Meistriliiga enim arenenud mängijad 2007 (18)

Soccernet.ee hooaja kokkuvõtete Meistriliiga enim arenenud mängijate valikusse mahtusid enamasti noored pallurid, kes said end esmakordselt kõrgemal tasemel proovile panna.

Kümne parima sekka jõudsid siiski ka mõned hilised ärkajad, kes sel hooajal läbimurde sooritasid. Kellele kuulub esikoht, otsustavad aga juba meie külastajad, kes saavad oma hääli anda nädala pärast algaval küsitlusel.

Kümme enim arenenud mängijat:

Foto: Siim SemiskarDeniss Malov
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
22 mängu (21 algkoosseisus), 4 väravat, 1 kollane ja 1 punane kaart

Juba kümme aastat Meistriliigas mänginud Malov avanes korralikult alles sel hooajal ning on meie valikusse pääsenud palluritest vanim.

REKLAAM

FC TVMK-s ei tõusnud ta üheksa hooaja jooksul kordagi päris põhitegijaks ning mullu täitis ta ka Levadias peamiselt vahetusmehe rolli, kuid tänavu on temast saanud üks liiga parimaid vasakkaitsjaid.

Varem äärepoolkaitses tegutsenud Malov on läbimurde sooritanud hoopis kaitses, kuhu Tarmo Rüütli ta sel hooajal mängima pani. Kunagine Eesti U21-koondislane kasutab oma teisel positsioonil omandatud kogemusi hästi ära, toetades äärekaitsjana rohkelt ka rünnakuid.

Foto: Siim SemiskarKaimar Saag
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
27 mängu (18 algkoosseisus), 3 väravat ja 1 kollane kaart
Kalevis: 14 mängu (13 algkoosseisus), 1 värav ja
1 kollane kaart
Levadias: 13 mängu (5 algkoosseisus), 2 väravat ja 0 kaarti

Eelmise hooaja Esiliiga suurim väravakütt sai tänavu esmakordselt võimaluse end kõrgseltskonnas näidata ning kuigi resultatiivsuses tuli selge tagasiminek, on ta ikkagi aasta üks suurimaid komeete.

Kuni juulikuuni Tallinna Kalevisse laenatud Saag lõi seal küll vaid ühe värava, kuid jättis siiski niivõrd hea mulje, et Tarmo Rüütli tõi ta laenulepingu lõppedes põhimeeskonda.

Mullusega võrreldes täidab Saag rünnakuil rohkem toetavamat rolli ja sellest tulenevalt on ta löönud vaid kolm väravat. Ometi hinnatakse teda piisavalt kõrgelt, et lisaks kohale Eesti tugevaimas klubis on Viggo Jensen andnud talle palju mänguaega ka koondises.

Foto: Siim SemiskarTaijo Teniste
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Paremkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 19 mängu (17 algkoosseisus), 1 värav ja 0 kaarti

Juba kahel eelneval hooajal Levadias veidi kogemusi saanud Taijo Teniste teenis sel aastal korralikult mänguaega ja avaldas oma esitustega paljudele muljet.

Viies esimeses kohtumises isegi mitte põhimeeskonna pingile pääsenud Teniste tõusis Tihhon Šišovi vigastuse järel ühtäkki Levadia põhiparemkaitsjaks ning sai üsna palju platsile ka pärast Šišovi paranemist.

Välkkiire, agressiivne ja tehniline äär on küll üsna kerge ja õbluke, kuid ei karda füüsilist kontakti ja võitleb olukorrad lõpuni. Rohkema mänguajaga on paranenud ka stabiilsus ja mängulugemine, mistõttu ta on silma jäänud ka koondise peatreenerile, kuigi debüüt sinises särgis on veel tegemata.

Foto: Siim SemiskarJarmo Ahjupera
Klubi: FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg:
24 mängu (9 algkoosseisus), 17 väravat ja 0 kollast kaarti

Ahjuperat on aastaid peetud lootustandavaks ründajat ja ta on kolm korda ka Eesti koondist esindanud, kuid niivõrd head hooaega pole ta varem teinud.

Pasi Rautiainen pole teda küll kuigi palju põhimeeskonda usaldanud, aga vahetusmehe rollist hoolimata on ta Flora suurim väravakütt. 90 minuti kohta löödud väravate osas ei ole talle sel hooajal vastast terves Meistriliigas.

Flora-süsteemis on Ahjuperat pidevalt erinevate klubide vahel "loksutatud", kuid nüüd tundub ta olevat lõplikult esindusmeeskonnas oma koha leidnud. Esimest korda oma karjääri jooksul on ta kaks aastat järjest ühes klubis püsinud.

Tagatipuks on ta tänase Eesti koondise kohtumise eel Saudi Araabiaga üle pika aja ka koondise nimekirja pääsenud, kuigi seda pigem paljude põhitegijate puudumise tõttu.

Foto: Siim SemiskarSergei Mošnikov
Klubi: FC Flora
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg:
28 mängu (21 algkoosseisus), 7 väravat ja 1 kollane kaart

FC Flora esindusmeeskonna noorim mängumees on end sel aastal tasemel esitustega meeskonna keskpoolkaitsesse kinnistanud.

Mullu poole hooaja pealt Floraga liitunud Mošnikov sai tollal platsile vaid neljas mängus, aga tänavu kuulub ta kindlalt põhikoosseisu. Ründav poolkaitsja võib mängida ka äärel ning on löönud palju väravaid.

Mänguajaga on ta juurde saanud tublisti enesekindlust ja õppinud meeskonnakaaslastega paremini kokku mängima, kuigi talle meeldib endiselt palju ka ise üritada.

Aasta aega Hollandi kõrgliigaklubi Heerenveeni noorte seas veetnud Mošnikovil on all korralik tehniline põhi ning kõik eeldused arengu jätkumiseks.

Foto: Märt VassiljevAleksandr Volodin
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Vasakkaitsja
Vanus: 19
Senine hooaeg: 24 mängu (21 algkoosseisus), 0 väravat ja 2 kollast kaarti

Lasnamäe Ajaxi kasvandik oli üks neist paljudest, kes eelmisel hooajal Meistriliigas oma esitustega suurematele klubidele silma jäi ja kõrgemale tasemele astus.

TVMK debüüthooaja eel ei oodatud temalt siiski väga palju ning esimestes mängudes vaataski ta meeskonna esitusi pingilt. Aprillis oma esimese võimaluse saanud Volodin näitas end aga niivõrd heast küljest, et püsib sealt alates kindlalt meeskonna põhikoosseisus.

Kiire ja agressiivse äärekaitsjana piirab ta vastaste ründajaid takjana ning on oma nooruse kohta ka väga hea vastupidavusega. Lisaks on tal päris hea tehnika ja söödud, mis lubavad tal üsna julgelt ka ettepoole liikuda. Paraku puudub Narva päritolu noormehel kodakondsus ning Eesti koondist ta seega esindada ei saa.

Foto: Siim SemiskarSergei Zenjov
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg:
21 mängu (16 algkoosseisus), 14 väravat, 0 kollast ja 1 punane kaart

Zenjov oli tegija juba eelmisel aastal, kuid poole hooaja pealt TVMK-sse siirdudes jäi ta tollal veel peamiselt vahetusmeheks.

Tänavu kuulus ta aga hoolimata TVMK ründetäiendustest kindlalt põhikoosseisu ning pikkadele vigastuspausidele vaatamata on ta siiani meeskonna suurimaks väravakütiks.

Pärnust pärit ründaja on rünnakul mitmekülgsemaks muutunud. Vapruse päevil oli ta puhtalt tipuründaja, kes kontrate ajal kaitsjaid üle jooksis, aga TVMK-s mängib ta tihti ka äärel ja loob teistele võimalusi.

Zenjov mahtus ka meie parimate ründajate ja noormängijate valikusse, kuid A-koondise uks on talle seni veel suletud.

Foto: Timo KikasJürgen Henn
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Peamiselt keskpoolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg: 27 mängu (27 algkoosseisus), 1 värav ja 3 kollast kaarti

Tunamullu FC Elvas ja eelmisel aastal Tuleviku duublis pallinud Henn alustas tänavust hooaega esimest korda Meistriliigas ja kujunes kohe põhitegijaks.

Kiire, tehniline ja hea väljakunägemisega Henn oleks võinud juba eelmisel aastal kõrgliiga tasemel mängida, aga tänavu oli ta selleks ka füüsiliselt valmis.

Teda on kasutatud nii kaitses kui poolkaitses, nii keskel kui äärel, kuid peamiselt siiski keskväljal mängujuhina. Ta ei ole kuigi jõuline, aga kehalist kontakti ei pelga ning tegutseb kaitses agressiivselt.

Henn on ühtlasi Tuleviku esindusmeeskonna üks vähestest viljandlastest.

Foto: Timo KikasIvan Velikopolje
Klubi: Pärnu Vaprus
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 18
Senine hooaeg:
33 mängu (28 algkoosseisus), 4 väravat, 2 kollast ja 1 punane kaart

Meistriliiga parimate noormängijate hulka kuuluvat pärnakat kasutati mullu Vapruses episoodiliselt, kuid tänavu on ta algusest peale regulaarselt põhikoosseisus olnud.

Keskväljal mängiv Velikopolje lülitub palju julgelt rünnakule ja toetab läbisöötudega ründajaid. Ta tunneb end platsil nii enesekindlalt, et kohati on raske uskuda, et tegemist on 18-aastase noorega.

Korralik tehnika, kiirus ja väljakunägemine pääsevad füüsilise külje arenguga rohkem maksvusele, kuigi selles vallas on tal endiselt arenguruumi.

Foto: Tarmo TänavLauri Mihkelson
Klubi: FC Kuressaare
Positsioon: Poolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 31 mängu (29 algkoosseisus), 1 värav ja 1 kollane kaart

Mihkelson tegi kõrge hüppe teise liiga lääs/lõuna piirkonna viimasest meeskonnast FC Kosest Meistriliigasse ning tõusis saarlaste juures koheselt põhitegijaks.

Eesti amatööride koondissegi kuulunud Mihkelson mängis Kuressaare eest esimesed 23 kohtumist kõik algusest lõpuni kaasa, enne kui vigastus ta väikesele puhkepausile sundis.

Füüsiline ja agressiivne mängija tegutseb Kures peamiselt tagumise poolkaitsja kohal. Hoolimata noorusest ja vähesest kogemusest mängib ta enesekindlalt ja aukartuseta ning rünnakule suundudes on tal ka üsna hea löök. Koses lõi ta mullu 11 väravat, Kure eest sai ta jala valgeks viimases võidumängus Lasnamäe Ajaxi vastu.

Kommentaarid

joosep2   •  
(.***)
Huvitav kll,kes neid nimekirju siin kokku panevad? Vga asjatundmatud vennikesed kui Tikenbergi vlja jtnud on. Kindlalt on ta sel hooajal teinud parima arengu!
joosep2   •  
(.***)
Huvitav kll,jah kes neid nimekirju siin koostab? Vga asjatundmatud vennad kui Tikenbergi vlja jtnud on. Igaljuhul on tal olnud parim areng sel hooajal.
-   •  
(.***)
Mis te vingute selle Ahjupera kallal, muidu on olnud ks andetumaid pallureid, aga nd vahetusmehena nii palju kolle lnud..
koomas   •  
(.***)
mis ahjupera ta peaks ammu mngumees olema ja ikka on varus! krtsmik on hea aga ei mnginud ikka nii hsti liiga vike ja nrk veel , suurima arengu tegi ikkagi tikenberg mis sest et ta juba vana tegija on aga no 20 kotti la ja mngida ikkagi nrgas meeskonnas on kva sna , mai saa aru kuidas ta ra unustati!!! udud
-   •  
(.***)
Ahjupera on kyll paras tll vapsee koba tundub
maise   •  
(.***)
kus ta siis oli. alustas vhem kui pooltes kohtumistes ja kolmandiku jagu oma mngudest tuli vahetusest kokku 36-st ainult 24 mngu. ta ei ole kunagi olnud kindel alustaja tvmk-s. 2006 oleks vinud olla tema esiletusu aasta aga ta otsustas minna levadiasse ja seal ji taas kindla vahetusmehe rolli.
S   •  
(.***)
Monikov jttis testi hea mulje sellel hooajal
eestimees   •  
(.***)
malov oli tvmk 80% juhtudest phimees pingil pold kordagi niisama
shaked   •  
(.***)
Tepoolest oli ju Malov ka TVMKs tegija juba. Arusaamatu valik siia.
eestimees   •  
(.***)
to maise


paitsve oli 2-3 aastat phitegija kui sa ei tea ja malov oli ka koguaeg sa ra tule vaidle kui sa ei tea midagi
to -arsenal-   •  
(.***)
ma ple seda venda ninud mngimaski , kuradi arengut ta saab nidata ?
vend koguaeg ainult pingil olngi ju , ega muidu eliitliigat taheta teha...
maise   •  
(.***)
sama hsti vid sa eestimees vita et Kostin, Seero ja Paitsev olid seal phitegijad :)))
asdf   •  
(.***)
noma ei tea kui henn on arenenud, siis varem ta ei pidanud ldse oskama jalgaplli mngima ... minu arust koba mngija ...
-arsenal-   •  
(.***)
Ja ma ei saa aru , kus on Christian Krtsmik ?
eestimees   •  
(.***)
Ahjuperat on aastaid peetud lootustandavaks rndajat ja ta on kolm korda ka Eesti koondist esindanud, kuid niivrd head hooaega pole ta varem teinud.


Noo kurat kelle arvamusel???????????????
eestimees   •  
(.***)
tra kll malov oli tvmk ajal phimees, asjatundmatud
mazz   •  
(.***)
Tikenberg on kogu aeg tegija olnud.
Fcliverpool   •  
(.***)
Miks Tikenbergi siin ei ole???

Sisene
PREMIUM LIIGA
Fantasy nipinurk: punane, vigastus ja muud mured jätavad mitu põhitegijat pealtvaatajaks  (tähtaeg kell 16.30!)
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
ESILIIGA
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
32:7
34
2.
Tallinna FCI Levadia
13
11
1
1
32:4
34
3.
Nõmme Kalju FC
12
9
2
1
26:10
29
4.
Paide Linnameeskond
13
7
1
5
33:14
22
5.
FC Kuressaare
13
6
1
6
15:17
19
6.
Tartu JK Tammeka
13
4
2
7
14:23
14
7.
JK Narva Trans
12
4
0
8
13:19
12
8.
Pärnu JK Vaprus
13
2
0
11
14:38
6
9.
Tallinna JK Legion
12
2
3
7
10:23
5
10.
JK Tallinna Kalev
13
1
1
11
8:42
4
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
34
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
22
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
6
Tallinna JK Legion
5
JK Tallinna Kalev
4
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!