Mannetu avapoolaeg maksis Kalevile kätte (0)

Robert Kirss. Foto: Gertrud Alatare

Esiliiga 32. voorus näitas Nõmme Kalju U21 koduväljakul peetud kohtumises igati soliidset mängu, alistades teenitult Tallinna Kalevi 3:1. Võõrustajate poolelt oli kahel korral täpne Robert Kirss, ühe lisas veel Hidetoshi Wakui. Külaliste tabamuse eest hoolitses penaltipunktilt Aleksei Belov.

Külalistele helises häirekell juba 7. minutil, kui nende väravaraamid raksusid. Pall klaariti Kalju mängijale, mille järel Kirss hetk hiljem endale ruumi tegi ning tugevast löögist mänguvahendi posti lajatas. Mitmel juhul võtsid väljakuperemehed vastaseid edukalt ette ning värava suunas pandi mitmel juhul pass teele, kuid paaril juhul läks see liialt pikaks ning sekkuda tuli ka Kalevi puurivahil Daniil Savitskil.

22. minutil asus Kalju igati kena kombineerimise järel mängu juhtima. Wakui tegi suurepärase eeltöö, võttes julgelt suuna kasti, endale ette löödud palli rinnaga maha võttes, seejärel teistkordselt kõksides, mille järel leidis Kirsi, kes esimese puutega palli omaks võttis ning teisega väravavõrgu sahisema pani. Üksikud minutid hiljem võeti läbiminekul olnud Belov karistusala piiril maha ning kuigi ründaja lendas trahvikasti siruli pikali, teeniti olukorrast "vaid" karistuslöök. Külaliste ründajale mängiti pall lühikeselt lahti, kuid Kalju müür seisis kindlalt ning sooritus blokeeriti.

Kalevi kaitsjatele tööd jätkus ning ühes olukorras jäädi lohakalt olukorda hiljaks, ent omade õnneks suutis palli vallanud Kirss ise olukorra ära puterdada ning hea löögikoha luhta lasta. Ei möödunud palju, kui Savitski tõrjega hiilgas ning kaitsjad viiv enne kaljukate kohalejõudmist palli karistusalast minema toimetasid. 32. minutil leidis Wakui kena sööduga Kirsi, kes oli kahte kaitsjat edestamas, ent talle vastu liikunud Savitski sai kasti piiril pallile käed vahele ning hoidis sellega kõige hullema ära.

Kolm minutit hiljem olid Kalju poolelt taas aktsioonis samad mängijad, kui kiirrünnakul Kirss palli Wakuile toimetas. Kalevi üks kaitsjatest kukkus pikali ning Kalju poolkaitsja veeretas pealtnäha mängleva kergusega palli väravasse, duubeldades sellega omade eduseisu. Kalevi poolelt oli ohtlik moment poolaja lõpus, kui karistuslöögi järel Patrick Peinar palli peaga edasi pikendas. Kera oli kodumeeskonna puurilukust sellega mööda toimetatud, kuid külaliste kahjuks polnud neil kedagi tagumise posti juures ning seetõttu lendas pall lihtsalt üle otsajoone.

Pausilt naastes tabati kohe esimestel minutitel teistkordselt Kalevi väravaraame, kui Wakui vasakult teele pandud tsenderduse järel Kirsi pealöögist pall latti lendas. Vahelduseks nõelas Kalev ohtlikult, ent Henri Perk oli oma ülesannete kõrgusel ning pareeris ohtliku lähilöögi. Külalised olid tunduvalt energilisemad kui avapoolajal, ent nendelgi oli probleeme sellega, et mitmel juhul läks tsenderdus või karistuslöök liialt pikaks.

Pärast täistunni möödumist teenis Kalju karistuslöögi, mille järel Kirss kastis löögile sai ning mänguvahendi ristnurka suunas, Savitski samal ajal tardunult vaid silmadega palli teekonda saates. Möödus vähem kui kümme minutit ning Kalevi Belov pääses kasti purjetama, kus hakkas lööki sooritama, ent jalg takerdus Kalju kaitsjasse, mille järel pikali kukkus. Kõlas vile ning otsus oli siililegi selge - patustajale kollane kaart ning Kalevile penalti. Belov ise asus kera taha ning lajatas selle paremale alla, Perk samal ajal teisele poole liikudes - 3:1.

Kohe järgmisel minutil võeti kodumeeskonna mängija karistusala piiril maha ning hoiatuskaardi välkumise järel oli Kaljul kasutada heast kohast trahvilöök, ent Wakui küttis palli selgelt üle ning oli ise samuti sellise soorituse peale pettunud. Kalev otsis innukalt võimalusi mängu murrangu toomiseks ning sellele oldi väga lähedal 76. minutil, kui karistusala nurgast pall mängijate vahelt läbi pandi ning täiesti markeerimata jäetud Belov heast kohast üle vajutas.

Teist kodumängu järjest kutsuti Kalju duubelmeeskonna mängule kohale kiirabi. Sel korral polnud tegu õnneks niivõrd tõsise juhtumiga nagu mängus Maarduga, ent olukord oli selline, et pärast Anti Karumaa vastu tehtud viga lõi kaitsja kukkudes kukla vastu maad ära ning seetõttu tehti teise poolaja keskel sunnitud vahetus. Kiirabi jõudis mängule 85. minutiks ning mõningase aja järel toimetati Kalju mängija haiglasse.

Veel lõpuminutitelgi üritas Kalev meeleheitlikult ning Savitski käis kõrgel palli edasi toimetamas, ise samal ajal kaaslasi kõrgemale ajades. Üritused vilja ei kandnud ning võõrustajadki suutsid lõpus ohtlikult nõelata, ent skoor püsis muutumatuna ning 3:1 jäi lõplikuks seisuks. Kalju jätkab 8. kohal, kuid tänu võidule suurendati eduseisu Vändra Vapruse ees viiele punktile. Kalev lubas samas kaotuse tõttu Tartu Santose endast ettepoole, olles nüüd 7. kohal. Kahe nädala pärast peetavas järgmises voorus võõrustab Kalev Tallinna Infoneti duubelmeeskonda ning Kalju sõidab külla Kohtla-Järve Järvele.