Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2006 (10)

Soccernet.ee jätkab Meistriliiga hooaja kokkuvõtteid ning sedakorda on vaatluse all parimad poolkaitsjad.

Kokkuvõtted kulmineeruvad novembrikuus külastajate hääletusega, kus igaühel on võimalus hooaja parimate ja halvimate valimisel oma sõna sekka öelda.

Eelmisel hooajal liiga parimaks poolkaitsjaks valitud Maksim Smirnov on sel hooajal vigastuste tõttu vaid episoodiliselt kaasa teha saanud ning troon on seega vabanenud.

Konstantin Vassiljev

Klubi
: FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 26 mängu (25 algkoosseisus), 17 väravat (neist 2 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Tiitli suunas liikuva FC Levadia kapten ja keskväljamootor Konstantin Vassiljev on suurim soosik parima poolkaitsja valimisel.

Poolkaitsja kohta üliresultatiivne Vassiljev on kõigest 22-aastasena tõusnud oma meeskonna vaieldamatuks liidriks ning sel aastal debüteeris ta pärast säravaid esitusi U21 rivistuses lõpuks ka A-koondises.

Väga tehnilise mängujuhina on tema täpsed söödud ja teravad kauglöögid Levadia ründemängu alustalaks - pea kõik rünnakud käivad läbi tema.

Kaitsva keskväljapartneri Aleksandr Dmitrijevi meeletu töövõime lubab Vassiljevil väga palju ette liikuda, kuid ka kaitses teeb ta oma töö ära. Ta loeb suurepäraselt mängu ning võidab tihtipeale vastaste poolel oma meeskonnale palle.

Konstantin Nahki kõrval on ta ka meeskonna peamine standardolukordade lahendaja. Tema karistus- ja nurgalöögid külvavad vastaste trahvikastis alati segadust ning tihtipeale annab see ka talle endale skoorimiseks võimalusi. 17 tabamust on poolkaitsjate arvestuses parim näitaja.

Aleksandr Dmitrijev

Klubi: FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 19 mängu (15 algkoosseisus), 2 kollast ja 2 punast kaarti

Aleksandr Dmitrijev
moodustab koos Vassiljeviga liiga ühe parima keskväljapaari ning just tema kaitsetööl on suur osa selles, miks Vassiljev rünnakul nii eredalt särada saab.

Väga võimsa töömahuga Dmitrijev on ilma kahtluseta üks Eesti parimaid kaitsvaid poolkaitsjaid. Rohkem ette orienteeritud Vassiljevi selja taga toetab ka tema rünnakuid, korjates ära enamiku lahtistest pallidest.

Dmitrijev on väga võitluslik ja mängib olukorrad alati viimase piirini, millest on tingitud ka tema kaks eemaldamist sel hooajal, mõlemad seejuures otse punase kaardiga. Ometi ei saa öelda, et tegu oleks jõhkra mängijaga.

Punaste kaartide ja Tarmo Rüütli rotatsioonipoliitika tõttu on ta sel hooajal mänginud küll vaid 2/3 mängudes, kuid tähtsamateks mõõduvõttudeks on ta alati rivis ning põhitegijate seas.
Dmitrijev on sel aastal kaasa teinud ka viimses kui ühes koondisemängus.

Aleksandr Dubõkin

Klubi: Narva Trans
Positsioon: Paremäär
Vanus: 23
Senine hooaeg: 28 mängu (25 algkoosseisus), 14 väravat
(neist 2 penaltist), 2 kollast ja 1 punane kaart

Resultatiivne paremäär Aleksandr Dubõkin mängib Narva Transi rünnakutes väga tähtsat rolli ning on löönud koguni 14 väravat.

Omapärase soengu tõttu alati hästi silmapaistev Dubõkin on koos teise ääre Aleksandr Tarassenkoviga mõlemad väga ründavad ning see on lubanud tal ka palju väravaid lüüa.

Väga kiire ja tehnilisena jookseb ta oma äärel kaitsjad lihtsalt üle - isegi Andrei Sidorenkov on tema katmisel kiirusega hädas olnud - ning annab häid tsenderdusi liiga resultatiivseimale ründepaarile.

Transi mänguskeem ongi selline, et ääred toetavad peamiselt rünnakut ning kaitsetööga nii väga ei tegele. Välkkiirelt ja massiivselt ette jooksvad mängijad valmistavad igale kaitsele peavalu ja just Dubõkin on see, keda läbisöötudega palju otsitakse.

23-aastasele Dubõkinile on lõppev hooaeg olnud selgelt tema karjääri resultatiivseim, varasematel aastatel pole ta kahekohalise väravatearvuni jõudnud.

Aleksandr Tarassenkov

Klubi: Narva Trans
Positsioon: Vasakäär
Vanus:
26
Senine hooaeg: 30 mängu (29 algkoosseisus) ja 3 väravat

Vasakul äärel on Transil Aleksandr Tarassenkov ning kuigi ta pole olnud kaugeltki nii resultatiivne kui Dubõkin, on temagi roll väga tähtis.

