavlovile otse kätte. 30. minutil raiskas uskumatu võimaluse sünnipäevalaps Zakaria Beglarišvili, kes ei saanud Mark Oliver Roosnupu tsenderdust meetri pealt võrku lükata. Ent vaid paarkümmend sekundit hiljem põrkas pall Beglarišvilile uuesti ette ning ta tegi vigade paranduse, saates terava nurga alt palli Pavlovist mööda - 2:0!

Trans suutis mõnevõrra mängupilti võrdsustada ja teenis mitmeid standardolukordi, kuid ainsatki pealelööki nad avapoolajal sooritada ei jõudnudki. Levadia oli jätkuvalt domineerivam ja ohtlikum meeskond ning vaheaja eel said nad igati teenitult ka kolmanda kirja, kui Liliu tõi Bogdan Vaštšuki nurgalöögi tagasi värava ette ning Ugge koksas sealt palli võrku - 3:0!

Transi peatreener Aleksei Eremenko vahetas vaheajal sisse kolm võrdlemisi kogenematut mängijat, mida võis tõlgendada kui meeste säästmist karikamänguks. Ent meeskonna esitus ründefaasis sellest hoopis paranes, sest noored mehed olid vähemalt tahtmist täis. Trans ohustas teisel poolajal Levadia väravat oluliselt rohkem ning jõudis paaril korral ka korralike auvärava-võimalusteni, mida küll ära ei kasutatud.

Zakaria Beglarišvili. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Paremad olukorrad langesid aga jätkuvalt Levadiale. 49. ja 50. minutil jõudis hiilgavate võimalusteni Liliu, aga ei saanud kummalgi korral palli Pavlovist mööda. Neljandat tuli oodata 62. minutini, mil Beglarišvili ja Vaštšuk kombineerisid vastaste kastis juuspeenelt ning viimane lõpetas olukorra viielt meetrilt lihtsa löögiga - 4:0!

Viimased väravad jäid lõpu eel vahetusmeeste kanda. 86. minutil tegi Karl Rudolf Õigus vasakul äärel võimsa eeltöö ära ning Frank Liivakul oli seejärel vaja värava ees vaid pall kaitsjatest mööda suunata - 5:0! 90. minutil sai Liivak Liliu tsenderduse järel taas heas positsioonis palli, kuid seekord otsustas ta sööta Artjom Komlovile, kes tänas täpse löögiga - 6:0Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Mis väravapõud?

Levadia oli löönud eelmise kuue liigamänguga kokku ainult viis väravat, mis andis alust juttudele väravapõuast, ümmargusest rünnakust ja väsimusest. Ent täna vaigistas Levadia kõik sedasorti jutud, pakkudes väravaid igale maitsele ja sõites Transist justkui teerulliga üle, jätmata õhku mingeid küsimusi.

Ainsaks "agaks" selle kõige juures võib olla Transi enda esitus, sest kiiresti sai selgeks, et narvalaste mõtted olid juba suunatud kolmapäevasele karikamängule. Kahtlemata oli tegemist Levadia jõudemonstratsiooniga, kuid arvestada tuleb ka seda, et ühtlasi oli tegu Transi selle hooaja kõige kesisema esitusega.

Narva Trans. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

2. Räsitud ja kurnatud Trans

Mõlema meeskonna jaoks oli tänase näol tegemist seitsmenda järjestikuse kohtumisega, kus mängude vahel on vaid kolm-neli vaba päeva. Levadiat ootab nüüd ees vaba nädal, aga Transi ootavad samasuguses tempos veel kaks kohtumist, sest uuel nädalal on kavas nii ülioluline karikavõistluste poolfinaal Nõmme Kalju vastu kui ka liigamäng TJK Legioniga.

Tagatipuks laastab Transi meeskonda vigastustetont ning õhuke koosseis ei luba neil nii vabalt mängijatega roteerida kui näiteks Levadial, kes sai täna tuua algkoosseisu neli mängijat, kes viimati Tartus ei alustanud.

Täna puudusid Transi koosseisust seitse mängijat sootuks (vigastuste tõttu Eduard Golovljov, Artjom Škinjov, Ryan Lindsay, Deniss Poljakov ja Nikita Mihhailov, mängukeelu tõttu Sergei Kondrattsev ja paberimajanduse tõttu Lucky Opara) ning veel kaks mängijat naasid esialgu pingi peale (Aleksei Matrossov ja Arseni Kovaltšuk). Seejuures oli Transi varumeestepink kuivanud kokku kuueliikmeliseks ning neist kaks olid väravavahid.

Trans astub Kalju vastu viiemängulise kaotusteseeria pealt, olles selle aja jooksul ise löönud ainult ühe värava.

3. Neli korda 1+1

Harukordsel kombel oli kõigil Levadia väravatel erinev autor ning ka väravasöödud jagunesid kuue erineva mängija vahel. Küll aga said koguni neli meest kirja nii värava kui ka resultatiivse söödu. Nende hulka kuulus brasiillasest ründaja Liliu, kelle jaoks oli tegemist alles esimese tabamusega pärast 5. märtsil Pärnus sepistatud kübaratrikki.

Üks-pluss-ühega said maha ka täna 32. sünnipäeva tähistanud Zakaria Beglarišvili, keskkaitsja Maximiliano Ugge ning vahetusest sekkunud Frank Liivak.

Liliu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

4. Mängu parim - Liliu

Et tegemist oli väravapeoga, oleks mõistlik valida mängu parim ründavate mängijate seast, aga nagu kirjeldatud, jagunes resultatiivsus erakordselt ühtlaselt. Liliu paistis läbi kohtumise silma suure väravanäljaga, mis tõi talle kaasa umbes viis väga head võimalust ning olgugi et enamus neist jäid kasutamata, oli ta siiski läbivalt kõige eredam ründeoht.

30. aprillil kell 19.30 Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia - JK Narva Trans  6:0 (3:0)
9. Liliu, 30. Zakaria Beglarišvili, 44. Maximiliano Ugge, 62. Bogdan Vaštšuk, 87. Frank Liivak, 90. Artjom Komlov

Väravasöödud: 9. Maximiliano Ugge, 30. Artur Pikk, 44. Liliu, 62. Zakaria Beglarišvili, 87. Karl Rudolf Õigus, 90. Frank Liivak
Hoiatused: 45+1. Artur Pikk, 77. Frank Liivak, 79. Artjom Komlov, 84. Tarmo Kink (pingilt) - 35. Roman Nesterovski, 52. Volodõmõr Prõjomov, 83. Deniss Dedetško
Mänguolud: +7, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras