Mängijate vanust jälgiv Kalju on komplekteeritusega väga rahul (8)

Foto: Brit Maria Tael

Nõmme Kaljust on pärast eelmist hooaega lahkunud seitse mängijat, kuid asemele on leitud uued mehed. Klubi president Kuno Tehva ütles, et on muudatustega väga rahul.

"Meie tugevuseks on sel aastal väga ühtlane komplekteeritus. Ma arvan, et ründeosakonnas oleme palju paremini mehitatud kui eelmisel aastal," sõnas Tehva.

Uutest ründavatest meestest on Kaljuga talvel liitunud "kaks hunti" ehk Rimo Hunt ja Aleksandr Volkov (volk on vene keeles hunt), kes kõmmutasid eelmisel Premium liiga hooajal vastavalt 20 ja 18 väravat. Neist rohkem skoorisid liigas vaid Albert Prosa ja Rauno Sappinen, kes on aga mõlemad praeguseks välismaale siirdunud.

Kalju soovib veel täiendada ainult äärekaitset ning on sellega seoses välismaalt testimisele kutsunud Andri Markovitši, kes on praeguseks lepingule väga lähedal, ja Babacari. "Ukrainlase Markovitši puhul on praegu asjad ülemineku taga. Eks näis, mis sellest saab," ütles Kalju peatreener Sergei Frantsev. "Babacari osas veel vaatame."

REKLAAM

Senised Kalju põhiäärekaitsjad Andrei Sidorenkov ja Karl Mööl lahkusid eelmise hooaja järel klubist. "Sidorenkoviga läksid teed lahku sellepärast, et me oleme natuke muutnud oma mängijatepoliitikat - tahaksime, et mängijatel oleks säilinud väärtus üleminekuturul ehk nad ei oleks oluliselt üle 27 aasta vanad. Samamoodi väga sõbralikult läksime lahku ka [Artjom] Dmitrijeviga," selgitas Tehva, kes on varem nimetanud vanust ka Artur Valikajevi lahkumise põhjuseks.

"Karliga oli lihtsalt asi selles, et ta tahtis välismaale minna ja me austasime tema otsust. Oleme üritanud teda heast soovist läbi kontaktide ka aidata," lisas Tehva.

Uue hooaja ettevalmistust alustasid Dmitrjev ja Mööl Tallinna Floraga. Küsimusele, miks Kalju neil oma treeningutele ei lubanud jääda, vastas Frantsev: "Leppisime juba hooaja lõppedes presidendiga kokku, et keskendume nendele mängijatele, kes soovivad klubisse jääda. Nendega, kes soovivad välismaale minna, me arvestada ju kindla peale ei saa ja seega ei ole ka mõtet nende peale treeningprotsessis panustada."

Mullused probleemid ei tulenenud ettevalmistusest

Eelmisel aastal Premium liigas kolmandaks jäänud Kalju alustas uue hooaja ettevalmistusega detsembri keskel. "Üldiselt on kõik sujunud plaanipäraselt, kui välja arvata probleemid [Sõle tänava] sisehalliga, mis kokku vajus. Selle tõttu pidime treeningkohtade osas tegema mõningaid muudatusi, aga plaanid said kõik täidetud," rääkis Frantsev.

"Ettevalmistuses endas me [eelmise talvega võrreldes] suuri muudatusi ei ole teinud, sest eelmise aasta probleemid ei lähtunud mitte ettevalmistusest, vaid meie koosseisu sügavusest. Kui mõned põhimehed olid traumade või kaartidega väljas, siis võrdväärseid vahetusi alati võtta ei olnud. See maksis meile kätte ja võimaluste piires oleme sellega tänavu arvestanud. Kõige keerulisemad positsioonid on tänaseks korralikult kaetud."

Sergei Frantsev. Foto: Jana Pipar

Halliturniiri läbis Kalju täiseduga (viis võitu), saavutades väravate vaheks muljetavaldava 23:3. Lisaks võõrustasid nõmmekad sel talvel Tallinnas viit välismaa meeskonda, kelle vastu jäi saagiks kaks võitu ja kolm viiki.

"Kõik treeningkohtumised, mis meil plaanitud olid, tegime ära ja sellest küljest probleeme ei ole. Kvaliteedi osas võib natuke nuriseda, aga üldiselt tuleb tingimusi arvestades rahule jääda," kommenteeris Frantsev.

Vigastatud on hetkel ainult Tallinna Infonetist saabunud poolkaitsja Sergei Tumasjan, aga temagi peaks arstide hinnangul umbes pooleteise nädala pärast tagasi olema.

Tiimi tugevuste kohta ütles Frantsev: "Üldiselt on meeskonnal hea suhtumine ja üheks märksõnaks on järeleandmatus. Individuaalsed oskused on samuti mängijatel väga head."

