Malta - Eesti 0:3: Mida räägib statistika? (0)

Eesti rahvuskoondise teine novembrimäng tõi Maltalt 3:0 võidu. InStati statistika näitab, et teisel poolajal läks Eesti mäng tõepoolest rabedamaks.

Eestile kaks väravat toonud avapoolajal liikus vasakul äärel alustanud Sergei Mošnikov jõudsalt keskele, tehes nii ruumi Artur Pikale. Kuigi äärekaitsjatest paistis ründefaasis enim silma just Pikk, mängis Karl Mööl tegelikult kõrgemalgi; tema ruumi okupeeris osaliselt ka Sergei Zenjov, kes ei mänginud päris Rauno Sappineni kõrval, vaid pigem toetavas rollis.

Esimesel poolajal üsna vabalt ringi purjetanud Artjom Dmitrijev langes selgelt alla, kui teisel poolajal Ilja Antonov välja vahetati. Vahetusest sekkunud meestest väärib märkimist Ats Purje, kes sekkus Sergei Mošnikovi asemele, kuid mängis vasaku asemel selgelt parema ääre pool, kus jäi küllaltki nähtamatuks.

Kuigi paljude fännide ja ka peatreener Martin Reimi arvates kannatas mäng teisel poolajal, ei näita statistika rünnakute mõttes suurt muutust. Mäng läks sinisärkidel küll käest - Eesti andis ära palju palli (72% vs 60%), mäng läks palju võitluslikumaks (63 kahevõitlust vs 87 kahevõitlust) ja sööte jäi vähemaks (359 vs 298), aga lööke (5/4 vs 4/3) ja rünnakuid (50 vs 48) tegi Eesti mõlemal poolajal pea sama palju.

Eesti mängijatest teenis parima InStati reitingu Artur Pikk (337), talle järgnes Karol Mets (301). Soccernet.ee poolt parimaks valitud Rauno Sappinen oli paremuselt viies (266, temast ees veel Marko Meerits ja Madis Vihmann); Malta parimaks hinnati väravavaht Henry Bonello (238).