Marko Kristali Tabasalu purustas Urmas Hepneri juhendatud Volta (1)

Tabasalu JK peatreener Marko Kristal (vasakul) ja Põhja-Tallinna JK Volta juhendaja Urmas Hepner. Fotod: Tabasalu JK ja JK Volta koduleheküljed

Esiliiga B 5. voorus sai otsa kolmikjuhtimine, sest senisest liidertriost - Nõmme United, Paide Linnameeskond U21, Pärnu JK - suutis ainsana võidupunktid tabelisse kirjutada esimene.

Nõmme United sõitis külla Pärnu JK-le ja Risto Pärnati 52. minuti väravast kaotusseisu. 67. minutil realiseeris Oliver Jürgens seisu viigistanud penalti ja seitse minutit hiljem jäid pärnakad Jako Kanteri teise kollase kaardi tõttu arvulisse vähemusse. Nõmmekad Esiliiga B liidriks tõstnud võiduvärava lõi 87. minutil Erko Jonne Tõugjas.

Paide Linnameeskond U21 pidanuks Nõmme Unitediga sammu pidamiseks alistama Keila JK, aga sealt naasti 2:2 viigiga. Henry Eichenbaumi väravale (10.) vastas teise poolaja alguses kahe tabamusega Keila ründaja Henry Rohtla (49. ja 53), ent Andre Järve täpne penalti 58. minutil tegi seisuks 2:2.

Pärnu JK-ga võrdselt üheksa punkti peal on võõrsil tänu Aare Avila 59. minuti väravale Võru Heliosest jagu saanud Vändra Vaprus.

Kolm eespool mainitud kohtumist peeti pühapäeval. Vooru kaks viimast, esmaspäeval toimunud matši olid märksa kõrgema skooriga. Esmalt tegid Viimsi JK ja Nõmme Kalju U21 3:3 viigi, kusjuures kodumeeskond võitis avapoolaja 3:1 ja Kalju duublile päästis punkti Marcus Suurvälja 82. minuti tabamus.

40. minutil Viimsi 3:1 juhtima viinud Ken-Marten Tammeveski sõnas pärast mängu klubi FB-lehele antud kommentaaris: "Oli väga võitluslik mäng ja oleks võinud minna mõlemale poole. Õnneks või kahjuks ei läinud kummalegi poole ning mõlemal osapoolel tuli leppida viigiga. Samas meie suureks rõõmuks on hooaeg alles alguses ja palju on veel punkte, mille peale mängida ning fännid aitavad platsi ääres meeskonnale väga palju kaasa. Suur tänu, et tulite kaasaelama ja olite kohal ning ei lasknud end sellest "imelisest" Eesti ilmast segada."

Õhtu ja vooru lõpetas aga duell, kus meeskondade peatreeneriteks olid endised koondislased, 143-kordne internatsionaal Marko Kristal (Tabasalu JK) ja 13 korda Eesti eest mänginud Urmas Hepner (Põhja-Tallinna JK Volta).

Kristali meeskond sai kindla 5:0 võidu, kusjuures juba 13. minutiks olid võõrustajad saavutanud 3:0 eduseisu. Kõik viis mängu kaotanud ja liigatabelis viimasel kohal paiknev Volta lõpetas mängu kümnekesi, sesy 82. minutil eemaldati Andry-Reilo Kahr.

Eeloleval nädalavahetusel mängitavas kuuendas voorus kohtuvad Nõmme FC United - Tabasalu JK, Paide Linnameeskond U21 - Nõmme Kalju U21, Vändra JK Vaprus - Viimsi JK, Keila JK - Pärnu JK ja Põhja-Tallinna JK Volta - Võru FC Helios.