Meistriliiga parimad ja halvimad üleminekud (8)

Kalju tegi eelmise hooaja järel läbi totaalse muutumise. Foto: Catherine KõrtsmikEt Meistriliiga uustulnukad Nõmme Kalju ja Sillamäe Kalev korraldasid tänavu tõelise osturalli, tekivad viie parima ja halvima ülemineku valimisel raskused.

Meie küllaltki subjektiivne valik ei pruugi siiski midagi tähendada, sest lõpliku hinnangu annavad Meistriliiga lõppeva hooaja parimatele ja halvimatele ikkagi lugejad.

Jah, ka Sinul on võimalus hooaja kokkuvõtval hääletusel sõna sekka öelda. Seda alates järgmise nädala algusest, kui liigamängud lõpule on jõudnud.

Üleminekute näol on tegemist ilmselt hooaja parimate ja halvimate valimise kõige subjektiivsema kategooriaga, sest otseseid kriteeriume, mille põhjal neid hinnata tuleks, ei ole.

Nii näiteks valiti eelmise aasta halvimaks üleminekuks Vjatšeslav Zahovaiko eksirännak Kuveiti, kuigi üldjuhul välismaale siirdumist siia alla ei loeta.

Kuid las olla pealegi subjektiivne, sest parimad ja halvimad mängijate liikumised - olgu mis põhjustel ja tingimustel tahes - jõuavad alati ka lõppvalikusse.

Parimad üleminekud:

Foto: Catherine KõrtsmikIngemar Teever
Klubi: Östers IF -> Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Vanus: 25
Senine hooaeg:
35 mängu (33 algkoosseisus), 22 väravat (neist 3 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Endine Eesti koondise ründaja tuli pärast ebaedu Rootsi klubis Östers IF kodumaale vormi taastama ning alustas paugutamisega kohe esimesest voorust alates.

Mõneti üllatuslikult Kalju kasuks otsustanud Teever on löönud Kalju väravatest rohkem kui kolmandiku ning tema heast või halvast päevast võib tihtipeale sõltuda ka meeskonna tulemus.

Häid päevi on õnneks olnud tunduvalt rohkem ning Meistriliiga viienda klubi eest mängides väravaküttide edetabeli juhtimine on märkimisväärne saavutus.

Teever on leidnud Kaljus otsitud uue hingamise, kuid üks suuri eesmärke - koondisse tagasi murdmine - ei ole siiani veel õnnestunud. Igatahes on ta kuulduste kohaselt Kaljus jätkamas ka tuleval aastal, mil klubi on seadnud omale veel tunduvalt kõrgemad sihid.

Foto: Märt VassiljevFelipe Nunes
Klubi: ? -> Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakäär/
ründav keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
34 mängu (34 algkoosseisus), 17 väravat ja 3 kollast kaarti

Felipe on teine Nõmme klubile väga palju juurde andnud täiendus, kelle me viie parima ülemineku sekka arvasime.

Raudselt liiga üks parimaid ääri, tehniliselt parimaid mängijaid ning samuti resultatiivseimaid poolkaitsjaid.

Kui temale ja Teeverile lisada ka Liivo Leetma ja poole hooaja pealt liitunud Maksim Smirnov, siis leiamegi Kalju ladusa ründemängu põhjused.

Nende mängijate omavahelist kombineerimist on lausa lust vaadata.
 

Foto: Timo KikasDmitri Boiko
Klubi: ? -> Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg: 8 mängu (8 algkoosseisus), 1
värav ja 1 kollane kaart

Ukrainlane on Sillamäe Kalevi ohtratest täiendustest ilmselt olulisim, sest kogenud mängujuht oli sillamäelaste jaoks kui rusikas silmaauku.

Boiko on lühikese ajaga tõestanud, et ta on üks liiga parimaid ehitavaid poolkaitsjaid ning täpselt sellisest mängijast tundis tema kaasmaalasest peatreener Vadim Dobiža suurt puudust.

Ei saa mainimata jätta, et Boiko saabus Sillamäele alles viimaseks mänguderingiks ning tänavuse hooaja lõpuosa peaks kuluma veel suuresti sisseelamiseks.

Sarnaselt Kaljuga on ka Kalevil tulevaks hooajaks väga ambitsioonikad eesmärgid ning Boikol on selles kindlasti suur roll täita.

Foto: Siim SemiskarSiksten Kasimir
Klubi: Tartu Maag Tammeka -> FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 28
Senine hooaeg: 34 mängu (31 algkoosseisus)
, 9 väravat ja 2 kollast kaarti

Kui Flora teatas jaanuaris, et on hankinud omale Tartu Maag Tammekast 27-aastase mängija, kergitasid paljud imestunult silmi.

Esmajoones tundus see üsna mõistetamatu käik, kuna Flora keskväli näis juba niigi ülerahvastatud tasemel mängumeestega.

Ometi tõusis endine tartlaste kapten kiiresti põhitegijaks ning tõrjus noore lootustandva Sergei Mošnikovi pingile.

Ka mängija enda seisukohalt oli see kahtlemata positiivne, et ta lõpuks end tugevamas meeskonnas proovile sai panna. Mine tea, ehk pole unistus Eesti koondisestki veel surnud.

Foto: Catherine KõrtsmikHenri Anier
Klubi: Valga Warrior -> FC Flora
Positsioon: Ründaja
Vanus: 17
Senine hooaeg: 27 mängu (12 algkoosseisus), 14 väravat (neist 0 penaltist) ja 3 kollast kaarti

Tänavuse hooaja komeet on löönud Meistriliigas rohkem väravaid kui ta eelmisel aastal Valga Warriori särgis Esiliigas suutis.

Esiliiga keskmiku ridadest võetud teismeline on end kohe esimesel hooajal Eesti tippklubi põhikoosseisu võidelnud ning tõusis Flora läbi aegade noorimaks väravalööjaks.

Kui meeskond sattus ründajate kriisi - Sander Post lahkus, Vjatšeslav Zahovaiko sai vigastada ning Jarmo Ahjupera alles kogus vormi -, siis aitasid Anieri olulised väravad Floral Levadiaga tempot hoida.

Ning ka märksa kogenuma Ahjupera naasedes teenis nooruke Anier temast ikkagi rohkem mänguaega.

Veel olulisi mängijate liikumisi:

Aleksandrs Abramenko (Marijampole Suduva -> Narva Trans)
Liivo Leetma (Tallinna Kalev -> Nõmme Kalju)
Maksim Smirnov
(FK Ventspils -> Nõmme Kalju)
Alo Dupikov ja Jürgen Kuresoo (FC Flora -> Sillamäe Kalev)
Dmitri Lipartov (Narva Trans -> Sillamäe Kalev)
Janis Skvorcovs (FC Dinaburg -> Tallinna Kalev)
Edwin Stüf (FC TVMK -> Tallinna Kalev)
Rauno Alliku (Pärnu Kalevi SK -> FC Flora -> Pärnu Vaprus)

Eelmiste aastate parimad üleminekud:

2007 - 1. Juha Hakola (Helsinki JK -> FC Flora), 2. Sander Puri ja Eino Puri (FC Levadia -> Viljandi Tulevik), 3. Kaimar Saag (FC Levadia -> JK Kalev)
2006 - 1. Nikita Andrejev (Lasnamäe Ajax -> FC Levadia), 2. Marek Lemsalu (FK Bryne -> FC Levadia), 3. Martin Kaalma (FC Flora -> Narva Trans)
 

Halvimad üleminekud:

Foto: Siim SemiskarVadim Petrenko
Klubi: FBK Kaunas -> FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg: 9 mängu (3 algkoosseisus), 0 väravat ja 2 kollast kaarti

Meistrite Liiga eelringi mängudeks Levadia keskvälja tugevdama toodud endine Leedu koondislane osutus hoopis antikangelaseks, teenides kordusmängus Drogheda Unitedi vastu punase kaardi.

Meistriliigas ei käinud tema käsi sugugi paremini. Silmapaistmatute esituste järel täitis ta suurema osa ajast hoopis varumehe rolli.

Kogenud leedulane sai maitsta ka Eesti Esiliigat, kus ta lõi oma ainsas mängus värava, aga esindusmeeskonda tal tugevdada ei õnnestunud.

Kõigi eelduste kohaselt saadetakse Petrenko pärast 1. detsembril lõppevat laenulepingut kodumaale tagasi.

Foto: Siim SemiskarKert Kütt
Klubi: Tartu Maag Tammeka -> FC Levadia
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 28
Senine hooaeg: 9 mängu (kõik algkoosseisus), 7 sisselastud väravat
(neist 1 penaltist) ja 0 kaarti

Suurte lootustega Levadiasse Artut Kotenkot asendama toodud Kütt ei suutnud seatud ootusi täita ning langes esimese mänguderingi järel treeneri valikust välja.

Positiivse poole pealt aitas ta duubelmeeskonna Esiliigas liigavõiduni, kuid see pole mingil juhul see, milleks mees Tartust pealinna toodi.

Ilmselt ei tulnud talle kasuks ka vahetult hooaja eel toimunud peatreeneri vahetus, kuid võimalusi enda tõestamiseks sai ta ka Igor Prinsi käe all korralikult.

Tõsi küll, kord esindusmeeskonnast välja langenud, ei saanud ta enam kordagi võimalust Martin Kaalma asemel Meistriliigas mängida.

Foto: Siim SemiskarSiim Roops
Klubi: Valdres FK -> FC Flora -> Viljandi Tulevik
Positsioon: Kaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg: Floras: 1 mängu (0 algkoosseisus), 0 väravat ja 0 kaarti

Tulevikus: 6 mängu (5 algkoosseisus), 0 väravat ja 0 kollast kaarti

Aasta ebaõnnesõdur. Pärast poolt aastat Norra madalamates liigades naases Roops suurte ootustega Flora hõrenenud kaitseliine täitma, ent ei suutnud taaskord treenerite usaldust võita.

Poole hooaja järel liikus keskkaitsja Viljandi Tulevikku aitama, kuid seal sai ta juba oma kuuenda mängu alguses tõsise vigastuse, mis pole lubanud tal siiani enam platsile naasta.

Kahe aasta eest Tartust Tallinna siirdudes oodati Roopsilt väga palju, sest tegu oli omaealiste ühe andekaima mängijaga. Ometi ei ole tal end Floras kuidagimoodi tõestada õnnestunud.

Foto: Märt VassiljevSergei Starovoitov
Klubi: Tartu Maag Tammeka -> Narva Trans
Positsioon: Ründaja/kaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg Transis: 1 mäng (1 algkoosseisus), 0 väravat ja 1 kollane kaart

Starovoitovi siirdumine Tartu Maag Tammekast Narva Transi on üks läbi aegade õnnetumaid üleminekuid.

Ta jõudis teha Narva klubi eest kaasa ühes mängus (ja teenida oma leivanumbrina ka kollase kaardi), kuid vigastas siis tõsiselt jalga ja vajab siiamaani ravi.

Luumõra pole lubanud tal pärast seda kordagi mängida ja see on Transile suureks hoobiks, kuna ta oli üks lubavamaid suviseid täiendusi ning pealegi on neil niigi vigastustega suured probleemid.

Foto: Timo KikasPärnu Vapruse esimesed ukrainlased
-> Pärnu Vaprus

Artem Konovalov: 5 mängu (kõik algkoosseisus), 0 väravat ja 1 kollane kaart
Vasil Baranov: 5 mängu (kõik algkoosseisus), 1 värav ja 0 kaarti
Oleksandr Mirošnitšenko: 5 mängu (kõik algkoosseisus), 0 väravat, 2 kollast ja 1 punane kaart

Pärnu Vapruse käigud välismängijate palkamisel tekitasid nii mõneski jalgpallivaatlejas hämmastust.

Esiteks registreeriti oma koosseisu hooaja eel neli mängijat, kellest kolm jõudsid ka lõpuks meeskonda aitama ... maikuu lõpuks. Möödus viis mängu ning kõik saadeti kodumaale tagasi distsipliinirikkumise pärast.

Kohe otsustati tuua sisse uued ukrainlased, kes jõudsid kohale augustiks. Neist üks lahkus pooleteise kuu pärast isiklikel põhjustel ning kuigi teised mängisid hooaja isegi lõpuni, oli rong juba läinud.

Kõigi nende askelduste kõrval oli kõige kurvem see, et just tundmatute ukrainlaste palkamine võis olla see, mis amatöörmeeskonna põhja viis. Kõikjalt kajas vastu nurinat, miks omad poisid peavad vabast tahtest mängima, samas kui sama tasemega võõrjõud teenivad klubis profileiba.

Olukord on tipnenud sellega, et Vaprus langes kolme hooaja järel Meistriliigast välja ning viimasteks mängudeks on neil olnud raskusi isegi meeskonna kokkusaamisega.
 

Eelmiste aastate halvimad üleminekud:

2007 - 1. Vjatšeslav Zahovaiko (FC Flora -> Kuwait Sporting Club), 2. Eimantas Marozas (FBK Kaunas -> Tartu Maag Tammeka), 3. Liivo Leetma (Kotka KooTeePee -> FC TVMK)
2006 - 1. Maksim Smirnov (FC TVMK -> FC Levadia), 2. Sergei Zenjov (Pärnu Vaprus -> FC TVMK), 3. Jevgeni Novikov (Tomski Tom -> FC Flora)


Vaata ka:
Meistriliiga parimad väravavahid 2008
Meistriliiga parimad ründajad 2008
Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2008
Meistriliiga parimad kaitsjad 2008

Kommentaarid

das.hf   •  
(.***)
Pärnu teine ukrainlane Vitali Pojanski on jälle väga hea tehnikaga kuigi pikkust umbes 195cm. Päris naljakas oli vaadata kui ta Nõmme Kalju vastu sisse vahetati ja siis Kalju mängijad ei saanud kuidagi palli kätte talt keskväljalt, sellest rünnakust tuli vist 4 - 5.
das.hf   •  
(.***)
Pärnu ukrainlasest Oleg Kovalenko oli jah väga hea, väga terav ja kiire, mängis peaaegu alati vastase 1-1 olukordades üle. Ta lõi vist päris mitu väravat. Ma arvan et ta on vist isegi Meistriliiga üks parimaid ääre ründajaid.
rallikas   •  
(.***)
Üheks paremaks võikslugeda minu arust Pärnakate ukrainlasest parema ääre. see Oleg vms. Oli minu arust Pärnu jaoks üks vähestest, kes suutis vastaseid 1vs1 tihti üle mängida.
Kaarj2rv   •  
(.***)
kindlalt anier ja teever võitlevad esikohale minu silmis.
salajane33   •  
(.***)
to mazz: sry jh :P
TTsal   •  
(.***)
kas Nunes ei liitunud Kaljuga eelmine hooaeg?
mazz   •  
(.***)
Mitte teine koht, vaid kümne parima seas (valikud on klubilises järjekorras). Ja ML kümne väravavahi sekka pole just väga keeruline sattuda.
salajane33   •  
(.***)
Väga imelik! Kert kütt on siin kehvemate üleminute hulgas, aga 2. koht tal väravavhtide tabelis :P See pole ju ebaõiglane minu arust.

Sisene
VIIMASE HETKE ÜLEMINEKUD
LOE JÄRELE: Chelsea sai oma suure kala konksu otsa, teised inglased tuulutasid rahakotti sama uljalt  (+ Hazard, Porro, Navas, Bellerin)
KARIKASARJAD
UUE JUHENDAJAGA UUS HINGAMINE
Sujuvalt peatreenerit vahetanud Kalev töötab teadlikumalt, hoidudes karikasurvest ja
JUUBELISAADE
TEHINGUD KODUMAAL
JUTUD LIIDRIST
Udune Albion | Arsenali erisaade: Wenger ehitas Emiratesi, Arteta pani tuled põlema
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
2.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
3.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
4.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
5.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
6.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
7.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
8.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
9.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
10.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!