Meijel: võidud võitudeks, aga saame palju paremini mängida (Haan: meil jääb rünnakul teravusest puudu) (0)

Daniel Meijel. Foto: Soccernet.ee

Tallinna Kalevi kaaspeatreener Daniel Meijel rääkis pärast koduväljakul saavutatud 1:0 võitu Elva üle, et kuigi meeskond asub Esiliigas teisel kohal ja Maardu Linnameeskond on ainult punkti kaugusel, siis Kalev ei ole enda potentsiaali välja mänginud.

Kalevile tõi võidu Ats Purje värav 55. minutil. Mängu lõpus ei saanud kalevlased end turvaliselt tunda, sest üheväravaline eduseis on alati libe. "Seis oli 1:0 ja me ei olnud veel võitnud mängu. Oleksime pidanud juba esimesel poolajal paar tükki ära kõksama ja siis oleks olnud lihtsam," lausus Meijel mängujärgses intervjuus Soccernet.ee-le.

Meijel märkis, et koduväljakul ei ole Kalevi mängud kõige paremini õnnestunud. "Kindlasti saame paremini. Meil on koduväljakul mängimisega ... meile kuidagi ei sobi või veel ei oska. Või oleme teinud liiga palju trenni. Eelmisel nädalal tegime kümme trenni ja poisid mängisid ka U19 liigas.  Me paneme kaks trenni päevas," sõnas kaaspeatreener.

Ta lisas, et kalevlased jätsid palju võimalusi kasutamata, aga Purje lahendas keerulise olukorra osavalt ära. "Ats tegi supersoorituse ja suutis sisse lüüa. Jätsime palju löömata, aga ta lõi raskemast olukorrast sisse ja lõppkokkuvõttes saime võidu kätte. Nüüd tuleb hakata koduväljakul varem asju otsustama."

Kaitsetööga jäi Meijel suures plaanis rahule, sest Elval ei olnud eriti palju võimalusi. "Esimesel poolajal [oli kaitsetöö] enam-vähem. Vastasel oli üks standardolukord ja rohkem ei olnud mingeid variante. Teisel poolajal keskväljal pressing ei toiminud enam nii, nagu peab toimima. Elva on tubli, et julges palli hoida ja meil ei olnud mõtet väga kõrgele peale minna," ütles ta.

Tallinna Kalev sai seitsmenda võidu järjest ja kaotab Esiliiga liidrile Maardu Linnameeskonnale ühe punktiga. "Meil on veel kõvasti juurde panna ja me ei ole veel enda potentsiaali välja mänginud. Võidud võitudeks, aga saame palju paremini mängida," sõnas Meijel.

Kalevi kaaspeatreener avaldas lõpetuseks, et meeskond tahab kahele-kolmele positsioonile uusi mängijaid. "Teame täpselt, mis mängijaid tahame, aga ma ei tea, kas saame või ei saa," sõnas Meijel, kuid ei täpsustanud, mis positsioonidele täiendusi on vaja.

Elva peatreener Veiko Haan: "Meie poolt kindlasti parem esitus kui kodus, kui kaotasime 0:4 ja läksime kaitses selgelt lati alt läbi. Täna esimesel poolajal Karl Kruus päris hästi tassis, aga kahjuks sai Ats Purje väga hea võimaluse ja kasutas selle suurepäraselt ära. Tulime siia ikkagi punkti järgi. Eks seda oli teada, et nemad on kindlasti favoriidid ja nad ongi praegu väga heas seisus. Nad on Esiliigas kõige parem võistkond, kuigi Maardu veel juhib, aga minu nägemuses on Kalev kõige tugevam, kvaliteetsem ja taktikaliselt väga hea võistkond.

Täna jättis meile jälje siia sõitmine - Elvas oli 32 soojakraadi ja siin 29 kraadi. Samas arvan, et oli rohkem positiivset kui negatiivset ja oleksime võinud viigipunkti välja pingutada. Teisel poolajal, kui nad said värava kätte, siis nad langesid allapoole ja saime enda mängu ka päris palju mängida, eriti tagapool. Praegu jääb meil rünnakul teravusest puudu, aga ei ole midagi teha. Ma arvan, et tegime väärika mängu liiga ühe parema võistkonna vastu.

Praegu on meil juulikuus kuus mängu ja nädala jooksul kolm mängu. See on väga hull periood, aga ei ole midagi teha. Eks teistel võistkondadel on samamoodi. Pingutame ja võib-olla muutume selle pealt tugevamaks. Meie võistlusvorm on okei, aga trenni teha ei saa. Need on sellised tunniajalised trennid - taastumine ja taktika."