Meistriliiga parimad noored ja vanameistrid 2013 (3)

Rauno Sappinen mahuks noormängijate nimistusse veel ka järgmisel hooajal. Foto: Imre PühvelKui läinud hooajal valitses meistriliigas täielik noortepõud, siis sel aastal on pead tõstnud 1995. aastal sündinute aastakäik. Viiest noorest koguni kaks on aga sündinud lausa 1996. aastal.

Mäletatavasti jäi eelmisel hooajal noormängijate valik nii kesiseks, et Soccernet.ee ülevaade pidigi piirduma viie asemel vaid kolme nimega. Rõõmu teeb ka see, et kui eelmise aasta valikutes polnud ühtegi oma meeskonnas põhirolli kandvat mängumeest, siis nüüd on neid lausa kolm.

Väga laia valikuga ei saa uhkustada ka veteranide kategooria, kuid kindla viisiku vanameistritest saab kokku. Kategooriale omaselt on uusi nimesid seal vähe - vaid Sergei Kazakov on meie nimekirjas esmakordselt.

Mõlemas kategoorias on erakordselt hästi esindatud FC Infonet - kümnest väljatoodud mängijast on nende nimekirjas koguni viis.

Parimate noorte valikusse kuuluvad sel aastal 1995. aastal ja hiljem sündinud mängijad, vanameistrite alla liigituvad 1980. aastal ja varem sündinud mängumehed.

REKLAAM

Parimad noormängijad:

Foto: Gertrud AlatareVladimir Avilov
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 10.05.1995 (18)
Senine hooaeg
28 mängu (27 põhis); 1 (0 penaltist); 90.

Juba eelmisel hooajal Esiliigas Infoneti põhimeheks tõusnud Avilov on Andrei Kalimullini kõrval saanud küpseda ka Premium liigas ning kogenud partner on Avilovi mängu muutnud nii noore mehe kohta hämmastavalt stabiilseks. 

Kehalistelt omadustelt väga keskkaitsjalik mängija - pikkust on parajalt ning seda toetab ka korralik lihaskond, mis ei lase tugevatel ründajatel noormeest lihtsalt ära lükata, kuigi arenguruumi Avilovil selles osas veel jagub.

Võitluslik, kuid samas piisavalt rahulik mängija - lollusi ega ülekeemisi naljalt ette ei tule. Tehnika vajab veel arendamist, kuid napilt 18-aastase kaitsja kohta on see täiesti korralik.

Foto: Rein MurakasJevgeni Harin
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Vasakpoolkaitsja
Sünniaeg: 11.06.1995 (18)
Senine hooaeg
28 mängu (22 põhis); 2 (0 penaltist); 61.

Sarnaselt Avilovile mängis Harin end Infoneti põhikoosseisu juba eelmisel aastal Esiliigas ning on vaatamata mitmetele täiendustele säilitanud oma koha meeskonna vasakul äärel ja pallinud seal silmapaistvalt.

Kuigi Harini puhul on tegemist füüsiliselt äärmiselt kleenukese mängumehega, näitab ta sellest hoolimata üles kiirust, mis valmistab probleeme paljudele meistriliiga kaitsjatele. Iseloomult on ta küll ründav äär, kuid teeb kohusetundlikult ka kaitsetööd.

Mitmed teenitud kaardid annavad tunnistust mehe võitluslikust mängustiilist. Juurde saaks panna just füüsilise poole pealt - luudele veidi liha kasvatades saaks temast juba olemasolevat väledust arvestades tõeliselt võimas jõud.

Foto: Jana PiparMatvei Igonen
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Väravavaht
Sünniaeg: 02.10.1996 (17)
Senine hooaeg
23 mängu (23 põhis); 32 (2 penaltist); 10.

Infoneti noortetrio lõpetab kolmikust ehk tuntuim mees, värskelt 17-aastaseks saanud Igonen. Suurepäraste füüsiliste eeldustega verinoor Igonen mahuks meie noormängija kategooria alla ka veel järgmisel hooajal ning seda intrigeerivam on tõsiasi, et Igonen on end juba Infoneti esikindaks mänginud.

Noorusele omaselt on veidi puudu stabiilsusest, kuid selle korvab mees mõneti tõeliste hiilgemängudega. Seetõttu oleks narr arvata, et talle pole juba silma pannud ka mitmed välisklubid. 

Igoneni puhul tulebki vältida olukorda, kus mees saaks liiga palju liiga kiiresti - seda teab ka Aleksandr Puštov, kes noormehe aeg-ajalt ka pingile jätab. Kindel esikinnas ka noortekoondises.

Foto: Rein MurakasAndre Paju
Klubi
: Tartu Tammeka
Positsioon: Paremkaitsja
Sünniaeg: 05.01.1995 (18)
Senine hooaeg
25 mängu (24 põhis); 0 (0 penaltist); 30.

Paju sai Tammeka põhimeeskonnas erinevate asjaolude tõttu juba aprillis võimaluse ning kasutas selle ära, murdes ennast kenasti põhimeeskonda sisse. Alguse rabedus asendus tasapisi kogemuste ja kindlusega, tasuks tuli ka rohke mänguaeg.

Paraku on Paju hooaeg osalt läinud vigastuste nahka, kuid sellest hoolimata võib mees aastale tagasi vaadata positiivses võtmes. Äärekaitses väleduse ja agressiivsusega silma paistev Paju on põhitegiijaks ka U-19 koondises.

Endise keskväljamehena omab ta head pallivaldamisoskust ning on selle toonud kaasa ka paremkaitsesse - silmad kinni pika palli peksmist Paju puhul ei kohta ning tihtipeale suudab ta palliga ka rasketest olukordadest võidukana väljuda. Aeg-ajalt leiab ka julgust rünnakuid toetama tõusta.

Foto: Imre PühvelRauno Sappinen
Klubi
: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Sünniaeg: 23.01.1996 (17)
Senine hooaeg
22 mängu (12 põhis); 5 (0 penaltist); 10.

Sappinen tõusis vaid 16-aastasena eredalt esile juba eelmise hooaja lõpus, kui näitas häid esitusi Flora duubelmeeskonnas ning U-17 koondises. Marko Lelov andis noorukile hooaja alguses võimaluse ning mees on õlekõrrest kinni haaranud.

Noorena (noh, veel nooremana) ründajana mänginud Sappinen on tasapisi ümber koolitatud keskpoolkaitsjaks ning kõva tahtejõuga ja töötahtega näitab florakas end platsil mitmest küljest.

Tugevusteks saab kindlasti lugeda head lööki ja tehnikat, miinuspoolele läheb noorusest tingitud liigne rapsimine, mis aga vahel hoopis ootamatuid väravavõimalusi tekitab. Noortekoondises usaldati mehele teiste tugevate kandidaatide ees kaptenipael, mis on omamoodi näitaja.

Eelmiste aastate parimad noormängijad:

20121. Riido Reiman, 2. Rene Puhke, 3. Aleksandr Volkov
2011
1. Hannes Anier, 2. Karol Mets, 3. Artur Pikk
20101. Marko Meerits, 2. Maksim Podholjuzin, 3. Kaarel Torop 
20091. Joonas Tamm, 2. Andero Pebre, 3. Taavi Viikna
20081. Henri Anier, 2. Martin Tšegodajev, 3. Rauno Alliku
20071. Sergei Zenjov, 2. Christian Kõrtsmik, 3. Igor Morozov
20061. Nikita Andrejev, 2. Sander Puri, 3. Kaimar Saag

Parimad vanameistrid:

Foto: Imre Pühvel

Andrei Kalimullin
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Keskkaitsja
Sünniaeg: 06.10.1977 (36)
Senine hooaeg
34 mängu (34 põhis); 1 (0 penaltist); 21.

Aastase pausi järel kõrgliigasse naasnud Kalimullin näitab Infoneti särgis jätkuvalt oma Levadia-päevade vormi ning märke jalgpalli mõttes kõrgest vanusest on tema puhul raske leida.

Sarnaselt meeskonnakaaslase Konstantin Nahkiga on Kalimullini rolliks üldiselt noores Infoneti meeskonnas olla eelkõige mentoriks ning seda on ta eelkõige oma kaitsepartnerile Vladimir Avilovile kogu täiega ka olnud.

Stabiilse ning kindla mänguga on Kalimullin heas mõttes silmapaistmatu ning kogemuste jagamise kõrvalt on ta oma mänguga noortele ka suureks eeskujuks.

Foto: Sergei StepanovSergei Kazakov
Klubi
: Narva Trans
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Sünniaeg: 02.01.1980 (33)
Senine hooaeg
31 mängu (27 põhis); 1 (0 penaltist); 10.

Ainsa vanameistrina meie valikus esmakordselt figureeriv Kazakov on meistriliiga üks konstantsemaid väärtusi - juba 1999. aastast Transi värve esindanud Kazakov on küll aja jooksul täitnud nii kaitsva kui ründaja pooliku kohta, kuid mehe mängijaomadused on olnud jätkuvalt kõrgel tasemel.

Pika ajaperioodi jooksul näidatud stabiilsus on Kazakovi pea märkamatult tõstnud meistriliiga läbi aegade edetabelis mängude arvult neljandaks - ettepoole jäävad veel meie valiku kaks järgmist nägu ning juba karjääri lõpetanud Maksim Gruznov.

Kazakovi peamisteks tugevusteks võib lugeda kohavalikut ning ka head kauglööki - selle ehtsaks tõestuseks oli tema selle hooaja ainus värav, kus mees kenasti vastaste väravavahi söödu läbi nägi, selle vahelt lõikas ning kauglöögiga väravasse saatis.

Foto: Rein Murakas

Stanislav Kitto
Klubi
: Narva Trans
Positsioon: Universaal
Sünniaeg: 30.11.1972 (40)
Senine hooaeg
26 mängu (23 põhis); 2 (0 penaltist); 10.

Peagi 41-aastaseks saava Kitto hooaeg on möödunud heitlikult - lisaks Transi kesistele tulemustele on mees väljakul käinud läbi vaat et kõik positsioonid. Kui jalgpallisõbrad tunnevad meest eelkõige keskkaitsjana, siis sel aastal on Transi raudvara täitnud muuhulgas veel nii ründaja, keskpooliku kui ka äärepoolkaitsja (!) rolli.

Sel aastal kogutud 26 mängu tõstsid Kitto omakorda mööda kahest suurest tähisest - esmalt jõudis Kitto meistriliiga mängude arvult järele pikaaegsele tiimikaaslasele Maksim Gruznovile ning seejärel täitus mehel ka 500. mäng Eesti kõrgliigas. Üle kolme aasta suutis mees ka võrku sahistada - ja seda kohe kahe minuti jooksul kaks korda.

Kas lõppev hooaeg jääb Kittole viimaseks või leiab vanameister endas endiselt jõudu, et rohkem kui poole noorematega madistada, saame teada juba õige pea.

Foto: Gertrud AlatareKonstantin Nahk
Klubi
: FC Infonet
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Sünniaeg: 10.02.1975 (38)
Senine hooaeg
31 mängu (31 põhis); 3 (1 penaltist); 70.

Sarnaselt Andrei Kalimullinile jättis Nahk ühe meistriliiga hooaja vahele, kuid kui Kalimullin veetis selle Infonetiga Esiliigas, siis Nahk jalgpalliga ei tegelenud. Seda hämmastavam on see, et mees näitas läbi kogu hooaja taas täiesti arvestatavat mängutaset ning oli Infoneti noores meeskonnas kindlaks põhimängijaks. Vorm on ajutine, klass jääv - mis muud.

Sellegipoolest on pisut näha, et füüsilise poole pealt hakkab hallipäine veteran vaikselt tagasi andma - Infonetis mees enam nii agaralt kaitsetööd ei tee, kuid samal ajal on tema mänguminutite arv olnud suurem kui viimasel kahel hooajal Levadias.

Ka Nahki puhul tuleb eriliselt rõhutada tema rolli noorte meeskonnakaaslaste juhendajana. Infoneti noored ja vihased pallurid vajavad sageli taktikalisi õpetussõnu ning Nahk pole neid kitsi jagama. Loomulikult pole kadunud väljapaistev platsinägemine ning meisterlikud standardolukorrad, milles Nahk endiselt paljudele silmad ette teeb.

Foto: Gertrud AlatareKarel Voolaid
Klubi
: Paide Linnameeskond
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Sünniaeg: 04.07.1977 (36)
Senine hooaeg
23 mängu (14 põhis); 0 (0 penaltist); 20.

Voolaiu puhul on tegemist erakordse "ainult Eestis" juhtumiga - esmalt treener, seejärel mängija! Alles 32-aastaselt meistriliigas debüteerinud Voolaid näitab Paide särgis jätkuvalt korralikke esitusi ning meie vanameistrite valikust on just tema meeskond tabelis kõige kõrgemal.

Kõrgel tasemel litsenseeritud treenerina on Voolaid Meelis Rooba jaoks väljakul justkui parem käsi - kaaslaste häälekas ning aktiivne juhendamine paistab hästi silma ka tribüünidele.

Kõige selle kõrval jõuab Voolaid tegeleda veel ka treeneritööga - U-19 koondise peatreenerina mängivad tema käe all viiest meie poolt välja toodud noormängijast koguni neli.

Eelmiste aastate parimad vanameistrid:

2012: 1. Sergei Terehhov, 2. Kristen Viikmäe, 3. Urmas Rooba
20111. Teet Allas, 2. Martin Kaalma, 3. Marius Bezykornovas
20101. Konstantin Nahk, 2. Sergei Terehhov, 3. Andrei Kalimullin
20091. Konstantin Nahk, 2. Aleksei Naumov, 3. Dmitri Skiperski
20081. Marek Lemsalu, 2. Sergei Terehhov, 3. Konstantin Nahk
20071. Toomas Tohver, 2. Dmitri Lipartov, 3. Marek Lemsalu

Kommentaarid

Stas   •  
(193.40.244.***)
Infonetil on väga head noored
NõmmeKunn   •  
(84.50.153.***)
Kaljul samuti, aga millegipärast ei juleta või ei taheta neid ML-s mängitada.
Hans und Shwants   •  
(90.191.53.***)
Liialt palju on rõhku pandud "Tseburaškadele ja Geenadele"!

Sisene
LEVADIA-FLORA
PARIMAD KESKVÄLJAMEHED
Premium liiga parimad poolkaitsjad 2021
LEVADIA-FLORA
MUUTUSED IDARINDEL
Ametlik: Narva Transi asub juhendama nimeka soomlase isa
VÄLISLIIGAD
JUTUD-JUTUD-JUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia tiitlišanss on ca 70 protsenti, aga aasta edukaim võistkond ikkagi Flora
VÄLISMAA PARIMAD
PARIMAD KAITSETALAD
Premium liiga parimad kaitsjad 2021
KOKKUVÕTTED 2021
SILM PEALE!
Vooluga kaasa liikumist armastav Jürgen Henn: mängu ajal olen pulsikellale päris kõrgeid numbreid saanud
HOOAEG LUUBI ALL
Premium liiga enim arenenud mängijad 2021
Premium liiga hooaja enim arenenud mängijate valik sisaldab tänavu läbimurde teinud noori, aga ka mõningaid hiliseid avanejaid, kelle hulgast ühe mehe võiks ristida suisa igaveseks arenejaks.
KOKKUVÕTTED 2021
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
30
25
2
3
81:31
77
2.
Tallinna FC Flora
30
22
7
1
83:20
73
3.
Paide Linnameeskond
31
17
8
6
61:32
59
4.
Nõmme Kalju FC
31
13
6
12
54:39
45
5.
Tallinna JK Legion
31
11
7
13
49:46
40
6.
JK Narva Trans
31
8
6
17
34:61
30
7.
FC Kuressaare
30
10
4
16
39:47
34
8.
Viljandi JK Tulevik
30
9
3
18
39:62
30
9.
Tartu JK Tammeka
30
7
4
19
34:72
25
10.
Pärnu JK Vaprus
30
5
3
22
24:88
18
HOOAEG LUUBI ALL

Loe Soccernet.ee põhjalikke Premium liiga hooaja kokkuvõtteid!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
77
Tallinna FC Flora
73
Paide Linnameeskond
59
Nõmme Kalju FC
45
Tallinna JK Legion
40
JK Narva Trans
30
FC Kuressaare
34
Viljandi JK Tulevik
30
Tartu JK Tammeka
25
Pärnu JK Vaprus
18
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK