Maardu kustutas Rakvere lootuse (1)

Vitali Gussev. Foto: Maardu Facebook

Esiliiga 34. voorus võttis Maardu kodusel väljakul kindla 4:1 võidu Rakvere Tarva üle, mis tähendab, et Lääne-Viru klubil pole enam võimalik Maardut järelejäänud kahe vooruga püüda ning seega selgitavad Premium liigasse tõusja ning üleminekumängudele mineja just Maardu ja Tallinna Kalev.

Esimese ärevama momendi elasid võõrustajad üle juba 6. minutil, kui Siim Rannamäe löögile sai ning pall väravajoonelt klaariti. Jätkuolukorras sai ründaja teistkordselt löögile, kuid Artjom Jakovlev tõrjus ning moment hiljem fikseeriti külalismängijale viga.

Kolm minutit hiljem asusid maardukad kohtumist juhtima, kui Vadim Šalabai pani paremalt äärelt pika palli kasti, kus Vitali Gussev peaga värava lõi. Kodumeeskond hakkas domineerima ning 22. minutil järgnenud värav polnud selles plaanis üllatuseks. Üllatuseks oli aga see, kuidas värav löödi. Anton Aristov pani paremalt äärelt palli teele ning küllap oli see tsenderdusena mõeldud, ent pall lendas nii hästi, et tuhises tagumisse ristnurka.

44. minutil mängisid külalised audist palli kiirelt lahti, mille järel magas Maardu kaitse Joonas Ljaši spurdi täielikult maha. Tarva poolkaitsja pääses kastis vabalt löögile ning karistas väljakuperemeeste passiivse tegutsemise ära - 2:1. Poolaja viimasel minutil polnud kaugel viigiseis, kuid Jakovlev tõrjus posti kõrvalt Dmitri Baikovi löögi üle otsajoone.

50. minutil leidis Šalabai paremalt äärelt täpse sööduga Gussevi, kes suunas peaga palli väravavahile püüdmatult raamide vahele. Vähem kui kümme minutit hiljem vormistati lõppseisuks 4:1. Rakvere kaitse jäi passiivseks ning kodumeeskond leidis söödumängu lõpetuseks Šahrijar Abdullajevi, kes karistusala piirimailt lajatas palli väravasse, nii et puurivaht Artem Levizi vaid pealt vaatas, kuidas pall väravasse lendas.

Maardu dominatsioon jätkus ning kaugel polnud Gussevi kübaratrikk, kuid ründaja lõi 65. minutil korneri järgselt peaga palli latti. Lisaks suutis Levizi mõningase aja järel meetri pealt pareerida Gussevi pealelöögi. Tarvas jäi selgelt mannetuks ning teisel kolmveerandtunnil sooritati vaid kaks pealelööki, neist mõlemad olid selgelt ebatäpsed.

Tänu Maardu võidule on nüüdsest selge, et kaks vooru enne hooaja lõppu pole iseseisvate klubide võitluses Rakverel enam võimalik Maardut edestada ning seega pole Lääne-Viru klubil lootust üleminekumängudele. Maardu jätkab 2. kohal, omades liidri Tallinna Kaleviga võrdselt 71 punkti. Rakvere langes antud vooruga koha võrra ning paikneb 63 punktiga 4. kohal, jäädes Tallinna FC Flora U21-st maha üheainsa punktiga. Eelviimases voorus sõidab Maardu külla Kuressaarele ning Rakvere võõrustab FCI Tallinn U21-e.

Statistika (Maardu:Rakvere):

Pealelöögid  26:8
Väravale     12:5
Blokeeritud   4:0
Postid/latid  1:0
Nurgalöögid   9:3
Suluseisud    1:1
Vead         14:7

Maardu Linnameeskond - Rakvere JK Tarvas 4:1 (2:1)
9., 50. Vitali Gussev, 22. Anton Aristov, 59. Šahrijar Abdullajev - 44. Joonas Ljaš