Mängijaomadustelt on ta Dubõkiniga väga sarnane ning huvitaval kombel on mõlemad ka Flora-süsteemist läbi käinud. Ta on samamoodi äärel väga terav, kiire ja tehniline.

Erinevalt Dubõkinist armastab ta tihtipeale ka palliga keskele liikuda, kuid ei löö nii palju väravale. Ilma ühegi hoiatuskaardita Tarassenkovil on Martin Kaalma ja Stanislav Kitto järel Transis sel hooajal kõige rohkem mänguminuteid
kirjas.

Foto: Heiki RebaneJoel Lindpere

Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 25
Hooaeg: 20 mängu (18 algkoosseisus), 5 väravat, 5 kollast ja 1 punane kaart

Joel Lindperele jäi see hooaeg distsipliiniprobleemide tõttu poolikuks, kuid sellest hoolimata oli ta üks liiga säravamaid mängumehi.

Praegu välisklubi otsiv Lindpere domineeris keskväljal pea igas kohtumises, kuid pidi ohtrate mängukeeldude tõttu mitmeid tähtsaid mänge vahele jätma.

Kiire, tehniline, agressiivne nii rünnakul kui kaitses - ta oli meeskonna tähtsamaid lülisid, läbi kelle käisid pea kõik rünnakud. Peale mängujuhi rolli mängis ta teinekord ka ääreründes, kus sai samuti väga edukalt hakkama.

Eestis ei ole kuigi palju taoliseid pallureid, kes on võimelised edukalt ründajate taga kogu ründetegevust juhtima ning samas ka kaitses mehemoodi rügama. Tehnilisuse ja hea platsinägemise tõttu sobis Lindpere Floras sellele positsioonile kui rusikas silmaauku.

Foto: Heiki RebaneMartin Vunk

Klubi: FC Flora
Positsioon: Peamiselt keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 22 mängu (19 algkoosseisus) ja 4 väravat

Aprillis Inglismaalt õppimast naasnud Martin Vunk võitis kiiresti Pasi Rautiaineni usalduse ning põhikoosseisukoha.

Algselt kasutati teda peamiselt äärel, kuid nüüd pärast Lindpere klubist vabastamist on ta
üle võtnud tema rolli mängujuhina.

Väga hästi mängu lugev ja korraliku tehnikaga Vunk paistab uuel positsioonil ehk isegi rohkem silma. Tal on olemas keskväljamehele ülivajalikud oskused palli hoida ning platsi näha.

Kui eelmisel aastal oli tema läbimurdeaasta Flora põhimeeskonda, siis sel hooajal on areng jätkunud ning temast on saanud üks meeskonna tähtsamaid lülisid.

Andrei Sidorenkov

Klubi: FC Flora
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 22
Senine hooaeg: 27 mängu (25 algkoosseisus), 5 väravat, 1 kollane ja 1 punane kaart

Aastaid erinevates Flora järelkasvuklubides tiirelnud Andrei Sidorenkov on end nüüd lõpuks Floras kehtestanud ja üheks liiga parimaks vasakääreks
tõusnud.

Ta on äärel välkkiire ja agressiivne, kuigi teinekord tundub, et tal jääb veidi enesekindlusest puudu. Seda eelkõige koondise eest, kus tema mäng on palju kammitsetum kui Floras.

Sidorenkov säras UEFA Cupi kohtumistes Norra klubi Oslo Lyni vastu ning vastaste peatreener, endine tippmängija Henning Berg,
kiitis teda personaalselt. Pasi Rautiaineni naljatlemise peale, et vastasklubi võiks Sidorenkovi hooaja lõpus ju endale osta, küsis Berg otse: "Kui palju?"

Sillamäel sündinud Sidorenkov on üks neist vähestest idavirumaalastest, kes Floras läbi suutnud
lüüa. Ta on ka klubi standardolukordade spets, andes nii nurga- kui karistuslööke.

Nikolai Mašitšev

Klubi: FC TVMK
Positsioon: Paremäär
Vanus: 17
Senine hooaeg: 26 mängu (19 algkoosseisus), 5 väravat ja 5 kollast kaarti

Valitseva meistri FC TVMK hooaeg oli paras pettumus, kuid positiivse külje pealt tõusis hästi esile noor paremäär Nikolai Mašitšev.

Vaid 17-aastane Mašitšev on üks konkurente enim arenenud mängija tiitlile, sest tema jaoks oli tegu tõelise läbimurdeaastaga.

Hooaega vahetusmängijana alustanud Mašitšev tõusis kiiresti TVMK põhikoosseisu ning on sinna püsima jäänud ka pärast uue peatreeneri saabumist.

Mašitšev on kiire ja oma kasvu kohta ka küllaltki jõuline, mistõttu kehamäng on tal samuti heal tasemel. Noorusest hoolimata on ka tehnika korralik, mis lubab tal tihtipeale keskele murda ning vastaste väravat ohustada. Praeguseks on tal kirjas viis tabamust.

