Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2008 (13)

Eelmise aasta parimate valimisel ei leidunud Juha Hakolale vastast. Foto: Siim SemiskarMeistriliiga lõppeva hooaja parimate poolkaitsjate valikusse oleme mahutanud kolm mängijat FC Florast ning kaks FC Levadiast ja Nõmme Kaljust.

Levadia võitis küll kolmandat korda järjest meistritiitli, kuid Konstantin Vassiljevi ja Aleksandr Dmitrijevi lahkumise järel on ilmselt just keskväli nende kõige haavatavamaks kohaks.

Ainsa mängijana Soccernet.ee külastajate poolt kolmel korral järjest Meistriliiga sümboolsesse koosseisu valitud Dmitrijev jääb seekord mõistagi eemale, kuna liikus Levadiast hooaja alguses Norra esiliigasse.

Seega ei jää tänavuse hääletuse järel enam ühtegi mängijat, kes oleks iga kord parimate sekka mahtunud. Karm reaalsus on, et Meistriliiga parimad siia kauaks püsima ei jää.

Saab näha, kui paljud järgnevatest mängijatest eesotsas mulluse Meistriliiga parima palluri Juha Hakolaga ka uue hooaja alguseks Eestis jätkavad.

REKLAAM

Foto: Siim SemiskarKonstantin Nahk
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 33
Senine hooaeg: 24 mängu (23 algkoosseisus), 6 väravat ja 5 kollast kaarti

Vanameistrile langes Dmitrijevi ja Vassiljevi lahkumise järel senisest veelgi suurem roll ning hooaja esimesel poolel oligi ta üks Levadia kindlaimaid liidreid.

Maikuu parimaks mängijaks nimetatud Nahk pidi paraku suve lõpus saadud vigastuse järel ligi kaks kuud väljakult eemal olema ning see avaldas koheselt mõju ka Levadia keskväljale.

Mängukõlbulikuks saades naases ta koheselt põhikoosseisu, mis näitab selgelt, kui olulise mängijaga meeskonnale tegu on.

Meistriliiga parima karistuslöökide spetsina on ta rünnakul alati ohtlik. Kaitseomaduste poolest pole ta kunagi hiilanud, aga suurte kogemustega mängib oma koha alati välja.

Foto: Siim SemiskarSander Puri
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ääreründaja/keskpoolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg: 33 mängu (28 algkoosseisus), 11 väravat ja 4 kollast kaarti

Lõpuks ometi end Levadia põhikoosseisu kinnitanud Puri jaoks oli igal juhul tegu läbimurdeaastaga. Lisaks edukale esinemisele koduklubi eest teenis ta esmakordselt ka Eesti koondise treenerite usalduse ning ammutas sellest kõigest rohkelt enesekindlust.

Esimene täispikk hooaeg tippklubi põhikoosseisus ei kujunenud siiski kergeks, kuna noorele mängijale omaselt kippus mänguvorm omajagu kõikuma. Mõju võis avaldada ka meedias 99% kindlaks nimetatud üleminekut Dortmundi Borussia ridadesse, mis pika ootamise järel siiski toimumata jäi.

Ometi jääb hooajast meelde palju helgeid hetki ja olulisi väravaid. Just tema päästis Levadiale esimeses mängus Viljandi Tuleviku vastu lõpuminutite väravaga kolm punkti. Samuti tuli tiitlivõidu kindlustanud 1:0 võit Narva Transi üle tema väravast.

Terav ja tehniline ääreründaja oli Nahki vigastuse ajal tänavu palju keskpoolkaitses ning mõlemajalgse mängijana ei valmista talle raskusi ka kummalgi äärel mängimine.

Foto: Siim SemiskarJuha Hakola
Klubi: FC Flora
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 21
Senine hooaeg: 34 mängu (34 algkoosseisus)
, 11 väravat ja 2 kollast kaarti

Eelmise aasta Meistriliiga parim mängija näib olevat teel kõrgemate eesmärkide suunas. Tippklubides testimisel käiva soomlase leping Floraga lõppeb aasta pärast ning eeldada võib, et järgmiseks hooajaks on ta juba mõnes Euroopa tippliigas.

Eestisse ülikooli õppima tulnud ja selle kõrvalt Florasse sattunud komeet ei ole oma teisel aastal enam nii võimast arengut näidanud. Sellegipoolest on tal taset rohkem kui piisavalt, et vasakul äärel pea kõigi kaitsjate vastu domineerida.

Juurde on tulnud küpsust ja olukordade paremat lahendamist, kuigi väravaid on tänavu kogunenud isegi mõnevõrra vähem kui mullu.

Foto: Siim SemiskarSiksten Kasimir
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 28
Senine hooaeg: 34 mängu (31 algkoosseisus)
, 9 väravat ja 2 kollast kaarti

Aastaid Tartus liidrirolli täitnud Kasimir pääses lõpuks ometi klubisse, kus kõik ta tugevad küljed ära kasutatakse ja partnerid samal tasemel on.

Keskkonnavahetus on talle igal juhul hästi mõjunud ning hoolimata 28 eluaastast näib ta aina edasi arenevat. Hooaja jooksul on lisandunud kõvasti enesekindlust ning Pasi Rautiaineni jaoks on ta kindel põhimees.

Ootamatult sülle kukkunud võimaluse end Floras proovile panna on ta igatahes kenasti ära kasutanud ning end uues kohas väärikalt tõestanud. Mitmed teised pealinna liikunud tartlased pole seda suutnud.

Kasimiri silmapaistvus seisneb universaalsuses - tal pole ühtegi eriliselt tugevat omadust, kuid tal on võrdselt heal tasemel nii tehnika, löök, võitluslikkus kui kaitsetöö. Füüsiliselt väga hea, piisavalt pikk ja jõuline õhus, samas kiire ja tehniline madalaks mänguks.

Foto: Catherine KõrtsmikMartin Vunk
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 24
Senine hooaeg: 33 mängu (27 algkoosseisus), 5
väravat ja 5 kollast kaarti

Eelmine hooaeg läks Vungil vigastuse tõttu pea täielikult aia taha, kuid tagasituleku aasta oli võimas.

Lisaks oma parimale hooajale Floras tõusis ta kiirelt Tarmo Rüütli valikusse ning teenis aja edenedes üha rohkem mänguaega. MM-valikmängudes Hispaania ja Türgi vastu usaldati ta juba põhikoosseisu.

Vunk ei ole kunagi olnud "tähelendaja" - ta on arenenud iga aastaga tubli sammu võrra edasi ning visa töö tulemusena jõudnud praeguseks koondise põhimeheks.

Tema trumbiks on mitmekülgsus - ta on kaitses sama hull rabeleja kaitses kui Dmitrijev, aga märksa ründavam ja parema löögiga. Selle tõttu on teda klubis tihti ka tagumise ründajana kasutatud.

Foto: Siim SemiskarSergei Terehhov
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 33
Senine hooaeg: 30 mängu (28 algkoosseisus), 7
väravat, 6 kollast ja 1 punane kaart

Hoolimata sellest, et Terehhov jäeti koondisest vanuse tõttu välja ja koduklubi ei ela üle just parimaid aegu, ei lase ta tõelise professionaalina end millestki segada.

TVMK-s on ta üks peamisi teravuste loojaid ning kui meeskonna mäng kippus sel aastal tugevalt kõikuma, siis Terehhov oli üks nendest, kes oma koha alati hingestatult välja mängis ja lõpuni võitles.

Vanus ei näi teda sugugi pidurdavat ning 33 aasta vanuselt on ta endiselt üks liiga teravamaid vasakääri. Ka füüsist näib alati lõpuni rabelemiseks jaguvat.

Foto: Siim SemiskarVladislav Ivanov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründav keskpoolkaitsja
Vanus: 22
Senine hooaeg: 17 mängu (16 algkoosseisus), 9
väravat ja 3 kollast kaarti

Hooaja eel superkarikafinaalis uskumatut minekut näidanud ja Levadia võrku kolm palli saatnud Ivanov siirdus seejärel välismaale õnne otsima. Ukraina kõrgliigaklubis ta paraku mänguvõimalust ei saanudki ning poole hooaja pealt liitus taas Transiga, võttes kiiresti liidrirolli üle.

Hoolimata ründajate taga mängimisest on ta Narva klubi kõige suurem ründeoht ning 17 mänguga löödud 9 väravat räägivad iseenda eest.

Pärast Vassiljevi lahkumist ei olegi Eesti liigas teist niivõrd heal tasemel ründavat keskpoolkaitsjat. Ivanovil on ääretult hea tehnika, kiirus ja liikuvus. Ta võib nõelata täpse ja tugeva pommlöögiga, kuid vajadusel ka kaitseliinist läbi purjetada. Samuti on ta tugev õhuvõitlustes.

Ivanovil on vanust vaid 22 aastat ning arengu jätkudes ootab teda kahtlemata suur tulevik. Kahju võib tunda vaid sellest, et Eesti kodakondsuse puudumise tõttu ta koondist aidata ei saa.

Foto: Märt VassiljevFeilpe Nunes
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Vasakäär/
ründav keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg:
34 mängu (34 algkoosseisus), 17 väravat ja 3 kollast kaarti

Eeldatavasti on brasiillase näol tegu Meistriliiga kõige tehnilisema mängijaga.

Hiilgav tehnika lubab tal pea kõiki kaitsjaid lollitada ning harvad ei ole need juhused, kus ta mitmest vastasest lihtsalt möödub ja palli väravasse keerutab.

Tema löögid ei ole küll hirmtugevad, kuid see-eest äärmiselt täpsed ning ilmselt on ta sel hooajal kõige rohkem väravapuid tabanud mängija.

Ootamatud lahendused ja fantastiline palli käsitlemine suurel kiirusel teevad temast ühe teravaima vasakääre liigas. Kaitsetööle ta küll kuigi palju ei panusta, aga Kalju mänguskeemis võib seda normaalseks pidada.

Foto: Catherine KõrtsmikMaksim Smirnov
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Paremäär
Vanus: 28
Senine hooaeg:
17 mängu (17 algkoosseisus), 7 väravat ja 2 kollast kaarti

Pärast ebaõnnestunud siirdumist Läti tippklubisse FK Ventspils naases Smirnov poole hooaja pealt kodumaale ning andis Kaljule uut hingamist.

Just temal oli selles suur osa, et Nõmme klubi vahepeal neid tabanud kergest mõõnast üle sai. Niigi võimas rünnak sai Smirnovi näol veel ühe teravuste looja juurde.

Paremal äärel on tal üsna sarnane roll Felipega, kuid tema trumbiks on pigem jõulisus. 2005. aastal Soccernet.ee külastajate poolt parimaks poolkaitsjaks valitud Smirnov ei ole kaotanud ka kiirust ning tehnika on endiselt tasemel.

Kalju ründav mängustiil näib ka talle väga hästi sobivat ning palju palliga mängides on ta löönud nii mõnegi olulise värava. Keskmist väravate hulka arvestades pole tal niivõrd resultatiivset hooaega varem olnudki.

Foto: Timo KikasDmitri Boiko
Klubi: Sillamäe Kalev
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 27
Senine hooaeg: 8 mängu (8 algkoosseisus), 1
värav ja 1 kollane kaart

Sillamäe Kalevi hiline tugevdus Ukrainast on oma kaheksa mänguga meile piisavalt hea mulje jätnud, et ta kümne parima poolkaitsja sekka valida.

Niigi palju täiendusi kokku toonud Sillamäe vajas veel üht kogenud mängujuhti ning Boiko näol nad selle ka said. Suuremaid tegusid tuleb talt oodata järgmisel hooajal, mil Kalev on omale sihiks seadnud eurosarja kohale pääsemise.

Boiko on väljakul enamuse ajast suhteliselt märkamatu, aga tema tugevus peitub just just söötudes ja mängu ehitamises. Vahel leiab ta ka ise trahvikasti lähistel löögipositsiooni ja just nii lõi ta kohe oma debüütmängus Tartu Maag Tammeka vastu värava.

Kogenud ukrainlane on väga hea pallivaldamisega ja loeb suurepäraselt mängusituatsioone. Ise ta väga läbimurdeid ei soorita, aga söödud kaaslastele on täpsed ja teravad.

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2007 - 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006 - 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005 - 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk


Vaata ka:
Meistriliiga parimad kaitsjad 2008

Kommentaarid

-arsenal-   •  
(.***)
Ründajatest Sander Post edetabelis kolmas koht ja liidrile kaotas 3 väravaga.. nagu poole hooaja pealt läks ära ja selline on siis teiste ründajate tase võrreldes Postiga..
123   •  
(.***)
idioodid olete või? ta mängis terve hooaja poolkaitses
agagagasgasdad   •  
(.***)
aahahaa miks terehhov siin nimekirjas on
kertolen   •  
(.***)
krt millal ründajad tulevad ?
mazz to 123   •  
(.***)
Ründajate sekka.
123   •  
(.***)
kus kink jäi?
dannar   •  
(.***)
KAhjuks on väravavahtidega tõesti sant seis. Parimat väravavahti polegi mõtet valida.
hattrick   •  
(.***)
huvitav,et Dubõkin välja jäi. Kuigi ma pole näinud eriti ta selle hooaja esitusi,aga siiski..
cws   •  
(.***)
dannar, kes siis väravavahtidest kõige parem on? kõik ML-i omad võrdsed? :)
mazz   •  
(.***)
Mis neist kokkuvõtetest ikka lugeda, parimad mängijad on juba reas: http://www.soccernet.ee/stat/2008/1/goals/

:)
to danner   •  
(.***)
parim poolkaitsja peab lööma kõige rohkem väravaid või on meeskonna mootor? pigem vist mõlemat, oota, kuni parimad ründajad tulevad ja siis saad kokku lugeda väravad ja kuulutada ta parimaks:)
tiriam   •  
(.***)
ma pakuks ka Nunes kuna väljakul jääb ta oma tempudega ka silma ning kuigi hooaja alguse poole ei suutnud ta oma võimalusi realiseerida, siis hooaja teisel poolel on skoorinud korralikult.
dannar   •  
(.***)
Nunesel 17 kolli, teistel vähem. Järelikult tema võit.

Sisene
EESTI KOONDIS
Esimene maavõistlus selge: meeste koondis mängib juunis Albaaniaga
LEVADIA VASTUOLULINE VÕIT
Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Kohtunikud kardavad ja tassivad Levadiat
EINTRACHT VÄRVIS SEVILLA VALGEKS
Premier League'i 4 suurt küsimust ehk kuidas saada Cristiano Ronaldo Tallinna?
PREMIUM LIIGA
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
13
12
1
0
36:7
37
2.
Tallinna FCI Levadia
14
12
1
1
33:4
37
3.
Nõmme Kalju FC
13
9
2
2
26:11
29
4.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
37:16
25
5.
FC Kuressaare
14
6
1
7
15:21
19
6.
Tartu JK Tammeka
14
4
2
8
15:26
14
7.
JK Narva Trans
13
4
0
9
15:23
12
8.
Pärnu JK Vaprus
14
2
1
11
15:39
7
9.
JK Tallinna Kalev
14
2
1
11
11:43
7
10.
Tallinna JK Legion
13
2
4
7
11:24
6
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
37
Tallinna FCI Levadia
37
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
25
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
7
JK Tallinna Kalev
7
Tallinna JK Legion
6
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!