Konkurendiks lisaks Levadiale ja Florale ka Narva

Kuigi KTM-reegel uuest hooajast karmistub ning varem on reegli täitmine Kaljule väikeseid muresid põhjustanud (üle-eelmisel aastal pidid nõmmekad seetõttu ühes kohtumises peaaegu terve poolaja vähemuses mängima), siis tänavu peatreeneri sõnul mingeid KTM-probleeme ei tohiks tekkida.

Uue hooaja siht on Kaljul tavapäraselt kõrge. "Eesmärgiks on kindlasti meistritiitel. Alla selle ei saakski. Aga päris kindlasti tahame esineda paremini kui eelmisel aastal," lausus Frantsev.

"Neli ringi ühtlaselt ja stabiilselt mängida on väga raske. Kindlasti on konkurendid Levadia ja Flora, aga ka Narva, kes on väga hästi komplekteeritud. Ka kõik teised on pika hooaja jooksul võimelised üllatama," lisas ta.

Eelmisel hooajal oli Kalju meistriliiga suurima kodupublikunumbriga klubi, meelitades väljaku äärde keskmiselt 531 pealtvaatajat. Selle nimel kutsuti näiteks Hiiu staadionile esinema tuntud lauljad Üllar Jörberg, Jana Kask ja Merlyn Uusküla ning trikijalgpallur Eno Lints. Ka sel aastal ei taha nõmmekad publiku meelitamises kehvemad olla.

"Me oleme alati olnud turunduse valdkonnas innovatiivsed ja tahaks näha arengut ka seal. Aga sel aastal tuleb meil väga keeruline kalender, kuna hooaeg algab vara ja mängupäevad on muutunud. See on suur väljakutse, ma ei tea täpselt, kuidas see publikunumbritele mõjub, isegi kui me teeme oma asju väga hästi. Oma asju väga hästi me kindlasti teeme, korraldame kindlasti ka mõne kontserdi ja mõne uue asja. Meie ambitsioonid selles osas ei ole kuskile langenud, pigem tahaksime juurde panna," rääkis Tehva.

Meeskonna staar - Rimo Hunt

Kalju hetke kõlavaim nimi on ilmselt endine Levadia kapten Rimo Hunt, kelle koguni 43,4% Fantasy mängijatest mullu oma koosseisu valis. Lisaks 20 väravale sai ta eelmisel hooajal kirja 12 resultatiivset söötu. Treeningmängudes on ta Kalju särgis skoorinud juba viis korda.

Kaljul paistab tänavu üldse palju ründejõudu olevat - Hunt, Volkov ja Liliu lõid eelmisel liigahooajal kolme peale kokku 54 väravat. "Paberi peal paistavad asjad ühtemoodi, aga see on vaja tööle panna ka praktikas. Eks hooaeg näitab, kuid praegu tundub, et meil arusaamist on," kommenteeris Hunt.

Kellel silma peal hoida? Vlasi Sinjavski

Kalju noortest mängijatest tõstis Frantsev esile Vlasi Sinjavskit, Vladimir Avilovit ja Robert Kirssi. Kui Avilov ja Kirss on juba varem Premium liiga tippklubide eest korralikult mänguaega teeninud, siis nendest noorem Sinjavski (21) käis eelmise hooaja teises pooles kõrgliigaminutite nimel laenul Viljandi Tulevikus. Nüüd on tal võimalus näidata, mil määral ta Tulevikus arenes. Kuna algavast hooajast muutub KTM-reegel jäigemaks (vähemalt kaks klubis treenitud mängijat põhikoosseisus), võib KTM-staatus Sinjavski väljavaateid mänguajale kergitada.

Suurim küsimärk - äärekaitse

Kuna Kalju endine standardolukordade spetsialist Sidorenkov ja klubi eelmise hooaja fännide lemmik Mööl mõlemad lahkusid, jäid mõlemasse äärekaitsesse suured saapad täita. Äärekaitse ongi viimane positsioon, mis nõmmekatel veel täitmist vajab.

Eeldatavasti kerkib üheks kindlaks põhimeheks Trevor Elhi, kes oskab mängida nii vasak- kui ka paremkaitses. Aga kas Markovitši üleminek suudetakse ära vormistada? Kas ka testitav Babacar näitab end väärtusliku mängijana? Kas 21-aastane Martin Mägi on valmis sammu edasi tegema? Need on küsimused, millele Kalju vajaks võimalikult positiivseid vastuseid.

Nõmme Kalju FC
Peatreener: Sergei Frantsev
Abitreener: Sergei Terehhov
Väravavahtide treener: Pavel Londak
Kapten: Vitali Teleš (abikapten Maximiliano Ugge)
EJL-i stipendiaadid: Peeter Klein, Henri Perk, Jevgeni Demidov, Kermo Pihelgas
Eelarve: 1 100 000 eurot terve klubi peale (esindusmeeskonna eelarve 600 000 eurot)
Koduväljak: Hiiu kunstmurustaadion
Duubelvõistkond: Nõmme Kalju FC U21 (Esiliiga)
Koduleht: jkkalju.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 25. veebruaril kell 13 vs. FC Kuressaare (Sportland Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Pavel Londak, Vitali Teleš.
Kaitsjad: Vladimir Avilov, Trevor Elhi, Martin Mägi, Henrik Pürg, Maximiliano Ugge.
Poolkaitsjad: Nikolai Mašitšev, Reginald, Vlasi Sinjavski, Igor Subbotin, Deniss Tjapkin, Sergei Tumasjan, Aleksandr Volkov.
Ründajad: Peeter Klein, Rimo Hunt, Robert Kirss, Liliu.

Eeldatav algkoosseis:

Nomme Kalju - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Vladimir Avilov (keskkaitsja, Infonetist) liitus meeskonnaga.
Rimo Hunt
 (ründaja, Levadiast) sõlmis 1+1 aastase lepingu.
Martin Mägi 
(äärekaitsja, Paidest) naasis laenult ja sõlmis uue lepingu.
Vlasi Sinjavski (äärepoolkaitsja, Tulevikust) naasis laenult ja jääb järgmiseks hooajaks klubisse.
Sergei Tumasjan (Venemaa keskpoolkaitsja, Infonetist) sõlmis kaheaastase lepingu.
Aleksandr Volkov (äärepoolkaitsja/ründaja, Sillamäelt) sõlmis kolmeaastase lepingu.

Lahtine:

Andri Markovitš (Ukraina äärekaitsja) tuli testimisele ja üleminek seisab vormistamise taga. 
Babacar (äärekaitsja Itaalia tugevuselt neljandast liigast) on testimisel.

Välja:

Carlos (Brasiilia ründaja) nõustus lepingu lõpetamisega ja siirdus Liibüasse.
Artjom Dmitrijev (keskpoolkaitsja) sai pakkumised Maltalt ja Küproselt, aga liitus Lahtiga.
Karl Mööl
 (äärekaitsja) soovib uut väljakutset, leping lõppes. Viibis testimisel Taani esiliigaklubis.
Tarmo Neemelo (ründaja) liitus Paidega.
Andrei Sidorenkov (äärekaitsja) klubis ei jätkakäis testimisel Norra esiliigas.
Janar Toomet (äärepoolkaitsja) leping lõppes ja ei soovinud jätkata.
Artur Valikajev (Venemaa keskpoolkaitsja) nõustus lepingu lõpetamisega ja siirdus Küprosele.

Hooajaeelsed mängud:

06.01. Nõmme Kalju FC - Tallinna FCI Levadia (PL)  10:0 (Nunez 4, Pürg, Subbotin, Tjapkin, Liliu, Tamm, Silitš)
13.01. Tartu JK Tammeka (PL) - Nõmme Kalju FC  0:3 (Ugge, Kirss, Liliu)
16.01. Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond (PL)  6:1 (Sinjavski, ov, Tamm, Volkov, Hunt, Nunez)
24.01. Nõmme Kalju FC - Turu Palloseura (FIN)  2:1 (Liliu, Nunez)
27.01. JK Narva Trans (PL) - Nõmme Kalju FC  1:2 (Ugge, Liliu)
31.01. Tallinna FC Flora (PL) - Nõmme Kalju FC  1:2 (Hunt, Kirss)
06.02. Nõmme Kalju FC - FC PSC (USA)  2:2 (Hunt 2)
09.02. Nõmme Kalju FC - Espoo Honka (FIN)  1:1 (Liliu)
13.02. Nõmme Kalju FC - Riia FS (LAT)  4:4 (Avilov, Mašitšev, Volkov, Hunt)
16.02. Nõmme Kalju FC - FS Metta/LU (LAT)  3:1 (Volkov 2, Liliu)

Võit; viik.
PL - Premium liiga; FIN - Soome kõrgliiga; LAT - Läti kõrgliiga; USA - Ameerika Ühendriikide vutiagentuuri meeskond.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (8)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

VÄLISMAAL
MUSTA MÕTISKLUSED
Kuidas tõestada Dortmundi edu?
MUSTA MÕTISKLUSED
PREMIUM LIIGA
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
Aus mäng väljaku kõrval
VÄLISMAA
Aus mäng väljaku kõrval (0)
 
FÄNNITURNIIR 2018

Fänniturniir jõuab suure juubelini. Juba 22. detsembril Kalevi spordihallis!

SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitas lõppenud hooajal otsepilti kokku üle 80 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK