Manchester või Yamoussoukro, vahet pole: Onana puterdab igal pool (0)

Andre Onana sai hakkama järjekordse käkiga. Foto: Scanpix / AFP / Kenzo Tribouillard

Aafrika Rahvaste Karikaturniiri teine alagrupimängude voor tõi rõõmu tiitlikaitsjale Senegalile, kes alistas 3:1 Kameruni ja lükkas viiekordse meistri kuristiku servale.

Avamängus Guineaga viiki leppinud Kamerun vajanuks nüüd hädasti võitu, kuid varem Inglismaa kõrgliigas Watfordis mänginud ja nüüd Marseille' ridadesse kuuluv Ismaila Sarr viis veerandtunnise mängu järel juhtima hoopis Senegali. Väravas oli omajagu süüd Kameruni postide vahel seisnud Andre Onanal, kes jäi avamängust eemale, kuna oli kõigest 24 tundi varem kaitsnud Inglismaal koduklubi Manchester Unitedi väravat.

Suvel Unitediga liitumise järel hooaega eksimusterohkelt alustanud Onana vääratas ka nüüd, kui lõi nurgalöögi kehvasti puhtaks ja Pape Matar Sarr sai palli kohe tagasi karistusalasse saata, kust Ismaila Sarr juba avavärava vormistas. Mõnikümmend minutit enne lõppu kehastus väravalööja söödumeistriks ja Habib Diallo tegi seisuks 2:0.

Kahe aasta taguse finaalturniiri suurima väravaküti, vigastusega maadleva Vincent Aboubakari puudumisel jäi Kameruni rünnak hambutuks, aga keskkaitsja Jean-Charles Castelletto tabamus tõi viimaseks kümneks minutiks mängu jälle elevust. Viigiväravat jahtides unustati siiski kaitse ning kui Georges-Kevin Nkoudou neljandal üleminutil hea võimaluse kasutamata jättis, nõelas Senegal kohe vastu - Sadio Mane veeretas Idrissa Gana Gueye söödu järel palli 3:1 lõppseisuks Onana selja taha.

Senegal tagas teise järjestikuse võiduga ühtlasi alagrupist edasipääsu. Aliou Cisse hoolealuste võimalus tiitlit kaitsta näib hea, viimati sai sellega Aafrika meistrivõistlustel hakkama Egiptus, kes võitis aastatel 2006-10 lausa kolm turniiri järjest. Sama alagrupi õhtuses mängus sai Guinea 1:0 jagu Gambiast, mis tähendab, et tõenäoliselt peab Kamerun edasipääsuks viimases voorus ise kindlasti Gambiat võitma.

B-grupis võttis teise võidu ja ühes sellega koha kaheksandikfinaalis Roheneemesaarte meeskond, kes oli avavoorus šokeerinud üleminutite võiduväravaga Ghanat. Nüüd alustati Mosambiigi vastu samuti võimsalt, sest 32. minutil saatis kunagi isegi Manchester Unitedis õnne proovinud, aga seejärel aastateks Hispaania kõrgliigasse maandunud Bebe vastaste võrku võimsa kauglöögi. Umbes 35 meetrilt teele läinud palli tõrjumisega jäi mosambiiklaste väravas seisnud Ernan lootusetult hätta. Teisel poolajal lisasid omalt poolt tabamuse ka Ryan Mendes ja Kevin Pina ning Roheneemesaared marssisid 3:0 võiduga järgmisesse ringi.