Manucho eelistas Infonetti Prantsuse klubile (4)

Foto: Gertrud AlatareFC Infonetis mullu särama löönud Elevandiluuranniku ründaja Kouakou Fabrice Elysee Kouadio ehk rohkem tuntud kui Manucho räägib oma teekonnast jalgpalli juurde, senisest karjäärist, Eestis oldud ajast ning sellest, kuidas ta eelistas Infonetti Prantsumaa klubile!

2010. aastal 19-aastasena Eestisse tulnud noor ambitsioonikas pallur kaugelt Aafrikast, täpsemalt Elevandiluurannikult on Eestis veetnud juba kolm aastat ning mullust hooaega võib pidada nüüdseks juba 22-aastase ründaja läbimurdeaastaks: Infoneti eest lõi ta 31 väravat ning aitas nad kõrgliigasse.

Eksootilisest riigist pärit sõbralik ning jutukas Manucho rääkis Soccernet.ee-le avameelselt oma eelnevast karjäärist ning tõi enda kohta päevavalgele nii mõndagi huvitavat. Lisaks räägib ta, kuidas üks kohalik legend teda inspireerinud on. 

Sa oled sündinud Elevandiluurannikul, linnas nimega Bouake. Kuidas alustasid Sa oma mängijakarjääri ja miks otsustasid hakata jalgpalluriks?

Juba noorelt armastasin ma jalgpalli ja mu ema ütles mulle alati, et noorena oli jalgpall ainus asi, mida mulle teha meeldis. Mulle meeldis lapsena jalgpall üle kõige ning sealt see alguse saigi. Minu esimene klubi oli Stella Club d'Adjame, kus ma alustasin mängimist 11-aastaselt.

REKLAAM

Kui populaarne on jalgpall Elevandiluurannikul?

Jalgpall on mu kodumaal nagu religioon, inimesed armastavad seda ning ka kõikidele noortele meeldib see spordiala väga. Elevandiluurannikul mängitakse jalgpalli igal pool, seda võib näha nii tänavatel, tavalistel jalgpalliväljakutel kui ka mujal. See on riigi number üks spordiala.

Kirjelda oma jalgpallikarjääri algust. Millistes klubides Enne Eestisse tulekut mängisid?

Aastatel 1999 kuni 2002 mängisin ma Stella Club d'Adjames, kust sai alguse minu mängijakarjäär. Pärast seda liitusin ma FC Ocafiga, kust edasi liikusin ma aastal 2009 Nigeeriasse FC Poshey ridadesse.

Nigeeriasse sattusin aastal 2009 Ghanas perega puhkamas olles, kus sain uusi sõpru ning me mängisime treeningmänge, kus ma ka oma elus esimest korda agendiga koostööd tegin - ta viis mind Nigeeriasse.

Nigeerias mängimine oli minu jaoks raske, kuna seal on jalgpall hästi füüsiline, kuid ma olin harjunud Elevandiluuranniku tehnilisema jalgpalliga. Siiski suutsin tänu treenerile, kes mind väga targasti meeskonnas kasutas, lüüa 12 mängus 9 väravat. 

Poole hooajaga teenisin pakkumise Euroopast, kus Rootsi klubi BK Häcken tahtis mind, kuid nende pakkumine ei olnud piisavalt hea. Sealt edasi liikusin ma Soome, kus mul tulid vahele rahaprobleemid seoses agendi ja klubiga, olgugi et testimised hästi läksid. Kuna seal asja ei saanud, tulin Eestisse.

Kuidas leidsid tee Nõmme Kaljusse?

Mu agent teadis sellest, ma ise sellega kursis polnud.

Sa saabusid Nõmme Kaljusse 2010. aasta suvel, kui Sind toodi asendama tollast esiründajat Ingemar Teeverit, kes lahkus Saksamaale. Tollal oli treeneriks Karel Voolaid. Kirjelda klubisse tulekut, milline oli Sinu mulje Nõmme Kaljust?

Eestisse ning Nõmme Kaljusse vaid mõnepäevasele testimisperioodile tulek oli minu jaoks väga suur väljakutse. Kalju treeningutele minnes oli mul siiski alati väga hea enesetunne, kuna treener Karel (Voolaid - R.R.) ja meeskonnakaaslased olid väga sõbralikud. See kõik andis mulle enesekindlust ning usku endasse, kuna teadsin, et mu ümber on väga suurepärane seltskond. Ma arvan, et see ongi Kalju üks trumpe - ühtsus.

Oma esimesel poolikul hooajal klubis tegid Sa kaasa 13 kohtumises ja lõid 3 väravat, muuhulgas Florale. Kuidas Sa jääd rahule oma debüüthooajaga?

Isiklikult ma enda hooajaga rahule ei jäänud, kuna ma olin palju vigastatud ning ei saanud endast koguaeg 100% anda. Mul oli esimesel hooajal palju ebaõnne.

Ebaõnnest rääkides. Oma järgmist hooaega alustasid Sa üldsegi Kohtla-Järvel laenul. Millest selline otsus?

Kui Karel peatreeneriametist lahkus, keeldus Kalju mu lepingut pikendamast ning lisaks olid probleemid mu agendi ja Kalju vahel. Hiljem Kalju aga oli nõus mu lepingut pikendama, kuid hooaja alguses nägin, et mul on väga raske võidelda mänguaja eest mängijatega nagu Tarmo Neemelo ja Kristen Viikmäe. Seega saatis Kalju mind laenule.

Kohtla-Järvel saavutasid aga väga kiiresti suure populaarsuse ning tõusid lausa kohalikuks staariks. Millised on Sinu mälestused sellest?

Kohtla-Järvel veedetud aeg oli suurepärane, kuid mu eesmärk oli lüüa võimalikult palju väravaid, et Kalju mind taas usaldama hakkaks. Ma teadsin, et polnud seal just mingi halb mängija. 

Poole hooaja pealt naasesid aga Kaljusse, kus kuulusid üllatuslikult kohe ka Kalju algkoosseisu mängus Flora vastu (mäng lõppes 3:3 viigiga - R.R.) ning teenisid ka treener Igor Prinsilt kiidusõnu. Miks aga ei suutnud Sa kanda kinnitada põhirivistuses?

Treenerid on erinevad ning igaühel on oma nägemus, kuidas meeskonda mängima panna ning keda ta kasutab mis rollis. Minu rolliks oli aga vahetusmehe roll.

Manucho seljatas Infonetiga põhikonkurendi Rakvere Tarva. Foto: Mihkel MartinsonPärast tagasihoidlikku hooaega Nõmme Kaljuga, mis lõppes Meistriliiga hõbemedaliga, liitusid Sa üllatuslikult Eesti tugevuselt teise liiga klubi FC Infonetiga. Millest selline otsus?

Pärast hooaja lõppu käisin ma Prantsusmaal testimisel, mis möödus väga hästi, ning ma sõlmisin ka lepingu seal. Klubiks oli tugevuselt neljandas liigas mängiv poolprofiklubi UJA Alfortville, kuid ma ei saanud Prantsusmaa migratsiooniametist tööluba, kuna meeskonnas oli juba kolm mängijat eri riikidest. Seega, et mitte tervet hooaega mängupraktikata olla, võtsin ühendust Sergei Terehhoviga, kes aitas mind mu probleemi juures. Edasi liitusin Infonetiga.

Seega Su plaan oli üks hooaeg veeta Infonetis ning pärast seda minna ikkagi Prantsusmaale mängima? Miks aga otsustasid Infonetis jätkamise kasuks?

Jah. Aga Infonet näitas, et nad vajavad mind väga meeskonda, ning ma ise tundsin ka, et soovin jääda siia. Seega ma arutasin asja oma vanematega ning ka neile sobis see.

Kirjelda Infoneti meeskonda. Mis pani Sind nende kasuks otsustama?

Ma teadsin Infonetist juba siis, kui olin Kaljus, ning ma ka mängisin korra nende vastu. Infonet on väga hea meeskond suurepärase võitlejahingega ning mind austatakse siin väga. Mul on siin palju sõpru ning isegi mõned Kalju-aegsed sõbrad. Ma otsustasin Infoneti kasuks, kuna mulle meeldib see meeskond väga ning ma olen seal õnnelik.

Rääkides eelmisest hooajast. Kõik sujus nii meeskonna kui ka Sinu jaoks suurepäraselt. Saavutasite kindla liigavõidu, koha Meistriliigas ning Sa isiklikult tulid Esiliiga parimaks mängijaks ja väravakütiks. Millised on klubi ja millised on Sinu isiklikud ambitsioonid eesolevaks hooajaks?

Me saavutasime klubiga oma eesmärgid ning ma püsisin terve ning väga heas vormis. Mu esimene eesmärk on aidata meeskonnal eesmärke täita ning isiklikult soovin lüüa võimalikult palju väravaid ning teha väga hea hooaja, et pääseda edasi suurematesse klubidesse.

Mis liiga Sul mõttes on?

Mu sooviks on mängida Prantsusmaal või Inglismaal, kuid eks näis, kuidas mul läheb. Mu suurimaks unistuseks oleks Inglismaa Premier League.

Paljud noored mängijad, nagu näiteks Didier Drogba, siirduvad Mustalt Mandrilt just Prantsusmaale? Miks on see nii? Kas põhjuseks on sama riigikeel? Kliima?

Jah, palju lihtsam on kohaneda, kui sul ei tule kohalikku keelt õppida. Lisaks on Prantsusmaa ja Inglismaa liigad Elevandiluurannikul väga populaarsed.

Elevandiluuranniku koondises on viimastel aastatel palju suuri nimesid säranud. Kes neist on Sinu lemmikmängija, kes on Sulle suurimaks eeskujuks olnud?

Arva ära (vastas Manucho naerdes)!

Teades, et Kaljus teenisid lausa hüüdnime "Drogba sõber", tahaks pakkuda just endist legendaarset Chelsea mängijat...

Jah, loomulikult Drogba (Naerab taas)! Drogba on minu lemmikjalgpallur ning ta on andnud mulle jõudu ja pealehakkamist jalgpalliga jätkata. Vahel, kui mul on rasked ajad ja ma tunnen, et nüüd aitab - stopp! - siis tema elulugu vaadates tunnen ma end tugevamana. Ta on mind inspireerinud väga palju ning seetõttu ongi ta mu lemmikmängija. Tema mängustiil ja mentaliteet on võrratud!

Jalgpallurina oled Sa laiemalt tuntud enam "Manucho" nime alt. Kuidas said Sa omale sellise mängijanime?

Aafrikas mängides kutsusid inimesed mind sellise nimega, kuna ma meenutasin nii mängustiililt kui ka välimuselt väga samanimelist Angola koondislast (Mateus Alberto Contreiras Gonçalves - R.R.), kes oma karjääri jooksul ka Manchester Unitedis mänginud.

Tulles nüüd tagasi Eesti juurde. Sa oled Eestis elanud juba kaks ja pool aastat. Millised on Sinu muljed Eestist? Mida arvad ilmast? Inimestest?

Mulle meeldib siin väga! Ainus asi, mis mulle siin probleeme tekitab, on ilm, mis on siin ikka väga külm. Elevandiluurannikult tulnud mängijale on see võõras. Lisaks olen kokku puutunud rassismiga, mis on ka negatiivne kogemus.

Kuidas need juhtumid Sind mõjutanud on? On see väga suureks probleemiks olnud või on asi piirdunud vaid mõne intsidendiga?

See mõjutab mu mängu, kuna sellistes tingimustes on väga raske mängida. See tekitab mulle halva enesetunde, kuid ma ei allu nende provokatsioonidele ning hoidun probleemidest. Õnneks on see olnud vaid episoodiline probleem, on ka väga toredaid ja sõbralikke inimesi!

Tulles tagasi Sinu kodumaa vuti juurde, võrdle Eesti ja Elevandiluuranniku jalgpalli?

Mu kodumaal on kõrgliiga tase parem kui Eestis, kuna meil tuleb iga aastaga rohkem talendikaid mängijaid kõrgliigasse mängima. Samas pean tõdema, et Eesti jalgpalli tase on iga aastaga aina paranenud ning aina enam talente on avaldumas.

Kui suured on kohalikel kõrgliiga mängudel publikunumbrid? Millega meelitatakse Elevandiluurannikul rahvast staadionile?

Tavaliselt külastab ühte mängu umbes 2000 kuni 3000 pealtvaatajat ning midagi erilist ei tehta, et inimesed tuleks - inimesed lihtsalt tulevad!  

Kouakou Fabrice Elysee Kouadio (Manucho)
Sünniaeg: 03.10.1990
Klubi: FC Infonet
Positsioon: ründaja
Pikkus: 187 cm
Kaal: 78 kg
Saavutused: Meistriliiga hõbe 2011, Esiliiga kuld 2012, Esiliiga parim väravalööja 2012.

Karjäär:

2012 - FC Infonet (EL) 32/31
2011 - Nõmme JK Kalju (ML) 11/1; Kohtla-Järve Lootus (EL) 13/9
2010 - Nõmme JK Kalju (ML) 13/3
2009-2010 - FC Poshey
2002-2009 - Ocaf FC
1999-2002 - Stella Club d'Adjame

Statistika: Jalgpall.ee, Manucho.

*Info Manucho eelmiste klubide mängude ja väravate kohta puudub.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (4)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

SOCCERNET.EE BELFASTIS
KALJU TEEB AJALUGU
Kalju asutab esimese Eesti klubina e-jalgpalli meeskonna
SOCCERNET.EE BELFASTIS
Retrolugu | 5 kaadritagust meenutust Eesti imelisest võidust Belfastis
KOONDISE TULEPROOV
MUSTA MÕTISKLUSED
Jalgpallikommentaarist ühiskondlike väärtuste taustal
Neil päevil jookseb telekanalis RTL reklaamlõik, kus viigipükstes Jürgen Klinsmann televaatajale naeratades palli togib, käed puusas veidi häbelikult muiates erinevaid poose võtab, samas kui taustale kuvatakse üksteise järel sõnad: maailmameister, Euroopa meister, UEFA karikavõitja, rahvuskoondise peatreener.
MUSTA MÕTISKLUSED
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Noortekoondiste tulemuste kõver luubi all
NOORTEKOONDISED
Noortekoondiste tulemuste kõver luubi all (2)
MÄLUMÄNGULE!

Soccernet.ee ja Amps Arena koostöös saavad jalgpallifännid taas oma teadmised proovile panna.

Sel korral ootab Eesti mäng!

TASKUHÄÄLING

Kuula Soccernet.ee taskuhäälingut "Pikk ette (ja ise järele)" igal esmaspäeval!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimusid kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

HOOAJA EELVAATED

Eesti liigahooaeg on lähedal! Loe klubide hooaja eelvaateid:

Premium liiga:

Esiliiga:

SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
6
Tallinna FC Flora
6
Tartu JK Tammeka
4
JK Narva Trans
4
Paide Linnameeskond
3
Nõmme Kalju FC
3
FC Kuressaare
1
Maardu Linnameeskond
1
Viljandi JK Tulevik
0
JK Tallinna Kalev
0
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK