Meistriliiga parimad ja halvimad üleminekud (4)

Möödunud hooaja järel on Meistriliiga meeskondades toimunud palju muudatusi, misjärel valitsev meister FC TVMK on põhja vajunud ning selle hooaja tiitli poole liikuv FC Levadia särama löönud.

Omalt poolt valisime välja viis parimat ja viis halvimat üleminekut, kuid konkurents oli sel aastal päris hea ning kummaski kategoorias võib hooaja lõpus toimuval külastajate hääletusel veel üllatusi tulla.

Parimad üleminekud:

Marek Lemsalu

Klubi: FK Bryne -> FC Levadia
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg: 30 mängu (29 algkoosseisus), 5 väravat ja 2 kollast kaarti

FC Levadia üks edu aluseid, kaitse tugisammas Marek Lemsalu naases kodumaale pärast viit aastat Norra esiliigas ning otsustas siin Levadia kasuks.

Ülikogenud keskkaitsja, kelle arvele jäi koondisekarjäärist 84 mängu ja 3 väravat, on osutunud üheks favoriidiks nii hooaja parima kaitsja kui ka üleüldse parima mängija valimisel.

Lemsalust on saanud meeskonnas autoriteet, kes vajadusel valjuhäälselt kogu meeskonda juhendab. Kuna ta teeb seda eesti keeles, on see ühtlasi hea näide meeskonna eestistumisest.

Levadiaga 2-aastase lepingu sõlminud Lemsalu otsusest eelistada koduliigat Norra esiliigale on Eesti jalgpall ainult võitnud. Eeskujuna on ta meeskonda toonud professionaalse suhtumise näite, millest noored õppida saavad.

Lemsalu on olnud sel aastal Levadias asendamatu lüli ning 33-aastasel veteranil on kirjas tunduvalt rohkem mänguminuteid kui ühelgi tema meeskonnakaaslasel. Samuti oli ta üks silmapaistvamaid pallureid Levadia euroteekonnal.

Nikita Andrejev

Klubi: Lasnamäe Ajax -> FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg: 24 mängu (19 algkoosseisus), 15 väravat ja 5 kollast kaarti

"Kas Nikita Andrejev on tõepoolest selline imelaps, nagu temast räägitakse?" sai kord kahe hooaja vahel FC Levadia pressiesindajalt Indrek Petersoolt
küsitud. "Eks seda peab ta ise platsil näitama," kõlas vastus. On!

Eelmisel hooajal Esiliigas Lasnamäe Ajaxi rivistuses 29 tabamusega säranud Andrejev on kiiresti tõusnud ka Levadias üheks põhitegijaks. Mõnevõrra tagasihoidlikuma mänguajaga on ometi kaasas käinud terve sületäis tähtsaid väravaid.

Vaid kahel korral sel hooajal on ta kirja saanud mitu tabamust ühest mängust. See tähendab seda, et ta 15 väravat on löödud kokku 13 erinevas kohtumises ega ole kogunenud lihtsalt nõrgematele vastastele kübaratrikke lüües.

Ülitähtsaid väravaid on tal kirjas nii liigas (näiteks juunis tuli ta Transi vastu vahetusest mängu 1:2 kaotusseisus, lõi viigivärava ja teenis võiduka penalti), eurosarjas (võõrsil löödud võiduvärav Twente vastu tagas Levadiale edasipääsu põhiringi) kui ka Venemaa U19 koondises, kus tema arvele kirjutati juba esimese nelja mänguga kaks väravat.

Igal rindel omale nime tegev Andrejev on ometi alles 18-aastane ning kahtlemata suure tulevikuga. Kas järgmine Valeri Karpin? Saab näha.

Martin Kaalma


Klubi: FC Flora -> Narva Trans
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 29

Senine hooaeg: 33 mängu (33 algkoosseisus), 31 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart

Narva Transile 50 000 krooni maksma läinud Martin Kaalma on olnud väärt igat senti sellest rahast ning ilma temata ei oleks klubi hetkel ilmselt seal, kus ta on.

Hooaja eel Soome esiliigasse lahkunud Sergei Ussoltsevist jäi piirilinna klubi väravasse tühimik, mille täitmiseks oli valida vaid noor Vitas Mališauskas.

Transi õnneks ei leidnud FC Florast lahkunud Kaalma omale välismaalt kosilasi ning otsustas pärast Rootsi kõrgliigaklubi Östers IF-i negatiivset vastust nendega käed lüüa.

Hooaja eel välisklubisse pääsemise sihiga end hästi üles töötanud Kaalma on olnud stabiilselt hea kogu aasta jooksul ning on üks peapõhjuseid, miks ründava mängujoonisega Trans ka nii vähe väravaid sisse on lasknud.

Hoolimata mitmete heade kaitsjate olemasolust on tagaliin ikkagi Transi murelapseks ning ilma kogenud tegijata väravasuul võinuks Narva klubi praegu ehk hoopis tartlastega neljanda koha pärast võidelda.


Aleksandr Dubõkin

Klubi: Tartu Merkuur -> Narva Trans
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 29 mängu (26 algkoosseisus), 15 väravat, neist 3 penaltist, 2 kollast ja 1 punane kaart

Eelmise hooaja keskel Tartu Merkuuri suure väljarändamise käigus Narva Transi laenatud Aleksandr Dubõkin oli ainus, kes sinna ka jääda otsustas ja nüüd juba täielikult Transile kuulub.

2005. aasta hooaja eel Flora-süsteemist Merkuuri siirdunud Dubõkin ei leidnud seal
Grigori Jevtušenko usaldust ning täitis tihtipeale vahetusmehe rolli. Transis kujunes ta aga väga kiiresti põhitegijaks ning on hetkel lausa suurepärast hooaega tegemas.

Ründava paremäärena on Dubõkinil hetkel kirjas 15 väravat ning eriti resultatiivne on olnud tema hooaja teine pool - viimasest 15 kohtumisest on tal kirjas 12 tabamust.

Vitali Gussev

Klubi: FK Atlantas Klaipeda -> Tartu Maag
Positsioon: Ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 30 mängu (30 algkoosseisus), 17 väravat ja 6 kollast kaarti

Viimase seitsme aasta jooksul koguni kaheksat erinevat klubi esindanud Vitali Gussev naases selleks hooajaks Leedust Tartusse, kus ta on kujunenud Maagi üheks võtmemängijaks.

Väga tihti klubisid vahetanud ja seetõttu ka palju pingil istunud Gussev ei ole oma karjääri jooksul varem ühtegi täishooaega stabiilselt kaasa teinud.

Maagi eesliini kindla liidrina on tal kirjas 17 väravat, mida on muideks vaid ühe võrra vähem kui kogu tema eelneva karjääri jooksul kokku, alustades 2001. aastaga, mil ta tollal III liigas pallinud Tartu Tammekast FC TVMK-sse siirdus.

Saab näha, kas endine Eesti U-21 koondislane suudab seekord kauemaks kui vaid üheks hooajaks paigale jääda.

Halvimad üleminekud:

Maksim Smirnov

Klubi: FC TVMK -> FC Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 15 mängu (11 algkoosseisus), 2 väravat ja 2 kollast kaarti

Veebruari alguses FC Levadiaga lepingu sõlminud Maksim Smirnovist oodati staari keskväljale, kuid paraku läks kaheaastase lepingu esimene pool pea täielikult vigastuste nahka.

Juba lepingut sõlmides operatsioonist taastunud Smirnov sai mängukõlbulikuks alles maikuus, kuid kaks kuud hiljem vigastas ta end taas tõsiselt, murdes rangluu.

Tolleks hetkeks vaid kuus korda algkoosseisus kaasa teinud Smirnovi ootas ees järjekordne kahekuuline mängupaus, mille järel on
ta nüüd lõpuks ka veidi rohkem mänguaega saanud.

Ei jää muud üle, kui loota 38 korda Eesti koondist esindanud Smirnovile kiiret paranemist ning palju edukamat teist hooaega. Olid tal ju ka enne FC Florast TVMK-sse siirdumist selja taga tõsised vigastuste probleemid, kuid ta suutis need seljatada ja TVMK rivistuses oma säravaimad liigahooajad teha.

Darius Regelskis

Klubi: FBK Kaunas -> FC Levadia
Positsioon: Äärekaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 22 mängu (22 algkoosseisus) ja 2 kollast kaarti

FC Levadia ohtratest hooajaeelsetest täiendustest on ainsana veidi arusaamatu leedulase Darius Regelskise palkamine.

Koos Modestas Stonysega FBK Kaunasest hooaja lõpuni laenatud Regelskis on sarnaselt oma kaasmaalasega peamiselt varumehe rollis
olnud. Kui Stonyse hankimine näis Artur Kotenko võimaliku lahkumise tõttu õigustatud, siis Regelskise esitused ei ole tema siinviibimist millegagi õigustanud.

Kokkuvõttes on Regelskis saanud sel hooajal küllaltki palju mänguaega, ent seda enamasti vaid siis, kui treener otsustas põhimeestele puhkust anda. Hooaja alguses liikus Andrei Kalimullin Vitoldas Cepauskase vigastuse ajal keskele ja see andis samuti Regelskisele mänguaega.

10 korda Leedu koondist esindanud 30-aastase Regelskise mängud ei ole siiski kuigi head muljet jätnud ning ka Tarmo Rüütli on talle hooaja teisel poolel pigem noori duubli mängijaid eelistanud. Regelskise esitused on olnud kahvatud ning eeldatavasti temaga lepingut ei pikendata.

Foto: Heiki RebaneJevgeni Novikov

Klubi: Tomski Tom -> FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 9 mängu (7 algkoosseisus), 1 värav ja 6 kollast kaarti

Kolm aastat Ukraina ja Venemaa liigades seigelnud Jevgeni Novikov naases juuli lõpus FC Florasse, kuid kindlasti oodati temalt rohkem kui ta pakkuda on suutnud.

Ilmselt just vananeva Martin Reimi koha täitmiseks palgatud Novikov ei ole näidanud oma kunagist taset ja on silma paistnud vaid kollaste kaartide teenimisega, millega ta on hakkama saanud pea igas mängus.

See agressiivsus ei paista aga platsil millestki välja ning tema esitused on olnud parimal juhul keskpärased. Ehk on tal puudus mängupraktikast, sest Tomski Tomis kogunes tal kahe ja poole aasta jooksul kokku vaid kolm mängu põhimeeskonnas, kuid Eestis ta oma loodetud taset kindlasti välja mänginud ei ole.

12 korda Eesti koondist esindanud ja ühe värava löönud Novikov peab oma esitusi tunduvalt parandama, kui soovib taas sinise rahvuskoondise rüü selga tõmmata. Ehk õnnestub järgmine hooaeg paremini, kui ta ettevalmistuse koos meeskonnaga saab teha.

Sergei Zenjov

Klubi: Pärnu Vaprus -> FC TVMK
Positsioon: Ründaja
Vanus: 17
Senine hooaeg:
Vapruses:
17 mängu (14 algkoosseisus) ja 8 väravat
TVMK-s: 11 mängu (4 algkoosseisus), 2 väravat

Pärnu Vapruse eest suurepärase hooaja alguse teinud Sergei Zenjov sattus kiirelt suurklubide vaatevälja ja lahkus kohe üleminekuakna avanedes FC TVMK-sse.

Valitseva meistri jaoks oli aga üleminekute poolest tegu katastrofaalse aastaga ning ämbrisse astuti ka noore Ženjoviga, kes ei sobinud absoluutselt nende rünnakujoonisega.

Kui vapruses mängitakse kiirrünnakute peale ja läbijooksudele, kus Zenjovi kiirus maksma pääseb, siis TVMK lühikese sööduga mäng ei sobi noorele ja krobelisele Zenjovile absoluutselt.

Esialgu üritati teda kuidagi sinna ikkagi sobitada, kuid paistab, et praguseks on sellest loobutud ning 17-aastane Zenjov saab üha vähem mänguaega.

Loodame, et noore ründelootuse areng sellega toppama ei jää.

Andris Kuvšinovs

Klubi: FK Ventspils -> FC TVMK
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 15 mängu (7 algkoosseisus), 1 värav ja 5 kollast kaarti

FC TVMK probleemid ei paiknenud vaid rünnakul. Väheses resultatiivsuses sai süüdistada ka keskvälja, mis ei suutnud mängu piisavalt kiiresti käima panna.

37-aastase veterani Andrei Borissovi kõrval otsiti abi välismaalt, kui Läti liiderklubi FK Ventspilsist toodi sisse 21-aastane Andris Kuvšinovs.

Keskvälja tegevuse elavdamiseks palgatud Kuvšinovs on seni silma paistnud vaid oma kukeharjaga ning üsna kiirelt pingipoisiks langenud. Mängijaomaduste poolest pole noor lätlane sugugi kehv, kuid isegi igihaljas Borissov suudab palli kiiremini liikuma panna, kui tema.

Tõenäoliselt on kahe hooaja vahel oodata klubi välismaalaste osas suurpuhastust ning Kuvšinovs võib olla üks esimesi lahkujaid.

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted
Möödunud hooaja järel on Meistriliiga meeskondades toimunud palju muudatusi, misjärel valitsev meister FC TVMK on põhja vajunud ning selle hooaja tiitli poole liikuv FC Levadia särama löönud.

Omalt poolt valisime välja viis parimat ja viis halvimat üleminekut, kuid konkurents oli sel aastal päris hea ning kummaski kategoorias võib hooaja lõpus toimuval külastajate hääletusel veel üllatusi tulla.

Parimad üleminekud:

Marek Lemsalu

Klubi: FK Bryne -> FC Levadia
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg: 30 mängu (29 algkoosseisus), 5 väravat ja 2 kollast kaarti

FC Levadia üks edu aluseid, kaitse tugisammas Marek Lemsalu naases kodumaale pärast viit aastat Norra esiliigas ning otsustas siin Levadia kasuks.

Ülikogenud keskkaitsja, kelle arvele jäi koondisekarjäärist 84 mängu ja 3 väravat, on osutunud üheks favoriidiks nii hooaja parima kaitsja kui ka üleüldse parima mängija valimisel.

Lemsalust on saanud meeskonnas autoriteet, kes vajadusel valjuhäälselt kogu meeskonda juhendab. Kuna ta teeb seda eesti keeles, on see ühtlasi hea näide meeskonna eestistumisest.

Levadiaga 2-aastase lepingu sõlminud Lemsalu otsusest eelistada koduliigat Norra esiliigale on Eesti jalgpall ainult võitnud. Eeskujuna on ta meeskonda toonud professionaalse suhtumise näite, millest noored õppida saavad.

Lemsalu on olnud sel aastal Levadias asendamatu lüli ning 33-aastasel veteranil on kirjas tunduvalt rohkem mänguminuteid kui ühelgi tema meeskonnakaaslasel. Samuti oli ta üks silmapaistvamaid pallureid Levadia euroteekonnal.

Nikita Andrejev

Klubi: Lasnamäe Ajax -> FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 18
Senine hooaeg: 24 mängu (19 algkoosseisus), 15 väravat ja 5 kollast kaarti

"Kas Nikita Andrejev on tõepoolest selline imelaps, nagu temast räägitakse?" sai kord kahe hooaja vahel FC Levadia pressiesindajalt Indrek Petersoolt
küsitud. "Eks seda peab ta ise platsil näitama," kõlas vastus. On!

Eelmisel hooajal Esiliigas Lasnamäe Ajaxi rivistuses 29 tabamusega säranud Andrejev on kiiresti tõusnud ka Levadias üheks põhitegijaks. Mõnevõrra tagasihoidlikuma mänguajaga on ometi kaasas käinud terve sületäis tähtsaid väravaid.

Vaid kahel korral sel hooajal on ta kirja saanud mitu tabamust ühest mängust. See tähendab seda, et ta 15 väravat on löödud kokku 13 erinevas kohtumises ega ole kogunenud lihtsalt nõrgematele vastastele kübaratrikke lüües.

Ülitähtsaid väravaid on tal kirjas nii liigas (näiteks juunis tuli ta Transi vastu vahetusest mängu 1:2 kaotusseisus, lõi viigivärava ja teenis võiduka penalti), eurosarjas (võõrsil löödud võiduvärav Twente vastu tagas Levadiale edasipääsu põhiringi) kui ka Venemaa U19 koondises, kus tema arvele kirjutati juba esimese nelja mänguga kaks väravat.

Igal rindel omale nime tegev Andrejev on ometi alles 18-aastane ning kahtlemata suure tulevikuga. Kas järgmine Valeri Karpin? Saab näha.

Martin Kaalma


Klubi: FC Flora -> Narva Trans
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 29

Senine hooaeg: 33 mängu (33 algkoosseisus), 31 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart

Narva Transile 50 000 krooni maksma läinud Martin Kaalma on olnud väärt igat senti sellest rahast ning ilma temata ei oleks klubi hetkel ilmselt seal, kus ta on.

Hooaja eel Soome esiliigasse lahkunud Sergei Ussoltsevist jäi piirilinna klubi väravasse tühimik, mille täitmiseks oli valida vaid noor Vitas Mališauskas.

Transi õnneks ei leidnud FC Florast lahkunud Kaalma omale välismaalt kosilasi ning otsustas pärast Rootsi kõrgliigaklubi Östers IF-i negatiivset vastust nendega käed lüüa.

Hooaja eel välisklubisse pääsemise sihiga end hästi üles töötanud Kaalma on olnud stabiilselt hea kogu aasta jooksul ning on üks peapõhjuseid, miks ründava mängujoonisega Trans ka nii vähe väravaid sisse on lasknud.

Hoolimata mitmete heade kaitsjate olemasolust on tagaliin ikkagi Transi murelapseks ning ilma kogenud tegijata väravasuul võinuks Narva klubi praegu ehk hoopis tartlastega neljanda koha pärast võidelda.


Aleksandr Dubõkin

Klubi: Tartu Merkuur -> Narva Trans
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 29 mängu (26 algkoosseisus), 15 väravat, neist 3 penaltist, 2 kollast ja 1 punane kaart

Eelmise hooaja keskel Tartu Merkuuri suure väljarändamise käigus Narva Transi laenatud Aleksandr Dubõkin oli ainus, kes sinna ka jääda otsustas ja nüüd juba täielikult Transile kuulub.

2005. aasta hooaja eel Flora-süsteemist Merkuuri siirdunud Dubõkin ei leidnud seal
Grigori Jevtušenko usaldust ning täitis tihtipeale vahetusmehe rolli. Transis kujunes ta aga väga kiiresti põhitegijaks ning on hetkel lausa suurepärast hooaega tegemas.

Ründava paremäärena on Dubõkinil hetkel kirjas 15 väravat ning eriti resultatiivne on olnud tema hooaja teine pool - viimasest 15 kohtumisest on tal kirjas 12 tabamust.

Vitali Gussev

Klubi: FK Atlantas Klaipeda -> Tartu Maag
Positsioon: Ründaja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 30 mängu (30 algkoosseisus), 17 väravat ja 6 kollast kaarti

Viimase seitsme aasta jooksul koguni kaheksat erinevat klubi esindanud Vitali Gussev naases selleks hooajaks Leedust Tartusse, kus ta on kujunenud Maagi üheks võtmemängijaks.

Väga tihti klubisid vahetanud ja seetõttu ka palju pingil istunud Gussev ei ole oma karjääri jooksul varem ühtegi täishooaega stabiilselt kaasa teinud.

Maagi eesliini kindla liidrina on tal kirjas 17 väravat, mida on muideks vaid ühe võrra vähem kui kogu tema eelneva karjääri jooksul kokku, alustades 2001. aastaga, mil ta tollal III liigas pallinud Tartu Tammekast FC TVMK-sse siirdus.

Saab näha, kas endine Eesti U-21 koondislane suudab seekord kauemaks kui vaid üheks hooajaks paigale jääda.

Halvimad üleminekud:

Maksim Smirnov

Klubi: FC TVMK -> FC Levadia
Positsioon: Äärepoolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 15 mängu (11 algkoosseisus), 2 väravat ja 2 kollast kaarti

Veebruari alguses FC Levadiaga lepingu sõlminud Maksim Smirnovist oodati staari keskväljale, kuid paraku läks kaheaastase lepingu esimene pool pea täielikult vigastuste nahka.

Juba lepingut sõlmides operatsioonist taastunud Smirnov sai mängukõlbulikuks alles maikuus, kuid kaks kuud hiljem vigastas ta end taas tõsiselt, murdes rangluu.

Tolleks hetkeks vaid kuus korda algkoosseisus kaasa teinud Smirnovi ootas ees järjekordne kahekuuline mängupaus, mille järel on
ta nüüd lõpuks ka veidi rohkem mänguaega saanud.

Ei jää muud üle, kui loota 38 korda Eesti koondist esindanud Smirnovile kiiret paranemist ning palju edukamat teist hooaega. Olid tal ju ka enne FC Florast TVMK-sse siirdumist selja taga tõsised vigastuste probleemid, kuid ta suutis need seljatada ja TVMK rivistuses oma säravaimad liigahooajad teha.

Darius Regelskis

Klubi: FBK Kaunas -> FC Levadia
Positsioon: Äärekaitsja
Vanus: 23
Senine hooaeg: 22 mängu (22 algkoosseisus) ja 2 kollast kaarti

FC Levadia ohtratest hooajaeelsetest täiendustest on ainsana veidi arusaamatu leedulase Darius Regelskise palkamine.

Koos Modestas Stonysega FBK Kaunasest hooaja lõpuni laenatud Regelskis on sarnaselt oma kaasmaalasega peamiselt varumehe rollis
olnud. Kui Stonyse hankimine näis Artur Kotenko võimaliku lahkumise tõttu õigustatud, siis Regelskise esitused ei ole tema siinviibimist millegagi õigustanud.

Kokkuvõttes on Regelskis saanud sel hooajal küllaltki palju mänguaega, ent seda enamasti vaid siis, kui treener otsustas põhimeestele puhkust anda. Hooaja alguses liikus Andrei Kalimullin Vitoldas Cepauskase vigastuse ajal keskele ja see andis samuti Regelskisele mänguaega.

10 korda Leedu koondist esindanud 30-aastase Regelskise mängud ei ole siiski kuigi head muljet jätnud ning ka Tarmo Rüütli on talle hooaja teisel poolel pigem noori duubli mängijaid eelistanud. Regelskise esitused on olnud kahvatud ning eeldatavasti temaga lepingut ei pikendata.

Foto: Heiki RebaneJevgeni Novikov

Klubi: Tomski Tom -> FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 9 mängu (7 algkoosseisus), 1 värav ja 6 kollast kaarti

Kolm aastat Ukraina ja Venemaa liigades seigelnud Jevgeni Novikov naases juuli lõpus FC Florasse, kuid kindlasti oodati temalt rohkem kui ta pakkuda on suutnud.

Ilmselt just vananeva Martin Reimi koha täitmiseks palgatud Novikov ei ole näidanud oma kunagist taset ja on silma paistnud vaid kollaste kaartide teenimisega, millega ta on hakkama saanud pea igas mängus.

See agressiivsus ei paista aga platsil millestki välja ning tema esitused on olnud parimal juhul keskpärased. Ehk on tal puudus mängupraktikast, sest Tomski Tomis kogunes tal kahe ja poole aasta jooksul kokku vaid kolm mängu põhimeeskonnas, kuid Eestis ta oma loodetud taset kindlasti välja mänginud ei ole.

12 korda Eesti koondist esindanud ja ühe värava löönud Novikov peab oma esitusi tunduvalt parandama, kui soovib taas sinise rahvuskoondise rüü selga tõmmata. Ehk õnnestub järgmine hooaeg paremini, kui ta ettevalmistuse koos meeskonnaga saab teha.

Sergei Zenjov

Klubi: Pärnu Vaprus -> FC TVMK
Positsioon: Ründaja
Vanus: 17
Senine hooaeg:
Vapruses:
17 mängu (14 algkoosseisus) ja 8 väravat
TVMK-s: 11 mängu (4 algkoosseisus), 2 väravat

Pärnu Vapruse eest suurepärase hooaja alguse teinud Sergei Zenjov sattus kiirelt suurklubide vaatevälja ja lahkus kohe üleminekuakna avanedes FC TVMK-sse.

Valitseva meistri jaoks oli aga üleminekute poolest tegu katastrofaalse aastaga ning ämbrisse astuti ka noore Ženjoviga, kes ei sobinud absoluutselt nende rünnakujoonisega.

Kui vapruses mängitakse kiirrünnakute peale ja läbijooksudele, kus Zenjovi kiirus maksma pääseb, siis TVMK lühikese sööduga mäng ei sobi noorele ja krobelisele Zenjovile absoluutselt.

Esialgu üritati teda kuidagi sinna ikkagi sobitada, kuid paistab, et praguseks on sellest loobutud ning 17-aastane Zenjov saab üha vähem mänguaega.

Loodame, et noore ründelootuse areng sellega toppama ei jää.

Andris Kuvšinovs

Klubi: FK Ventspils -> FC TVMK
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 15 mängu (7 algkoosseisus), 1 värav ja 5 kollast kaarti

FC TVMK probleemid ei paiknenud vaid rünnakul. Väheses resultatiivsuses sai süüdistada ka keskvälja, mis ei suutnud mängu piisavalt kiiresti käima panna.

37-aastase veterani Andrei Borissovi kõrval otsiti abi välismaalt, kui Läti liiderklubi FK Ventspilsist toodi sisse 21-aastane Andris Kuvšinovs.

Keskvälja tegevuse elavdamiseks palgatud Kuvšinovs on seni silma paistnud vaid oma kukeharjaga ning üsna kiirelt pingipoisiks langenud. Mängijaomaduste poolest pole noor lätlane sugugi kehv, kuid isegi igihaljas Borissov suudab palli kiiremini liikuma panna, kui tema.

Tõenäoliselt on kahe hooaja vahel oodata klubi välismaalaste osas suurpuhastust ning Kuvšinovs võib olla üks esimesi lahkujaid.

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted
Kommentaarid

bussijuht   •  
(.***)
Nojah, Kingi leminek peaks Novikovi asemel olema.
maise   •  
(.***)
arvestatud on kiki liikumisi
trammipeatus   •  
(.***)
tarmo kink ka pettumus
dn-   •  
(.***)
http://www.soccernet.ee/news.php?id=8704
selle uudise jrgi mngis vitali gussev leedus vaid rendilepingu alusel ju, kuidas tema saab ldse siin kandideerida siis?

Sisene
Super! Flora alistas viimase minuti väravast Austria viienda meeskonna
PÕNEVAT
UUSI MÄNGIJAID
Naiste koondise aasta numbrites 2022
EESTI NAISTE KOONDIS
KÕRGLIIGAD
TALITURNIIR
VAATA JÄRELE: uute ründajatega Kuressaare ja Kalju leppisid viiki  (lisatud galerii!)
VÄLJAMAALT!
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
EESTI NAISTE JALGPALL
Karjääri parima aasta järel kodumaale naasnud Eesti koondise esikinnas: Tabasaluga medal võiks täiesti reaalne eesmärk olla
KURE JUTUD
Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst  (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest)
JUUBELISAADE
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!