Meistriliiga enim arenenud mängijad 2006 (5)

Meistriliiga enim arenenud mängijate hulka kuuluvad valdavalt uuemad nimed, kes on jalgpalliüldsuse endast sel hooajal rääkima pannud.

Olgu tegu mängija esimese täishooajaga kõrgeimas liigas või hilise õidepuhkemisega, järgnevalt on teie ees kümme sel aastal suurima läbimurde teinud pallurit.

Nikita Andrejev


Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg: 25 mängu (20 algkoosseisus), 17 väravat ja 5 kollast kaarti

Varemalt juba kolmes kategoorias parimate hulka mahtunud Nikita Andrejevist ei saa me üle ega ümber ka enim arenenud mängijate arvestuses.

Eelmisel aastal esmakordselt meesteliigas mängida saanud Andrejev tõusis otsekohe Esiliiga parimaks väravakütiks ning seda klubis, mis isegi ei võitnud oma liigat. 17-aastase noorukina selleks hooajaks FC Levadiasse siirdunud Andrejev tõusis ülitugevast konkurentsist hoolimata kiiresti põhitegijaks ning tegi suurepärase hooaja, lüües 25 mänguga 17 väravat.

Paljud teised mängijad meie valikus on vahepeal kohanemiseks aega vajanud ning nüüd uue arenguhüppe teinud, kuid Andrejev on astunud edasi sama suurte sammudega
, nagu eelmiselgi aastal. Säravad esitused nii liigas, eurosarjas kui ka Venemaa noortekoondises muudavad ta ka selles kategoorias üheks suurimaks favoriidiks.

Ka mängijaomaduste poolest on Andrejev hooaja käigus selge edasimineku teinud. Seda eelkõige füüsilise külje pealt ja mängulugemises. Noorusest tingitud rumalaid vigu on jäänud üha vähemaks ning alles mõne kuu eest täisealiseks saanuna on tal selja peal juba terve koorem väärtuslikke kogemusi.

Ats Purje

Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ääreründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 26 mängu (16 algkoosseisus), 10 väravat ja 2 kollast kaarti

Kui eelmine hooaeg läks Ats Purjel terviseprobleemide tõttu suuresti aiataha, siis sel aastal sai ta kirja nii oma esimese täishooaja Meistriliigas kui ka koondisedebüüdi.

Endiselt nõelterav ja kiire Purje on mänguliselt palju kogenumaks ja küpsemaks saanud ning hoolimata tugevast konkurentsist oma koha meeskonnas välja võidelnud.

Näiteks eelmisel hooajal FC TVMK rivistuses Eesti meistriks tulnud Deniss Malov on selgelt Purje varju jäänud.

UEFA Cupi avamängus Valkeakoski Haka vastu kahe väravaga klubi säravale eurohooajale aluse pannud Purje murdis end sel aastal lõpuks ka koondisse. Treeningmängus Almelo Heraclese vastu esimese mängu teinud Purje sai ametliku debüüdi kirja EM-valikkohtumises Venemaa vastu, kus ta lasti platsile viimaseks kümneks minutiks.

Gert Kams

Klubi: FC Flora
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
20 mängu (7 algkoosseisus) ja 5 väravat

Ühe vaheaastaga end III liigast FC Florasse mänginud Gert Kams on piltlikult öeldes "mees metsast", kes avastati hilja, kuid on siiski end oma vanuseklassi tippu murdnud.

2004. aastal veel SK Koerus pallinud Kams liitus seejärel Valga Warrioriga ning tõusis kohe põhitegijaks. Koguni niivõrd veenvalt, et enne käesolevat hooaega edutati ta juba süsteemi esiklubisse, kus ta ei ole sugugi vaid pingimehe rolli täitnud.

Enamasti vahetusest sekkunud Kamsil on kirjas ka seitse mängu põhikoosseisus ning viis väravat, millest kaks viimast sündisid hiljutises ülitähtsas kohtumises Narva Transi vastu.

Väga kiire ning hea pallikontrolliga äärepoolkaitsja murdis end sel aastal U-21 koondisse, ilma et oleks kunagi varem mõnes noorema vanuseklassi koondises mänginud. EM-valikkohtumistes Wales'i vastu tegi ta küll ilusad esitused, kuid koondist see hävingust ei päästnud.

Andrei Sidorenkov

Klubi: FC Flora
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg
28 mängu (26 algkoosseisus), 5 väravat, 1 kollane ja 1 punane kaart

Juba eelmisel aastal end FC Flora põhikoosseisu murdnud Andrei Sidorenkov on sel hooajal veel tublisti edasi arenenud ja selle tunnistuseks on ka kolm koondisemängu.

Vasakul äärel Pasi Rautiaineni käe all tunduvalt stabiilsemalt mängima hakanud Sidorenkov sobib Flora mängujoonisesse suurepäraselt. Rünnakul kasutatakse palju ääri ning see on lubanud Sidorenkovil väga hästi silma paista.

