Maardu alistas väravatesajus Santose (0)

Vitali Gussev. Foto: Märt Vassiljev

Esiliiga 14. vooru avakohtumises võttis Maardu Linnameeskond koduväljakul Vitali Gussevi kübaratriki toel 6:2 võidu Tartu Santose üle.

Kodumeeskonna poolelt said jala valgeks veel Maksim Krivošein, Vadim Aksjonov ja Deniss Kotov. Külaliste poolelt olid resultatiivsed Kenn Laas ja Karl Rudolf Õigus.

Juba neljanda minuti alguses pandi täpne pall külalismeeskonna kaitseliini taha, kus Esiliiga parim väravakütt Gussev madala palli kindlalt väravasse lõi. Järgnes kaitsjate kohmetu tegutsemine mõlemal pool väljakut, neist ohtlikum võimalus tekkis maardukatel pärast Kaarel Kallandi liiga nõrka tagasisöötu, mille noppis vahelt Gussev. Ründaja lajatas moment hiljem taaskord Allar Joandiga silmitsi pääsedes siiski üle.

12. minutil kandis küpsetamine lõpuks vilja, kui Maardu endale ise käki korraldas ja taaralinlastel viigistada lasi. Anton Aristov söötis palli otse Alex Meinhardile, kes pääses seejärel punuma. Deniss Kovtun liikus keskkaitsest vastasele vastu, kuid lasi endast liigagi kergelt mööda mängida ning peagi järgnenud tsenderduse järel pani värava sahisema Laas. Üksikud minutid hiljem magati vasakul äärel taas maha Meinhard, kes soodsalt positsioonilt löögile sai, ent Ilja Kassjantšuk pareeris.

17. minutil vajutas väljakuperemeeste kapten Krivošein väljaspool kasti korraliku litri lati alla, kuid juba järgmisel minutil viigistati mänguseis teistkordselt, kui maardukad ei suutnud mitmekesi otsajoone juures vastaselt palli kätte saada. Pall toimetati seejärel karistusala keskele, kus Õigus vastaste passiivse tegutsemise ära karistas. Kodumeeskonna peatreener Andrei Borissov sai taas valjuhäälselt pahameelt oma mängijate suunal näidata.

Poolaja keskel pani Santose kaitsja pallile sedasi jala vahele, et see latti lendas. Võrdne andmine jätkus, Meinhard oli taas pahandust külvamas ning hea tegutsemise järel mängis löögile Karl-Erik Vidaja, kelle sihik veidi ebatäpne oli. Mõlemal pool väljakut klaariti ärevates olukordades pall väravaesieselt.

40. minutil jõudis pall Ilja Zelentsovi jalast Gussevile, kes postipõrkest mänguvahendi raamide vahele saatis. Paar minutit hiljem leidis Deniss Suvorikov otsajoone juurest sööduga Gussevi. Ründaja võttis esimese puutega palli omaks ja teisega lajatas sisse, tehes poolajapausile minnes seisuks 4:2.

Teisel poolajal hakkas mitmel korral silma kodumeeskonna kaitsjate passiivne tegutsemine, Santos saab vaid iseend kiruda, et vahet minimaalseks ei suudetud teha. 62. minutil langes Gussev kontakti järel vastaste karistusalas murule ning jäi sinna lebama. Asja uurima läinud meeskonnakaaslased näitasid peagi väljaku äärde, et tuleb teha vahetus. Ründaja polnud suuteline edasi mängima ning nõnda jäid võõrustajad viimaseks pooltunniks ilma enda liidrist.

See paistis ehedalt välja maardukate mängust, et kellestki oli puudus, sest pall ei püsinud enam nende valduses sama palju ning üleüldse mängiti enamus ajast just nende väljakupoolel. Santosel jäi samas otsustavusest puudu, abi polnud ka järjepanu teenitud korneritest.

85. minutil teenis Maardu alles oma kolmanda nurgalöögi, mille järgselt lükkas vahetusmängija Jaroslav Dmitrijev palli Aksjonovile, kes trahvikasti piirimailt tugevast löögist palli väravasse lõi ning mängu lõplikult sahtlisse saatis. Kolmandal lisaminutil teeniti taas korner ning selle järgselt puterdas Joandi palli käte vahelt maha ning Kotov karistas prohmaka ära ja vormistas lõppseisuks 6:2.

Maardu Linnameeskond tõusis tänu võidule teisele kohale, edestades Tallinna Kalevit kahe punktiga ning jäädes Flora duubelmeeskonnast maha kolmega. Santos paikneb jätkuvalt seitsmendal kohal. Samas tuleb ikkagi meelde tuletada, et tegu oli vooru esimese kohtumisega, seega muudatusi paiknemistes võib ilmselgelt tulla.

27. mail kell 13.00 Maardu linnastaadionil

Maardu Linnameeskond - Tartu FC Santos  6:2 (4:2)
4., 39., 42. Vitali Gussev, 17. Maksim Krivošein, 85. Vadim Aksjonov, 90+3. Deniss Kotov - 11. Kenn Laas, 18. Karl Rudolf Õigus

Hoiatused: 80. Deniss Suvorikov - 21. Karl-Erik Vidaja
Mänguolud: +8, pilvealuse päikesega tuuline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras.