Meistriliiga parimad ja halvimad üleminekud (4)

Mängijate liikumise osas oli Meistriliiga hooaeg üsna värvikas, sest mitmed Eesti koondislased naasesid välisliigadest kodumaale.

Pettumustvalmistavaid üleminekuid oli sel aastal tunduvalt vähem kui positiivseid. Sestap oli raske isegi viit halba üleminekut välja valida, samas kui parimate osas tuli teha keeruline valik.

Järgneva nimekirja koostamisel on silmas peetud kõiksugu liikumisi ühest klubist teise, ka lepingu lõppemise või laenulepingu korral.

Parimad üleminekud:

Foto: Siim SemiskarJuha Hakola
Helsinki JK->FC Flora

Positsioon
: Vasakäär
Vanus: 20
Senine hooaeg: 30
mängu (29 algkoosseisus), 13 väravat (neist 4 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Mullu detsembris Florasse toodud noor soomlane osutus üheks Meistriliiga selle hooaja suurimaks komeediks.

Varem Helsinki JK duublis mänginud Hakola ühendas Eestis õpingud ja jalgpalli, kuid suutis seejuures terve hooaja vältel heas hoos püsida.

Ta on löönud palju väravaid ja tegi hiljuti ülitähtsas 2:1 võidumängus FC TVMK vastu mõlemale väravale eeltöö. Samal päeval täitus tal alles 20 eluaastat ning kahtlemata ootab teda suur tulevik.

Hakola veetis septembris nädala ka Hispaania kõrgliigaklubi Espanyoli treeningutel ning kui mitte veel selle hooaja järel, siis ilmselt lähiaastail jääb Eesti liiga tema jaoks väikeseks.

Foto: Timo KikasAivar Anniste
Enköpings->FC TVMK

Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
13 mängu (13 algkoosseisus), 10 väravat (neist 2 penaltist), 0 kaarti

Rootsi esiliigast TVMK-sse siirdunud Anniste jaoks on see karjääri jooksul juba kümnendaks klubiks.

Eesti koondise nimekirja kuuluv poolkaitsja on harjunud uues meeskonnas kohanemisega, sest alates 2003. aastast on ta igal aastal vähemalt korra klubi vahetanud.

TVMK-s kujunes ta kiiresti asendamatuks mängijaks ning tõusis üheks kandidaadiks liiga parima poolkaitsja nimetusele. Liivo Leetma asendamisega kaitsva poolkaitsja kohal on ta hiilgavalt hakkama saanud ning ühtlasi on ta olnud ka väga resultatiivne, lüües 13 mänguga kümme väravat.

Foto: Märt VassiljevSergei Terehhov
Espoo Honka->FC TCMK

Positsioon: Vasakäär
Vanus: 32
Senine hooaeg:
24 mängu (24 algkoosseisus), 11 väravat, 5 kollast ja 1 punane kaart

Terehhov sai TVMK ohtratest hooajaeelsetest täiendustest kõige paremini hakkama, tuues vasakule äärele teravust, millest nad eelmisel aastal väga puudust tundsid.

Klubiga kaheaastase lepingu sõlminud Eesti koondislane pidi küll vigastuste tõttu päris mitmeid mänge vahele jätma ja praeguseks on tema hooaeg juba lõppenud, kuid väljakul oli ta alati mees omal kohal.

Norra, soome ja vene kõrgliigade kogemustega mängijalt ei saanudki vähemat oodata, kui oma äärel domineerimist, ja seda on ta tõepoolest teinud, valmistades peavalu kõigile vastaste kaitsjatele.

Foto: Catherine KõrtsmikRene Kaas
Narva Trans->FC Kuressaare

Positsioon: Väravavaht
Vanus: 25
Senine hooaeg:
21 mängu (21 algkoosseisus), 56 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart

Pärast Ken Müüri lahkumist ning Roland Küti ja Rait Hanseni vigastusi valitses Kuressares väravavahtide osas tõsine kriis ning saarlased peavad õnne tänama, et Kaas just tol hetkel vigastusest paranedes mänguvõimalust otsis.

Eelmisel hooajal Viljandi Tuleviku puuri kaitsnud ja tänavuse hooaja eel Narva Transi siirdunud väravavaht sai kevadel EJL-ilt eriloa Kuressaarde siirduda ja otsustas sinna jääda ka pärast suvist üleminekuperioodi.

Kaas ei suutnud saarlasi küll üleminekumängudest päästa, kuid ta kujunes siiski meeskonna üheks tähtsaimaks mängijaks ja eelseisvates mängudes Nõmme Kaljuga oleks temata kindlasti palju raskem.

Ta osales Tuleviku rivistuses ka eelmisel aastal üleminekumängudes ning kuigi ta lasi oma selja taha vaid ühe palli lüüa, lõppesid need viljandlaste allajäämisega.

Sander Puri. Foto: Timo KikasFC Levadia noored (Anton Aristov, Sander Puri, Eino Puri, Kaimar Saag)
Purid FC Levadia->Viljandi Tulevik, Aristov ja Saag FC Levadia->JK Kalev

Anton Aristov (21a.): Kalevis 18 mängu (18 algkoosseisus), 1 omavärav ja 1 kollane kaart; Levadias 1 mäng (0 algkoosseisus)
Sander Puri (19a.): Tulevikus 13 mängu (13 algkoosseisus), 4 väravat ja 1 kollane kaart; Levadias 1 mäng (1 algkoosseisus)
Eino Puri (19a.): Tulevikus 12 mängu (12 algkoosseisus), 1 värav ja 3 kollast kaarti; Levadias 2 mängu (0 algkoosseisus)
Kaimar Saag (19a.): Kalevis 14 mängu (13 algkoosseisus), 1 värav ja 1 kollane kaart; Levadias 13 mängu (5 algkoosseisus), 2 väravat ja 0 kaarti

Eelmisel aastal Esiliigas kõiki vastaseid halastamatult kolkinud Levadia duubli säravaimad noored said sel aastal end laenulepingutega teistes meeskondades proovile panna ja tegid seda väga edukalt.

Saag laenati juba hooaja eel pooleks aastaks Tallinna Kalevisse, kus ta tõestas enda taset, murdes suvel koduklubisse naastes Levadia esindusmeeskonda ja peagi ka koondisse. Anton Aristov alustas sama teed omakorda suvel ning kuulub siiani kindlalt Kalevi põhikoosseisu. Vennad Purid puhusid samal ajal Viljandi Tulevikule uue elu sisse.

Kõik neli noort mängumeest on uutes klubides väga tähtsat rolli mänginud ning võivad uuel hooajal noorenduskuuri järel juba Levadia põhimeeskonnas kanda kinnitada.

Halvimad üleminekud:

Foto: Timo KikasVjatšeslav Zahovaiko
FC Flora->Kuwait Sporting Club

Positsioon: Ründaja
Vanus: 25
Senine hooaeg:

Kuveidis 0 mängu
Floras 16 mängu (16 algkoosseisus), 13 väravat (neist 2 penaltist) ja 5 kollast kaarti

Eelmise aasta maailma kõige efektiivsema ründaja ja Kuveidi klubi saaga ei vaja ilmselt kommenteerimist. Oma esimest välislepingut jahtinud Zahovaiko jäi selle asemel pooleks aastaks üldse väljakult eemale.

FC Floraga sai ta taas liituda alles juulikuise üleminekuakna kaudu ja sealt alates on ta töötanud mänguvormi taastamise nimel. Kui varasematel hooaegadel on teda seganud vigastused, siis seekord jättis hooaja poolikuks niivõrd rumal ja absurdne lugu.

Lisaks ei ole Ukraina päritolu Zahovaiko siiani ka Kuveidi klubi poolt lubatud rahasid kätte saanud, sest FIFA pole selles küsimuses otsusele jõudnud.

Foto: Catherine KõrtsmikLiivo Leetma
Kotka KooTeePee->FC TVMK

Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg:
TVMK-s 11 mängu (10 algkoosseisus), 1 värav ja 1 kollane kaart
Kalevis
12 mängu (12 algkoosseisus), 0 väravat ja 1 kollane kaart

Pääsenud just Eesti koondisse tagasi, oodati Leetmalt kodumaale naastes suuri tegusid, aga paraku läks kõik kiiresti aia taha.

Paarilt treeningult puudunud poolkaitsjale näidati klubi presidendi Pjotr Sedini poolt ust, kaheaastane leping lõpetati ning ta siirdus edasi Tallinna Kalevi ridadesse amatööriks.

TVMK leidis talle Aivar Anniste näol väärilise asenduse augustikuuks, kuid kahel vahepealsel kuul pidi peatreener keskväljal ümberkorraldusi tegema.

Foto: Timo KikasRasmus Tomson
Tartu Tammeka->FC TVMK

Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus:
Senine hooaeg:
TVMK-s 0 mängu
Maag Tammekas 13 mängu (11 algkoosseisus), 5 väravat ja 2 kollast kaarti

Neljast hooaja eel TVMK-ga liitunud tartlasest läks kõige õnnetumalt just Tomsonil, kes ei saanudki nende eest kordagi Meistriliigas platsile.

Sergei Ratnikov hoiatas eelmise hooaja lõpus, et TVMK-sse siirduvaid mängijaid ootab duubelmeeskond ning Tomson oli ainuke, kellega nii ka läks.

Tema õnneks avanes suvel võimalus laenuga Tartusse naasta ning ta leidis taas oma hoo, kuid mis järgmisel hooajal saab, ei tea veel keegi.

Foto: Siim PulstEimantas Marozas
FBK Kaunas->Tartu Maag Tammeka

Positsioon: Ründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg:
Maag Tammekas 14 mängu (6 algkoosseisus), 2 väravat ja 1 kollane kaart
FK Šilutes 10 mängu (6 algkoosseisus), 2 väravat ja 1 kollane kaart

Marozasega lepingut sõlmides avaldas Maag Tammeka treener Sergei Ratnikov arvamust, et Marozas peaks pääsema Meistriliiga viie resultatiivseima ründaja hulka.

Tegelikkuses jagas ta suvel laenulepingu lõppedes viiendat kohta hoopis oma koduklubi väravaküttide edetabelis ja kupatati kiiremas korras kodumaale tagasi.

Leedu kõrgliigas eelviimasel kohal asuva FK Šilute ridades on ta jätkanud sarnases hoos ja väravasoon on pikakasvulisel leedukal endiselt leidmata.

Igor Losev ja Anatoli Martõnovtšenko
->Narva Trans

Igor Losev: 5 mängu (1 algkoosseisus), 1 värav, 1 punane ja 1 kollane kaart
Anatoli Martõnovtšenko: 1 mäng (1 algkoosseisus) ja 1 kollane kaart

Lühikese varumeestepingi tõttu suve alguses tõsisesse kriisi sattunud Narva Trans vajas meeskonda täiendusi kui õhku, aga seekord astuti kahe jalaga ämbrisse.

Venemaalt klubisse toodud Igor Losevist ja Anatoli Martõnovtšenkost ei loodetudki väga palju, kuid nende panus jäi täiesti minimaalseks. Martõnovtšenko saadeti esimese mängu järel koju tagasi, Losevi debüüt osutus veelgi hullemaks, sest FC Levadia vastu vahetusest mängu pääsedes teenis ta 22 minutit hiljem punase kaardi.

Losevit on siiski ka edaspidi veidi kasutatud ning Lasnamäe Ajaxi vastu lõi ta isegi ühe värava. Vajalikke tugevdusi klubi igatahes ei saanudki ja selle taustal ei ole medalita jäämine mingi üllatus.

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted 2007

Kommentaarid

Art1   •  
(.***)
Marozas on ilute eest siiski mne vrava lnud.Viimati 4.novembril.
to nimh   •  
(.***)
kik ei ole nii must ja valge ;)
Nahkpea   •  
(.***)
Parim leminek: Hakola -> FC Flora

Halvim leminek: Marozas -> JK Maag Tammeka
nimh   •  
(.***)
Selline siis Eesti ja Soome liigade tasemevahe ongi?
Mehed, kes soome tippmeeskondades mahuvad vaid duublitesse, on siin superstaari seisuses, keda kutsutakse ka euroopa hiiglaste treeningutele...

Sisene
Super! Flora alistas viimase minuti väravast Austria viienda meeskonna
PÕNEVAT
UUSI MÄNGIJAID
Naiste koondise aasta numbrites 2022
EESTI NAISTE KOONDIS
KÕRGLIIGAD
TALITURNIIR
VAATA JÄRELE: uute ründajatega Kuressaare ja Kalju leppisid viiki  (lisatud galerii!)
VÄLJAMAALT!
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
EESTI NAISTE JALGPALL
Karjääri parima aasta järel kodumaale naasnud Eesti koondise esikinnas: Tabasaluga medal võiks täiesti reaalne eesmärk olla
KURE JUTUD
Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst  (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest)
JUUBELISAADE
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!