Artur Ossipov

Klubi: Tartu Maag
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 26
Senine hooaeg: 25 mängu (22 algkoosseisus), 13 väravat (neist 1 penaltist), 3 kollast ja 1 punane kaart

Veel paari aasta eest Tartu Merkuur-Juuniorit esindanud Artur Ossipov on teinud väga võimsa hooaja.

Enamasti ründajate taga, kuid kohati ka tagumise ründajana mängiv Ossipov tegeleb peamiselt teistele võimaluste loomisega. Ise murrab ta kasti harvem, kuid löök on tal vägagi korralik ja kaugelt on ta korduvalt väravavõrku sahistanud.

Hooaja lõpus on ta muutunud tõeliseks väravamasinaks, kui viimasest seitsmest mängust on tema arvel koguni kaheksa tabamust, paljud neist tõelised iluväravad.

Kui Maag alistas esimese meeskonnana sel hooajal FC Levadia, siis oli just Ossipov selle mängu kangelane, lüües kaks väravat ja andes ühe väravasöödu. Tema on ka Maagi üks peamisi standardolukordade lahendajaid.

Foto: kj92.soomre.comVerner Uibo

Klubi: Pärnu Vaprus
Positsioon: Peamiselt paremäär
Vanus: 23
Senine hooaeg: 29 mängu (28 algkoosseisus), 2 väravat ja 5 kollast kaarti

Igipõline pärnakas Verner Uibo on olnud Vapruse selle hooaja üks silmapaistvamaid mängumehi.

Universaalse pallurina on ta mänginud lisaks oma tavalisele paremale äärele ka näiteks keskpoolikus ning nii tagumise kui eesmise ründajana.

Platsil ei kanna ta just võistkonna liidrirolli, kuid on siiski Vapruse rünnakutel üks vajalikumaid pallureid.

Eelmisel hooajal Esiliigas 19 kolli löönud endine U21 koondislane murrab meelsasti ka keskele ning ohustab vastaste väravat, kuid sel hooajal on tal siiski kirjas vaid kaks tabamust.

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted

REKLAAM
Kommentaarid

manpe   •  
(.***)
Hea nha Dubkinit ja Tarassenkovit nimekirjas. Dubkini kirjelduses ji tunne nagu ta oleks puhas paremr, seda ta pole. Ta mngib vga tihti keskel koos Kittoga ning paremal rel on enamasti Vladislav Ivanov. Kuid Dubkin ja Ivanov vahetavad tihti kohti... okei, see ei oma thtsust :P
enda isiklik valik oleks Vassiljev
rootsi kunn   •  
(.***)
Ok! soccernet on lpuks vea parandanud ja Dubkin on 35 asemel 23 a. vana
mirko   •  
(.***)
Ossipov ja kasimir on 2 parimat pole kahtlust
eits   •  
(.***)
sorri fan62, aga kasimir on kahjuks eestlane. parimateks sobib siiski panna ainult vante ja siis moe prast mne eestlase ka sisse aga no phimehed on meil ikka ju diima ja sanka ja kostja jne jne, nemad on telised eesti jalgpalli tipud!
njh   •  
(.***)
ma nustun soccernetiga, Maagi teline liider sel hooajal on olnud Ossipov, kui ainult seda nnetud mngu Tammeka vastu poleks juhtunud hooaja esimesel poolel
maise   •  
(.***)
kasimiril ei ole see aasta nii hea hooaeg olnud. eelmine oli tema seni parim
fan26   •  
(.***)
Aga kus on Kasimir?? Minu arvates ka ks eesti parimaid poolkaitsjaid.
maise   •  
(.***)
lapsus lingua
eestimees   •  
(.***)
dubkin on sndinud 6 mail 1983
rootsi kunn   •  
(.***)
Kas Dubkin on 35 a. vana?

Sisene
EESTI KOONDIS
Esimene maavõistlus selge: meeste koondis mängib juunis Albaaniaga
LEVADIA VASTUOLULINE VÕIT
Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Kohtunikud kardavad ja tassivad Levadiat
EINTRACHT VÄRVIS SEVILLA VALGEKS
Premier League'i 4 suurt küsimust ehk kuidas saada Cristiano Ronaldo Tallinna?
PREMIUM LIIGA
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
13
12
1
0
36:7
37
2.
Tallinna FCI Levadia
14
12
1
1
33:4
37
3.
Nõmme Kalju FC
13
9
2
2
26:11
29
4.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
37:16
25
5.
FC Kuressaare
14
6
1
7
15:21
19
6.
Tartu JK Tammeka
14
4
2
8
15:26
14
7.
JK Narva Trans
13
4
0
9
15:23
12
8.
Pärnu JK Vaprus
14
2
1
11
15:39
7
9.
JK Tallinna Kalev
14
2
1
11
11:43
7
10.
Tallinna JK Legion
13
2
4
7
11:24
6
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
37
Tallinna FCI Levadia
37
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
25
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
7
JK Tallinna Kalev
7
Tallinna JK Legion
6
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!