Karistuslöökide spetsialistina lahendab ta ka Eesti koondises standardolukordi, kuid seni on tema esitused sinises särgis küllaltki kahvatuks jäänud, kui neid klubimängudega kõrvutada. Märtsis Põhja-Iirimaa vastu debüüdi teinud Sidorenkov ei ole seni end koondises täielikult avada
suutnud.

22-aastane vasakäär mahtus ka meie parimate poolkaitsjate valikusse ning on üks potentsiaalsetest kahe hooaja vahel välismaale siirduvatest palluritest.

Heikki Talimaa

Klubi: FC Flora, Viljandi Tulevik
Positsioon: Äärekaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
30 mängu (29 algkoosseisus), 2 väravat ja 3 kollast kaarti

Eelmist hooaega FC Elva koosseisus alustanud Heiki Talimaa tõusis sealt poole aasta järel Viljandi Tulevikku ja sealt omakorda käesoleva hooaja keskel Flora-süsteemi esiklubisse.

Tegelikult mängis ta juba 2003. aastal Tulevikus ning teda peeti tollal koos Ragnar Klavaniga mõlemat võrdseks tulevikulootuseks, ent seejärel lõpetas ta isiklikel põhjustel mängimise ja naases 2005. aastaks FC Elvasse.

Eesti U-21 koondislane tõusis ootamatult ka Floras põhitegijaks ning tihti rünnakule lülitudes on ta löönud 11 mänguga kaks väravatki.

Nikolai Mašitšev

Klubi: FC TVMK
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 17
Senine hooaeg:
29 mängu (22 algkoosseisus), 6 väravat ja 5 kollast kaarti

Kõigest 17-aastasena FC TVMK ridades ilma tegev Nikolai Mašitšev sai ka eelmisel hooajal esindusmeeskonnas 12 kohtumise jagu mängupraktikat, kuid põhitegijaks tõusis just sel aastal.

Hooaega vahetusmängijana alustanud Mašitšev võitles end kiiresti põhikoosseisu ning on olnud üks
TVMK selle hooaja väheseid positiivseid üllatajaid.

Kiire paremäärena on ta ühtlasi väga tehniline ja rünnakule orienteeritud, mis on lubanud tal kuus väravat lüüa, teiste seas ka Narva Transi ja FC Flora vastu.

Artur Ossipov


Klubi: Tartu Maag
Positsioon: Ründav poolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg:
26 mängu (23 algkoosseisus), 13 väravat (neist 1 penaltist), 3 kollast ja 1 punane kaart

Tartu Maagi rünnakuid toetav poolkaitsja Artur Ossipov on kõige vanem pallur, kes meie enim arenenud mängijate valikusse mahtus.

Eelmise hooaja alguses ei kuulunud ta veel tollase JK Merkuuri põhitegijate hulka, vaid sai selleks alles pärast suure hulga mängijate lahkumist hooaja keskel.

Kui eelmisest aastast jäi talle kirja vaid üks värav, siis sel hooajal on ta olnud sisuliselt kogu Maagi ründemängu aju ja ka ise 13 tabamust sepistanud. Eriti ohtlik on ta vasturünnakutel ja kaasmängijaile võimaluste loomisel.

Veel paari hooaja eest Merkuur-Juuniori ridadesse kuulunud Ossipov on selle aasta jooksul tõusnud asendamatuks lüliks Maagi poolkaitse- ja ründeliini vahel.

Ando Hausenberg

Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Kesk
kaitsja
Vanus:
19
Senine hooaeg: 35 mängu (33 algkoosseisus), 1 värav ja 2 kollast kaarti

Eelmisel hooajal vaid episoodiliselt vahetusest mängu pääsenud Ando Hausenberg on sel aastal Sergei Ratnikovi käe all kindlaks põhitegijaks tõusnud ning igas kohtumises väljakul käinud.

Koos Kait-Kaarel Vainoga Tammeka keskkaitsepaari moodustava Hausenbergi tehnika on vägagi korralik, nagu ka väljakunägemine, mis lubab treeneril teda vajadusel ka poolkaitses kasutada.

Füüsiliselt on tal veel tublisti arenguruumi, kuid ta ei karda kehalist kontakti ning teeb sellega paljuski oma jõulisuse puudujäägid heaks. Suurimaks probleemiks on tal olnud kogemuste vähesus, kuid selle hooajaga on olukord tugevalt paranenud ja tuleval aastal võib temalt oodata veelgi kindlamat tegutsemist.

Hausenberg on end sel hooajal ka U-21 koondisesse murdnud ning kuulus viimases sõprusmängus Läti vastu põhikoosseisu.

Markus Jürgenson

Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
29 mängu (20 algkoosseisus), 5 väravat ja 5 kollast kaarti

Tammeka kasvandik Markus Jürgenson murdis end möödunud hooajal meeskonna põhikoosseisu ning avaldas sel aastal oma esitustega niivõrd head muljet, et siirdub hooaja lõppedes koos Oliver Konsa ja Rasmus Tomsoniga FC TVMK-sse.

Vahel ka puhta ründajana kasutatud Jürgensoni põhipositsiooniks on paremäär, kust ta annab nii häid tsenderdusi kui murrab ka julgelt keskele. Suurepärase kiirenduse tõttu on teda väga raske katta ning ta võitleb kõik olukorrad alati lõpuni.

Tänu võitluslikkusele saab Jürgenson tihtipeale kätte ka lootusetuna näivaid palle ja kui mänguvahend jalal, siis võib alati oodata ohtlikke olukordi vastase värava all. Üks-ühe vastu on ta väga terav ning ka tema tsenderdused leiavad üldjuhul adressaadi.

TVMK-s ootab teda ees raske võitlus põhimeeskonna koha pärast. Hetkel mängib seal tema positsioonil Kert Haavistu.

Timo Teniste

Klubi: Tartu Tammeka
Positsioon: Äärekaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
33 mängu (33 algkoosseisus), 5 väravat (neist 4 penaltist), 6 kollast ja 1 punane kaart

Mitmeid aastaid Tammekas poolkaitses kasutatud Timo Teniste suunati sel hooajal äärekaitsjaks ja on seal suurepäraselt hakkama saanud.

Hoolimata stabiilsest mänguajast ei kuulunud ta keskpoolikuna kunagi päris klubi põhitegijate hulka ning on üheks näiteks selle kohta, kuidas vahel võib selles süüdi olla vaid valel positsioonil mängimine.

Pärast vasakkaitsesse nihutamist on ta seal väga kiiresti kindluse leidnud, end U-21 koondisse murdnud ning on ühtlasi ka üks kandidaate hooaja parima kaitsja valimisel.

Reedel 21-aastaseks saanud Tenistelt on tulevikus kindlasti veelgi kõrgemat taset oodata.

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted

REKLAAM
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (5)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

SUUR MÄNG JÄI VIIKI
KOOSTÖÖ TIPPKLUBIGA
Kalevi ja Cagliari koostöö sai alguse: esimesed neli noort on Itaalias kohal
OLULIST
MUSTA MÕTISKLUSED
... Dortmund tuli Bayerni järel teiseks
Eelmise aasta suve lõpus sai siinse rubriigi avaloo pealkirjas esitatud küsimus, mis möödunud nädalavahetusel vastuse sai. "Kes tuleb Bayerni järel teiseks ...", sai toona küsitud; Dortmund, teame nüüd vastata.
MUSTA MÕTISKLUSED
PÕNEVAT KRAAMI
SILM PEALE!
Suure pere ainus jalgpallur Joao Neto Morelli naudib riskide võtmist
SILM PEALE!
Suure pere ainus jalgpallur Joao Neto Morelli naudib riskide võtmist (1)
Kodust ja lähedastest kaugel, sõna otseses mõttes teisel pool maakera elada on keeruline isegi siis, kui teed seda elu suurima unistuse täitmise nimel. Inglismaa kaudu Brasiiliast Eestisse jõudnud Levadia ründaja Joao Neto Morelli välismängija igapäevaelust, üksildustundest, Eesti inimestest ja sellest, miks tal puudub plaan B.
 
Tartu ja jalgpallilinn? Teete nalja? Ei, Tartu ON jalgpallilinn!
SILM PEALE!
Tartu ja jalgpallilinn? Teete nalja? Ei, Tartu ON jalgpallilinn! (3)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" värskes osas uurime, kas Tartust on põhjust rääkida kui jalgpallilinnast? Sõltub, nagu ikka, vaatenurgast.
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
11
10
1
0
35:5
31
2.
Tallinna FCI Levadia
12
9
1
2
37:9
28
3.
Paide Linnameeskond
11
7
2
2
15:6
23
4.
Nõmme Kalju FC
12
6
4
2
18:12
22
5.
JK Narva Trans
11
3
4
4
10:8
13
6.
FC Kuressaare
11
3
3
5
8:13
12
7.
Tartu JK Tammeka
11
2
2
7
15:25
8
8.
Viljandi JK Tulevik
11
2
2
7
11:24
8
9.
Maardu Linnameeskond
11
1
3
7
3:27
6
10.
JK Tallinna Kalev
11
1
2
8
5:28
5
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
31
Tallinna FCI Levadia
28
Paide Linnameeskond
23
Nõmme Kalju FC
22
JK Narva Trans
13
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
8
Viljandi JK Tulevik
8
Maardu Linnameeskond
6
JK Tallinna Kalev
5
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid  eksklusiivlugusid:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK