Meistriliiga enim arenenud mängijad 2007 (18)

Soccernet.ee hooaja kokkuvõtete Meistriliiga enim arenenud mängijate valikusse mahtusid enamasti noored pallurid, kes said end esmakordselt kõrgemal tasemel proovile panna.

Kümne parima sekka jõudsid siiski ka mõned hilised ärkajad, kes sel hooajal läbimurde sooritasid. Kellele kuulub esikoht, otsustavad aga juba meie külastajad, kes saavad oma hääli anda nädala pärast algaval küsitlusel.

Kümme enim arenenud mängijat:

Foto: Siim SemiskarDeniss Malov
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
22 mängu (21 algkoosseisus), 4 väravat, 1 kollane ja 1 punane kaart

Juba kümme aastat Meistriliigas mänginud Malov avanes korralikult alles sel hooajal ning on meie valikusse pääsenud palluritest vanim.

REKLAAM

FC TVMK-s ei tõusnud ta üheksa hooaja jooksul kordagi päris põhitegijaks ning mullu täitis ta ka Levadias peamiselt vahetusmehe rolli, kuid tänavu on temast saanud üks liiga parimaid vasakkaitsjaid.

Varem äärepoolkaitses tegutsenud Malov on läbimurde sooritanud hoopis kaitses, kuhu Tarmo Rüütli ta sel hooajal mängima pani. Kunagine Eesti U21-koondislane kasutab oma teisel positsioonil omandatud kogemusi hästi ära, toetades äärekaitsjana rohkelt ka rünnakuid.

Foto: Siim SemiskarKaimar Saag
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
27 mängu (18 algkoosseisus), 3 väravat ja 1 kollane kaart
Kalevis: 14 mängu (13 algkoosseisus), 1 värav ja
1 kollane kaart
Levadias: 13 mängu (5 algkoosseisus), 2 väravat ja 0 kaarti

Eelmise hooaja Esiliiga suurim väravakütt sai tänavu esmakordselt võimaluse end kõrgseltskonnas näidata ning kuigi resultatiivsuses tuli selge tagasiminek, on ta ikkagi aasta üks suurimaid komeete.

Kuni juulikuuni Tallinna Kalevisse laenatud Saag lõi seal küll vaid ühe värava, kuid jättis siiski niivõrd hea mulje, et Tarmo Rüütli tõi ta laenulepingu lõppedes põhimeeskonda.

Mullusega võrreldes täidab Saag rünnakuil rohkem toetavamat rolli ja sellest tulenevalt on ta löönud vaid kolm väravat. Ometi hinnatakse teda piisavalt kõrgelt, et lisaks kohale Eesti tugevaimas klubis on Viggo Jensen andnud talle palju mänguaega ka koondises.

Foto: Siim SemiskarTaijo Teniste
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 19 mängu (17 algkoosseisus), 1 värav ja 0 kaarti

Juba kahel eelneval hooajal Levadias veidi kogemusi saanud Taijo Teniste teenis sel aastal korralikult mänguaega ja avaldas oma esitustega paljudele muljet.

Viies esimeses kohtumises isegi mitte põhimeeskonna pingile pääsenud Teniste tõusis Tihhon Šišovi vigastuse järel ühtäkki Levadia põhiparemkaitsjaks ning sai üsna palju platsile ka pärast Šišovi paranemist.

Välkkiire, agressiivne ja tehniline äär on küll üsna kerge ja õbluke, kuid ei karda füüsilist kontakti ja võitleb olukorrad lõpuni. Rohkema mänguajaga on paranenud ka stabiilsus ja mängulugemine, mistõttu ta on silma jäänud ka koondise peatreenerile, kuigi debüüt sinises särgis on veel tegemata.

Foto: Siim SemiskarJarmo Ahjupera
Klubi: FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
24 mängu (9 algkoosseisus), 17 väravat ja 0 kollast kaarti

Ahjuperat on aastaid peetud lootustandavaks ründajat ja ta on kolm korda ka Eesti koondist esindanud, kuid niivõrd head hooaega pole ta varem teinud.

Pasi Rautiainen pole teda küll kuigi palju põhimeeskonda usaldanud, aga vahetusmehe rollist hoolimata on ta Flora suurim väravakütt. 90 minuti kohta löödud väravate osas ei ole talle sel hooajal vastast terves Meistriliigas.

Flora-süsteemis on Ahjuperat pidevalt erinevate klubide vahel "loksutatud", kuid nüüd tundub ta olevat lõplikult esindusmeeskonnas oma koha leidnud. Esimest korda oma karjääri jooksul on ta kaks aastat järjest ühes klubis püsinud.

Tagatipuks on ta tänase Eesti koondise kohtumise eel Saudi Araabiaga üle pika aja ka koondise nimekirja pääsenud, kuigi seda pigem paljude põhitegijate puudumise tõttu.

Foto: Siim SemiskarSergei Mošnikov
Klubi: FC Flora
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
28 mängu (21 algkoosseisus), 7 väravat ja 1 kollane kaart

FC Flora esindusmeeskonna noorim mängumees on end sel aastal tasemel esitustega meeskonna keskpoolkaitsesse kinnistanud.

Mullu poole hooaja pealt Floraga liitunud Mošnikov sai tollal platsile vaid neljas mängus, aga tänavu kuulub ta kindlalt põhikoosseisu. Ründav poolkaitsja võib mängida ka äärel ning on löönud palju väravaid.

Mänguajaga on ta juurde saanud tublisti enesekindlust ja õppinud meeskonnakaaslastega paremini kokku mängima, kuigi talle meeldib endiselt palju ka ise üritada.

Aasta aega Hollandi kõrgliigaklubi Heerenveeni noorte seas veetnud Mošnikovil on all korralik tehniline põhi ning kõik eeldused arengu jätkumiseks.

Foto: Märt VassiljevAleksandr Volodin
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 24 mängu (21 algkoosseisus), 0 väravat ja 2 kollast kaarti

Lasnamäe Ajaxi kasvandik oli üks neist paljudest, kes eelmisel hooajal Meistriliigas oma esitustega suurematele klubidele silma jäi ja kõrgemale tasemele astus.

TVMK debüüthooaja eel ei oodatud temalt siiski väga palju ning esimestes mängudes vaataski ta meeskonna esitusi pingilt. Aprillis oma esimese võimaluse saanud Volodin näitas end aga niivõrd heast küljest, et püsib sealt alates kindlalt meeskonna põhikoosseisus.

Kiire ja agressiivse äärekaitsjana piirab ta vastaste ründajaid takjana ning on oma nooruse kohta ka väga hea vastupidavusega. Lisaks on tal päris hea tehnika ja söödud, mis lubavad tal üsna julgelt ka ettepoole liikuda. Paraku puudub Narva päritolu noormehel kodakondsus ning Eesti koondist ta seega esindada ei saa.

Foto: Siim SemiskarSergei Zenjov
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg:
21 mängu (16 algkoosseisus), 14 väravat, 0 kollast ja 1 punane kaart

Zenjov oli tegija juba eelmisel aastal, kuid poole hooaja pealt TVMK-sse siirdudes jäi ta tollal veel peamiselt vahetusmeheks.

Tänavu kuulus ta aga hoolimata TVMK ründetäiendustest kindlalt põhikoosseisu ning pikkadele vigastuspausidele vaatamata on ta siiani meeskonna suurimaks väravakütiks.

Pärnust pärit ründaja on rünnakul mitmekülgsemaks muutunud. Vapruse päevil oli ta puhtalt tipuründaja, kes kontrate ajal kaitsjaid üle jooksis, aga TVMK-s mängib ta tihti ka äärel ja loob teistele võimalusi.

Zenjov mahtus ka meie parimate ründajate ja noormängijate valikusse, kuid A-koondise uks on talle seni veel suletud.

Foto: Timo KikasJürgen Henn
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Peamiselt keskpoolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg: 27 mängu (27 algkoosseisus), 1 värav ja 3 kollast kaarti

Tunamullu FC Elvas ja eelmisel aastal Tuleviku duublis pallinud Henn alustas tänavust hooaega esimest korda Meistriliigas ja kujunes kohe põhitegijaks.

Kiire, tehniline ja hea väljakunägemisega Henn oleks võinud juba eelmisel aastal kõrgliiga tasemel mängida, aga tänavu oli ta selleks ka füüsiliselt valmis.

Teda on kasutatud nii kaitses kui poolkaitses, nii keskel kui äärel, kuid peamiselt siiski keskväljal mängujuhina. Ta ei ole kuigi jõuline, aga kehalist kontakti ei pelga ning tegutseb kaitses agressiivselt.

Henn on ühtlasi Tuleviku esindusmeeskonna üks vähestest viljandlastest.

Foto: Timo KikasIvan Velikopolje
Klubi: Pärnu Vaprus
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg:
33 mängu (28 algkoosseisus), 4 väravat, 2 kollast ja 1 punane kaart

Meistriliiga parimate noormängijate hulka kuuluvat pärnakat kasutati mullu Vapruses episoodiliselt, kuid tänavu on ta algusest peale regulaarselt põhikoosseisus olnud.

Keskväljal mängiv Velikopolje lülitub palju julgelt rünnakule ja toetab läbisöötudega ründajaid. Ta tunneb end platsil nii enesekindlalt, et kohati on raske uskuda, et tegemist on 18-aastase noorega.

Korralik tehnika, kiirus ja väljakunägemine pääsevad füüsilise külje arenguga rohkem maksvusele, kuigi selles vallas on tal endiselt arenguruumi.

Foto: Tarmo TänavLauri Mihkelson
Klubi: FC Kuressaare
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 31 mängu (29 algkoosseisus), 1 värav ja 1 kollane kaart

Mihkelson tegi kõrge hüppe teise liiga lääs/lõuna piirkonna viimasest meeskonnast FC Kosest Meistriliigasse ning tõusis saarlaste juures koheselt põhitegijaks.

Eesti amatööride koondissegi kuulunud Mihkelson mängis Kuressaare eest esimesed 23 kohtumist kõik algusest lõpuni kaasa, enne kui vigastus ta väikesele puhkepausile sundis.

Füüsiline ja agressiivne mängija tegutseb Kures peamiselt tagumise poolkaitsja kohal. Hoolimata noorusest ja vähesest kogemusest mängib ta enesekindlalt ja aukartuseta ning rünnakule suundudes on tal ka üsna hea löök. Koses lõi ta mullu 11 väravat, Kure eest sai ta jala valgeks viimases võidumängus Lasnamäe Ajaxi vastu.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (18)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

PREMIUM LIIGA KOLMAPÄEV
OLULINE
SUUR MÄNG JÄI VIIKI
Luup peale | Kabuhirmus Levadia ei suutnud Kaljut lahti muukida  (vaata galeriid!)
KOOSTÖÖ TIPPKLUBIGA
Kalevi ja Cagliari koostöö sai alguse: esimesed neli noort on Itaalias kohal
OLULIST
... Dortmund tuli Bayerni järel teiseks
Eelmise aasta suve lõpus sai siinse rubriigi avaloo pealkirjas esitatud küsimus, mis möödunud nädalavahetusel vastuse sai. "Kes tuleb Bayerni järel teiseks ...", sai toona küsitud; Dortmund, teame nüüd vastata.
MUSTA MÕTISKLUSED
PÕNEVAT KRAAMI
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
37:5
34
2.
Tallinna FCI Levadia
12
9
1
2
37:9
28
3.
Paide Linnameeskond
11
7
2
2
15:6
23
4.
Nõmme Kalju FC
12
6
4
2
18:12
22
5.
JK Narva Trans
12
4
4
4
15:9
16
6.
FC Kuressaare
11
3
3
5
8:13
12
7.
Tartu JK Tammeka
12
2
2
8
15:27
8
8.
Viljandi JK Tulevik
11
2
2
7
11:24
8
9.
Maardu Linnameeskond
12
1
3
8
4:32
6
10.
JK Tallinna Kalev
11
1
2
8
5:28
5
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
28
Paide Linnameeskond
23
Nõmme Kalju FC
22
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
8
Viljandi JK Tulevik
8
Maardu Linnameeskond
6
JK Tallinna Kalev
5
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid  eksklusiivlugusid:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK