Mängijateturul loob elevust peamiselt Kalju (22)

Kalju neljateist täienduse sisse mahuvad ka kaks uut välismaalast. Foto: jkkalju.ee (arhiiv)Liigahooaja alguseni jääb veel vaid kuu aega ning meeskonnad annavad kontrollmängudega ettevalmistusele viimast lihvi. Üleminekuturul loob elevust peamiselt Meistriliiga uustulnuk Nõmme Kalju.

Aasta eest suurima osturalli korraldanud FC TVMK on tänavu koos FC Levadiaga just kõige rohkem mängijaid minna lasknud. Ka ülejäänud "suure neliku" meeskonnad FC Flora ja Narva Trans on mängijaid pigem kaotanud, mistõttu noored tulevikulootused peaksid sel aastal tipptasemel rohkem võimalusi saama.

Enim kära on tekitanud hoopis Kalju, kes on oma ridu täiendanud rohkem kui terve põhimeeskonna jagu mängijatega. Ülejäänud klubid jätkavad suures osas samade koosseisudega, vaid Viljandi Tulevik on tavapäraselt palju muutuseid läbi tegemas.

Soccernet.ee teeb siinkohal Meistriliiga klubide koosseisumuudatustest vahekokkuvõtte. Tasub tähele panna, et kuna üleminekute registreerimiseks on veel kuu aega, on mitmed liikumised esialgu mitteametlikud ega pruugi 100% tõeks osutuda. Tumedas kirjas on välja toodud mängijad, kes osalesid möödunud hooajal vähemalt kümnes Meistriliiga mängus või pallisid välismaal.

Noored mängivad Levadias senisest suuremat rolli. Foto: Siim SemiskarLevadia põlvkondade vahetus

REKLAAM

Kaks aastat järjest meistriks tulnud FC Levadiale kujuneb tänavu tiitli kaitsmine ilmselt märksa keerulisemaks kui mullu. Klubist on lahkunud koguni kaheksa mängijat ning sisse ostetud vaid väravavaht Kert Kütt.

Mitmete vanade tegijate lahkumine annab võimaluse Levadia enda noortele, kes on juba mitu aastat duubli rivistuses Esiliigat valitsenud ning oma võimalust oodanud. Lisaks duublist edutatud kaitsjatele Igor Morozovile ja Vladislav Tšurilkinile, poolkaitsjale Aleksei Paninile ja ründajale Jaroslav Dmitrijevile on meeskonnas tagasi ka mullu teistes Meistriliiga klubides laenulepinguga kogemusi omandanud vennad Purid ning Anton Aristov.

Kui positiivseks uudiseks oli Levadiale vanameister Indrek Zelinski jätkamine, siis suur osa lahkujatest on ikkagi olnud just ründava suunitlusega mängijad. Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo tunnistas nädala eest, et kui klubist peaks lahkuma ka Moskva Torpedos testimisel olev Nikita Andrejev, siis "tuleb tõsiselt kaaluda uue jõu värbamist".

Sisse:
Kert Kütt (vv, Tartu Maag Tammekast, sõlmis 2-aastase lepingu)
Anton Aristov (k, naases laenulepingu järel Tallinna Kalevist)
Eino Puri (pk, naases laenulepingu järel Viljandi Tulevikust)
Sander Puri (pk, naases laenulepingu järel Viljandi Tulevikust)

Duublist:
Igor Morozov (k)
Vladislav Tšurilkin (k)
Aleksei Panin (pk)
Jaroslav Dmitrijev (r)

Välja:
Artur Kotenko (vv, lepingu lõppedes sõlmis Sandnes Ulfiga 2-aastase lepingu)
Vitoldas Cepauskas (k, lepingu lõppedes sõlmis Vilniuse Žalgirisega 2-aastase lepingu)
Marius Dovydenas (pk, lepingu lõppedes sõlmis Vilniuse Žalgirisega 2-aastase lepingu)
Maksim Smirnov (pk, lahkus lepingu lõppedes, seni klubita)
Andrei Šadrin (pk, lahkus lepingu lõppedes, saatus teadmata)
Konstantin Vassiljev (pk, lahkus lepingu lõppedes, seni klubita)
Ats Purje (r, lepingu lõppedes sõlmis Turu Interiga 2-aastase lepingu)
Kaimar Saag (r, siirdus Silkeborg IF-i, sõlmides 4,5-aastase lepingu)

Lahtine:
Nikita Andrejev (r, Moskva Torpedos testimisel)

 

Tomas Sirevicius kohtub Floraga taas Balti liigas. Foto: Siim SemiskarFlora tuumik püsib koos

Taaskord on Flora kaotanud mängijate müügiga nii mõnegi tähtsa lüli ja välistatud ei ole, et mõni põhitegija võib veel lahkuda. Ometi on muudatusi seni üsna vähe ning meeskonna põhituumik püsib koos.

Suurimad kaotused on kaitseliinis, eesotsas Norrasse siirdunud Alo Bärengrubi ning kodumaale naasenud leedulase Tomas Sireviciusega. Lahkunud on ka äärekaitsjad Heikki Talimaa ja Andrei Mazurkevitš, kes kuulusid kumbki hooaja jooksul mingil perioodil põhikoosseisu.

Tagasi tervitatakse Norrast naasenud Siim Roopsi, poolkaitsesse on toodud juurde Tartu Maag Tammeka kapten Siksten Kasimir ja Tulevikust Jürgen Henn. Vähemnimekaid Flora-süsteemi siseseid täiendusi on teisigi ning hooaja eel võib veel nii mõnigi liikumine ette tulla.

Sisse:
Siim Roops (k, Valdres FK juurest laenult tagasi)
Sander Sinilaid (k, Valga Warriorist)
Jürgen Henn (pk, Viljandi Tulevikust)
Siksten Kasimir (pk, Tartu Maag Tammekast)
Henri Anier (r, Valga Warriorist)
Janar Toomet (r, Valga Warriorist)

Duublist:
Andres Koogas (k)
Ken Kallaste (pk)
Alo Dupikov (r)

Välja:
Alo Bärengrub (k, sõlmis FK Bodø/Glimtiga 4-aastase lepingu)
Andrei Mazurkevitš (k, Nõmme Kaljusse)
Tomas Sirevicius (k, lepingu lõppedes sõlmis Vilniuse Žalgirisega 2-aastase lepingu)
Heikki Talimaa (k, Viljandi Tulevikku)
Enver Jääger (pk, lõpetas profikarjääri)
Janek Kalda (pk, saatus teadmata)

 

Kellest saab Eduard Sarajevi kaitsepartner? Foto: Märt VassiljevTVMK kaitse - kõik on võimalik

Kaheaastase Tartu-perioodi järel FC TVMK-sse naasenud peatreenerit Sergei Ratnikovi võib pidada meeskonna nimekaimaks täienduseks. Koos temaga tuli klubisse ka poeg Daniil ning treener loodab oma meeskonnas näha ka Lasnamäe Ajaxi väravavahti Ilja Kassjantšukki, kes viibis klubis testimisel.

Sellega täienduste nimekiri aga ka piirdub ning hõre kaitseliin valmistab peatreenerile tõsist peavalu. Mikk Haavistu, Jevgenijs Kacanovsi ja Tomas Rimase lahkumise järel on meeskonnas järel üksainus kogenud keskkaitsja - Eduard Sarajev.

"Kõik on võimalik," ütles Ratnikov võimaliku kaitseliini kohta ning nii see tõepoolest on. Näiteks hiljutisel Uusi Lahti Cup'il, kui ei Sarajev ega Erko Saviauk kaasa teha ei saanud, mängisid keskkaitses Andrei Borissov ja Vladislav Gussev. Ja seejuures väga hästi. Esindusmeeskonda edutatud duubli mängijatest võivad kaitseliini lappida ka Henri Külm ja Dmitri Makarevitš.

Teistes liinides suuremaid probleeme ei ole, kuigi Tartu Maag Tammekale loovutati keskpoolkaitsjad Artur Ossipov ja Rasmus Tomson ning lahkunud on ka lätlasest varuväravavaht Antons Trifonovs.

Sisse:
Daniil Ratnikov (pk, Tartu Maag Tammekast)

Lahtine:
Ilja Kassjantšuk (vv, praegu veel Lasnamäe Ajaxi mängija)

Duublist:
Henri Külm (k)
Dmitri Makarevitš (k)
Maksim Paponov (pk)
Sergei Jegorov (r)
Ilja Kisel (r)

Välja:
Antons Trifonovs (vv, saatus teadmata)
Mikk Haavistu (k, Nõmme Kaljusse)
Jevgenijs Kacanovs (k, saatus teadmata)
Tomas Rimas (k, Marijampole Suduvasse)
Artur Ossipov (pk, Tartu Maag Tammekasse)
Rasmus Tomson, (pk, pikendas Maag Tammekaga laenulepingut)Dobrovolski lõpetamine jätab Transi kaitsesse augu. Foto: Timo KikasTransi pink jääb aina lühemaks

Kindlaid täiendusi Narva klubil ette näidata ei ole, kuid klubi peatreener Valeri Bondarenko sõnul on vara veel midagi lõplikku rääkida, kuna ettevalmistus ja komplekteerimine alles käivad.

Lahkujaid on hetkeseisuga viis: põhikeskkaitsja Dmitro Dobrovolski ning vahetusmehed Sergei Popov ja Dmitri Šelehhov riputasid kõik putsad varna. Neile võib lisanduda veel teinegi kaitseliini tähtis lüli Aleksandr Kulik, kes jahib hetkel välislepingut. Lõppenud hooaja järel lõpetati suhted poolkaitsjate Igor Losevi ja Anton Paitseviga.

Juba eelmisel hooajal lühikese pingiga hädas olnud narvalaste olukord ei näi sugugi paranevat, kuna treeneri sõnul ei küündi noortest hetkel kellegi tase põhimeeskonna tasemeni. Põhimeeskonnaga teevad siiski trenni juba eelmisest aastast tuttavad väravavaht Valeri Smelkov ja poolkaitsja Dmitri Smirnov.

Mullu regulaarselt vaid 15 mehega läbi ajanud Trans peab lisaks liiga- ja karikamängudele võistlema veel nii Balti liigas kui ka 1. märtsil toimuvas superkarikafinaalis. Selline mängugraafik lausa kisendab täienduste järele.

Sisse:
-

Välja:
Dmitro Dobrovolski (k, lõpetas profikarjääri)
Dmitri Šelehhov (k, loobus tippjalgpallist)
Igor Losev (pk, saatus teadmata)
Anton Paitsev (pk, saatus teadmata)
Sergei Popov (pk, loobus tippjalgpallist)

Ebakindel:
Aleksandr Kulik (k, otsib välisklubi)Kapten Kasimir lahkus pealinna. Foto: Timo KikasMaag Tammeka jäi kaptenita

Tartlased loovutasid oma kapteni Siksten Kasimiri Florale, esiväravavahi Kert Küti Levadiale ning peatreeneri Sergei Ratnikovi TVMK-le. Muidugi ei aita see nende "suure neliku" püüdmise lootustele kaasa.

Lisaks on ilma jäädud veel kolmest põhimehest: universaalne kaitsja/ründaja Nikolai Lõsanov liitus Tallinna Kaleviga, poolkaitsja Ott Meerits tegi tippjalgpalliga lõpparve ning treener Sergei Ratnikoviga koos siirdus TVMK-sse ka tema poeg Daniil. Paremäär Maksim Bazjukin loodab samal ajal Venemaalt lepingut teenida.

Heaks uudiseks on tartlastele Rasmus Tomsoni laenulepingu pikendamine ning veel kahe poolkaitsja - Artur Ossipovi ja Eduard Komarovi - liitumine vastavalt TVMK-st ja Levadia duublist. Kuna klubist on lahkunud kaks eelmise hooaja suurimat väravakütti Kasimir ja Lõsanov, tunneb uus peatreener Sergei Zamogilnõi eelkõige puudust ründajatest. Sestap on Maag Tammeka III-st esindusmeeskonda edutatud 17-aastane ründelootus Albert Prosa.

Mullusest Maag Tammeka kolmandast rivistusest saab tänavu esindusmeeskonna duubel ning eelmisel hooajal just Zamogilnõi juhendamisel Esiliigas viienda kohaga lõpetanud duubli mängijad jätkavad suures osas esindusmeeskonna juures.

Sisse:
Eduard Komarov (pk, laenulepingu alusel FC Levadiast)
Artur Ossipov (pk, FC TVMK-st)
Rasmus Tomson (pk, FC TVMK-st, pikendas laenulepingut)
Albert Prosa (r, Maag Tammeka III-st)

Duublist:
Mihkel Kuresoo (k)
Marti Pähn (k)
Siim Valtna (k)
Roman Daniljuk (pk)
Mario Hansi (pk)
Kaarel Kallandi (pk)
Tarvo Laurson (pk)
Mihkel Mikheim (pk)
Marko Sonn (pk)
Stanislav Russakov (r)

Välja:
Kert Kütt (vv, sõlmis FC Levadiaga 2-aastase lepingu)
Nikolai Lõsanov (k, Tallinna Kalevisse)
Siksten Kasimir (pk, FC Florasse)
Ott Meerits (pk, loobus tippjalgpallist)
Daniil Ratnikov (pk, FC TVMK-sse)

Ebakindel:
Maksim Bazjukin (pk, hetkel testimisel Venemaal)

 

Nikolai Lõsanov (paremal) lapib kalevlaste kaitseliini. Foto: Timo KikasKalev kõike ei korja

Eelmise hooaja eel kümmekond täiendust hankinud Tallinna Kalev ei ole pärast õnnestunud avahooaega turul nii aktiivselt jätkanud.

Tippjalgpallist loobunud kaitsjate Priit Murumetsa, Margus Korju ja Raivo Nõmmiku asendamiseks toodi Tartust keskkaitsesse Nikolai Lõsanov, vabaagendina värvati paremäär Andrei Usmanov. Nimekaimaks lahkujaks on eelmisel suvel palgatud endine Eesti koondislane Liivo Leetma, kes liikus edasi Nõmme Kaljusse.

"Janno [Hermanson] otsustas jätkata ja kaitsesse saime Lõsanovi. See peaks taga piisav olema. Eks vigastused annavad märtsis veel tunda, aga üldiselt ma arvan, et meie võimaluste piires on meeskond üsna kenasti, ütleks isegi et väga hästi tasakaalus. Kui kuskil Kaimari tüüpi kesktormaja ripakil oleks, siis selle korjaks küll üles, aga muidu saame hakkama," kommenteeris Kalevi peatreener Aavo Sarap, "me ostsisimegi ainult spetsialiste mõnele konkreetsele positsioonile ja sellepärast polegi kõike korjanud, mis ringi liikumas on."

Eesliini tugevdab endine Levadia ründaja Vladimir Tšelnokov, kes otsustas 2006. aasta lõpus vigastuse järel karjääri lõpetada, kuid mõtles eelmisel aastal ümber. Hetkel taastub ta raskest põlvesidemete operatsioonist ning treeneri sõnul ta märtsikuu jooksul ilmselt siiski veel mängida ei saa. Rünnakult puudub hooaja alguses ka Vahur Kiis, kes on kuni maikuuni vahetusõpilasena Taanis.

Sisse:
Nikolai Lõsanov (k, Tartu Maag Tammekast)
Andrei Usmanov (pk, jättis eelmise hooaja vahele)
Vladimir Tšelnokov (r, jättis eelmise hooaja vigastuse tõttu vahele)

Välja:
Priit Murumets (k, loobus tippjalgpallist)
Liivo Leetma (pk, Nõmme Kaljusse)

 

Heikki Talimaa liitub taas viljandlastega. Foto: Märt VassiljevTulevik ei nuta kedagi taga

Varasemate aastate kogemus näitab, et Tuleviku koosseisu osas ei saa kindlaid järeldusi teha enne üleminekuakna sulgumist.

„Viljandiga on selline lugu, et tegelikult oleme me mängijatele hüppelavaks ning mina ja meeskond samuti oleme sellega juba üsna harjunud ja kedagi eriti taga nutma ei jää," ütles peatreener Marko Lelov. Juurdetulijatest ta konkreetselt rääkida ei tahtnud, kuna meeskond ei ole veel 100% komplekteeritud ning kogu aeg keegi tuleb ja läheb.

Küll aga on kindlad osad lahkujad. Eelmise hooaja teises pooles laenul olnud kaksikvennad Sander ja Eino Puri naasesid Levadiasse, Jürgen Henn värvati Flora-süsteemi esindusmeeskonda ning Aleksander Saharov, Magnus Martinson ja Mati Lember siirdusid Nõmme Kaljusse. Meistriliigas ei saa enam mängida futsali koondislane Märt Kosemets, kaitsjad Sander Kooser ja Mait Anton on kuuldavasti liitunud vastavalt FCF Paide ja FC Kotkasega.

Tulijatest jätkab Viljandi meeskonnas Heikki Talimaa, kes ka paari aasta eest enne Florasse siirdumist Tulevikku esindas. Kinnitamata andmetel on Austraaliast tagasi keskpoolkaitsja Rain Tölpus. Esiliigast välja kukkunud duublist on esindusmeeskonda ilmselt liikunud Kalev Marten Raave ja Rasmus Luhakooder, sama saatust tabanud FC Elvast Mikk Sillaste, Toomas Läätsim ja Priit Betlem. Flora duublist on kuuldavasti liitunud ka Ats Sillaste, Andre Frolov ning Jüri Jevdokimov.

Sisse:
Andre Frolov (k, FC Flora II-st)
Toomas Läätsim (k, FC Elvast)
Heikki Talimaa (k, FC Florast)
Priit Betlem (pk, FC Elvast)
Jüri Jevdokimov (pk, FC Flora II-st)
Ats Sillaste (pk, FC Flora II-st)
Mikk Sillaste (pk, FC Elvast)
Rain Tölpus (pk)

Duublist:
Kalev Marten Raave (k)
Rasmus Luhakooder (pk)

Välja:
Mait Anton (k, FC Kotkasesse)
Sander Kooser (k, FCF Paidesse)
Jürgen Henn
(pk, FC Florasse)
Märt Kosemets (pk, saatus teadmata)
Mati Lember (pk, Nõmme Kaljusse)
Eino Puri (pk, laenulepingu järel tagasi FC Levadiasse)
Sander Puri (pk, laenulepingu järel tagasi FC Levadiasse)
Magnus Martinson (r, Nõmme Kaljusse)
Aleksander Saharov (r, Nõmme Kaljusse)

 

Verner Uibo valis tipptasemel futsali. Foto: Catherine KõrtsmikVaprus nõrgenes veelgi

2006. aastal Meistriliigas kindlalt kanda kinnitanud Pärnu Vapruse järgmine hooaeg kujunes juba tunduvalt raskemaks ning tänavu pole olukord sugugi roosilisem.

Lahkujate nimistust leiame mitu põhitegijat. Paremäär Verner Uibo ja kaitsja Rando Rand kuuluvad mõlemad Eesti futsali koondisse ning Meistriliigas seega kaasa teha ei tohi. Läinud on ka mullu suvel klubiga liitunud äärekaitsja Kauri Siim ning vahelduva eduga kaasa teinud ründaja Raido Raudnagel.

Uut hooaega tuleb alustada ka ilma Jevgeni Novikovi ja Rait Sõrmuseta, kes on suveni eemal sõjaväekohustusega. Päris selge pole veel ründava poolkaitsja Indrek Joosti jätkamine. Tugevdusi klubi rahakott lubada ei saa, esindusmeeskonna treeningutega on liitunud vaid mõned Pärnu noormängijad.

„Praeguse seisuga püüame hakkama saada Pärnu inimestega, see tähendab, et kedagi sisse ostma pole plaanis hakata," sõnas Vapruse tegevjuht Gert Olesk.

Sisse:
Tambet Anso (pk, Pärnu JK 89-st)
Ander Paabut (r, Pärnu JK 90-st)
Maido Pakk (r, Pärnu JK 89-st)

Välja:
Rando Rand (k, saatus teadmata)
Kauri Siim (k, saatus teadmata)
Verner Uibo (pk, saatus teadmata)
Raido Raudnagel (r, saatus teadmata)

 

Esiliigas edukalt esinenud sillamäelastest pole lahkunud kedagi. Foto: sportiv.eeSillamäe eriliste muutusteta

Eelmisel aastal Esiliigas kolmanda kohaga lõpetanud Sillamäe Kalev jätkab suures osas sama koosseisuga ka kõrgseltskonnas.

Meeskonnaga on liitunud kaks endist Narva Transi pallurit, keskkaitsja Andrei Pruss ja ründaja Irfan Ametov. Lisaks on saadud täiendust A-klassi noorte seast. Klubi juures käis testimisel ka mullu Tartu Välku esindanud Aleksei Mamontov, kuid tema palganõudmised osutusid Kalevi jaoks liiga kõrgeteks.

Samas ütles klubi president Aleksandr Starodubtsev, et kui hooaja käigus selgub, et mingi positsioon vajab täiendust, siis on nad valmis ka mõne profi sisse tooma.

Sisse:
Andrei Pruss (k, tagasi meeskonnas)
Irfan Ametov (r, Kohtla-Järve Alkost)

Välja:
-

 

Novembris kaitses Rene Kaas veel Kuressaare puuri Kalju vastu. Foto: Tõnis AalKalju vormib tulijatest meeskonda

Meistriliiga koha kindlustamise järel välja hõigatud plaan tuua klubisse 7-8 tugevdust, lisaks poolamatööre pikema pingi jaoks, on edukalt täide viidud. Praeguse hetkega on lisandunud 14 mängijat, kellest vähemalt pooled meeskonda kindlasti ka tugevdavad.

Kõik positsioonid on saanud tugevdusi eelmisel hooajal Meistriliigas pallinud mängijate näol. Liitunud on ka kaks uut välismaalast: brasiillasest vasakäär Felipe Nunes ning 17-aastane Rootsi passiga paremäär Salvador Vasquez.

Paari aasta eest Tartu Tammekas pallinud ründaja Marcelo Gomes otsustati palkamata jätta, kuna endine Eesti koondislane Aleksander Saharov täiendab ründeliini piisavalt.

Mõned tugevdused võivad veel tulla, kuid meeskonna selgroog on paigas ning põhiküsimus kuu aega enne hooaega seisneb kokkumängu leidmises. Et kõik veel päris hästi ei klapi, näitavad selgelt kontrollmängude kesised tulemused.

Sisse:
Rene Kaas
(vv, FC Kuressaarest)
Mikk Haavistu (k, FC TVMK-st)
Andrei Mazurkevitš (k, FC Florast)
Felipe Nunes (k, Brasiiliast)
Tõnis Kaukvere (pk, FC Flora II-st)
Rait Kuusk (pk, FC Flora II-st)
Liivo Leetma (pk, Tallinna Kalevist)
Mati Lember (pk, Viljandi Tulevikust)
Kaupo Margusonov (pk, FC Flora II-st)
Janar Tükk (pk, FC Flora II-st)
Salvador Vasquez (pk, IFK Goteborgi noortesüsteemist)
Magnus Martinson (r, Viljandi Tulevikust)
Aleksander Saharov (r, Viljandi Tulevikust)
Martin Tšegodajev (r, Tallinna JK-st)

Välja:
Andrei Krasnopjorov (k, hetkel ilma klubita)
Gert Nool (k, hetkel klubita)
Hudson Luis Silva de Souza (k, jätkab Soomes)
Jean Pierre Marques Lopes (r, jätkab Lõuna Aafrikas)

Duublisse:
Vaiko Tammeväli (vv)
Taavi Tammo (k)
Antti Arst (pk)

Kommentaarid

fortuuna   •  
(.***)
viimastel andmetel siis liikus hoopis serbia klubisse, keegi teab kki mis liiga ja klubiga liitus?
das.hf   •  
(.***)
→ osaleb ka treeningkohtumisel.
Totti9   •  
(.***)
ngin, et Ametov mngis futsaali jalkat, kas ta saab siis Sillame eest mngida?
Spiidigonzales   •  
(.***)
tle siis teistele ka
fortuuna   •  
(.***)
Sain juba ksimusele vastuse
fortuuna   •  
(.***)
Keegi teab, mis Vassiljevist saanud?
non   •  
(.***)
Transi pink muutus lhikeseks peale seda kui Eesti ks paremaid noorte-
treenereid salamov nendega enam koostd ei tee.Alates Karpinist ja
lpetades Andreejeviga mngis viimasel hooajal 2 tema poissi Narvast
Venemaa U-19 nes.Tubli vanamees.
mazz   •  
(.***)
Nd peaks ka Vasquezi pritoluga artiklis kik korras olema.
maisi lapsed   •  
(.***)
kallis onu viktor osta parem traktor
magnisco   •  
(.***)
Ta omab Rootsi passi.
Juve   •  
(.***)
Vasquezil on ema rootslane isa peruulane, kuid omab Brasiilia passi!:)
dareth   •  
(.***)
Vasquez ei ole vahepeal brasiillaseks saanud, nagu siin ekslikult kirjutatud on. Vi on ta kki Peruu pritolu Rootsi brasiillane?
olku   •  
(.***)
Meeste liigat mngib Tallinna JK Kotkad, selline nimi lihtsalt on, ilma knamiseta
hattrick   •  
(.***)
kui klubi nimi ikkagi fc kotkas on ametlikult,siis vib vist knata kll kotkasesse.loogilisem tundub muidu kotkasse.tegelikult ju vahet ei ne,aru said kik kuhu ta lks.
kindral   •  
(.***)
Vga hea artikkel ning meeldiv omada levaadet selle kohta, kust kuhu keegi liikunud on. Aga norida tahaks siiski igekirja kohapealt. Kas ei peaks mitte olema FC Kotkasse, mitte FC Kotkasesse??(NB! Ma ei garanteeri seda, et mul kik ige on!)
oohoh   •  
(.***)
vihaga palju noori....88-91 snd ma vaatan, et titsa tavaline asi! Kisub vga vrdseks!
.....   •  
(.***)
naljamehed, mis langusest te soiute. Eesti jalgpall on praegu phjas, vimalik on ainult sealt tusta. See, et paar paremat meest ra lks, ei muuda ldises tasemes midagi. Ja kas mngu vaatab 10 inimest rohkem vi vhem , ei muuda kah enam midagi
trammipeatus   •  
(.***)
Irfan Ametov (r, Kohtla-Jrve ALKOST)
haha! ilmselgelt suur ost!
tase   •  
(.***)
igavamaks meistrikad vast ei lhe aga meeskondade mnguline tase on kindlasti eelmise hooajaga langenud. See aitab uusi meeskondi, kellel on sellevrra lihtsam lbi la. Levadia on enamvhem silitanud endise taseme ja nende vastu saab kigil raske olema. tvmk vib llatada, neil hea treener. Vaprus eriti nrgaks jnud, teised nagu ikka....
levadia   •  
(.***)
Kallis onu Viktor!
Palun vta Maksim, Andrei ja Konstantin tagasi.
Ja too Kruglov ka koju ra.
jajah   •  
(.***)
Ega see muud ei thendagi, kui et tase langeb veelgi ja publikuarv mngudel samuti. Eesti jalgpall on languseteel.

Sisene
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
KALJU PÄÄSES FINAALI
Luup peale | Super-vahetusmehed hoidsid pärast Tamme väljavahetamist Kalju eurounistust elus  (galerii!)
SUUR MÄNG
Luup peale | Levadia näitas klassi, sest võitis ainsatki väravavõimalust tekitamata
VÄLISMAA KÕRGLIIGAD
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
32:7
34
2.
Tallinna FCI Levadia
13
11
1
1
32:4
34
3.
Nõmme Kalju FC
12
9
2
1
26:10
29
4.
Paide Linnameeskond
13
7
1
5
33:14
22
5.
FC Kuressaare
13
6
1
6
15:17
19
6.
Tartu JK Tammeka
13
4
2
7
14:23
14
7.
JK Narva Trans
12
4
0
8
13:19
12
8.
Pärnu JK Vaprus
13
2
0
11
14:38
6
9.
Tallinna JK Legion
12
2
3
7
10:23
5
10.
JK Tallinna Kalev
13
1
1
11
8:42
4
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • E 19.00 Elva - Viimsi (Esiliiga)
  • T 18.00 Tammeka - Kalev (Premium liiga)
  • T 20.00 Flora - Kuressaare (Premium liiga)
  • K 17.30 Paide - Trans (Premium liiga)
  • N 19.00 United - PJK (Esiliiga)
  • L 16.00 Kalev U19 - Flora U19 (Eliitliiga finaal)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
34
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
22
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
6
Tallinna JK Legion
5
JK Tallinna Kalev
4
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!