Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2010 (16)

Foto: Märt VassiljevMeistriliiga parimate poolkaitsjate valik toob välja ühe võimaliku tiitliheitluse kaalukeele - Flora mänguehitajad on noored ja näljased, samas kui Levadia omad näevad pigem vaeva senise taseme säilitamisega.

Soccernet.ee valikusse mahtus kolm poolkaitsjat nii Florast kui ka Levadiast. Numbrid räägivad selget keelt: florakad on napilt üle kahekümne aasta vanused, levadialased aga juba kolmekümnendates.

Lisaks kahele tiitlipretendendile pääses kümne valitu sekka mängijaid Narva Transist, Sillamäe Kalevist ja Tartu Tammekast. Hooaja parimad ja halvimad tegijad kõikvõimalikes kategooriates selguvad lõplikult hooajajärgsel Soccernet.ee kasutajate hääletusel.

Meistriliiga parimad poolkaitsjad 2010:

Foto: Märt VassiljevMaksim Bazjukin
Klubi: Narva JK Trans
Positsioon: Paremäär
Vanus: 27
Senine hooaeg: 27 mängu (26 põhikoosseisus), 8 väravat ja 2 kollast kaarti

REKLAAM

Bazjukin kuulus viimati meie valikusse kolm aastat tagasi Tartu Maag Tammekas mängides, kuid Transi ridades on ta samuti põhimeeste sekka kuulunud ning eriti säravaks on kujunenud tänavune hooaeg, mis on tema karjääri resultatiivseim.

Venemaa kodakondne paremäär paistab eelkõige silma ründefaasis, kus ta loob hea pallivalitsemisega ohtralt teravusi nii endale kui ka meeskonnakaaslastele. Ilma viga tegemata temalt naljalt palli jalalt ei saa.

Tema väravaterohkeima hooaja tähtsaimad tabamused sündisid maikuu alguses Ida-Virumaa derbides Sillamäe Kalevi vastu, kui ta lõi kahe järjestikuse mänguga kolm väravat.

Foto: Rein MurakasMarius Bezykornovas
Klubi: Narva JK Trans
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg: 31 mängu (kõik põhikoosseisus), 12 väravat (neist 4 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Endine Leedu koondislane tõusis oma esimesel hooajal Eestis kiiresti üheks Meistriliiga parimaks mängujuhiks ning oli kaheldamatult üks Transi tähtsamaid pallureid teel pronksmedaliteni.

Bezykornovas tegutseb keskväljal enesekindlalt ja on alati leidlik nii endale kui ka teistele löögikohtade loomisel. Väikesekasvulisel veteranil on väga hea pallivaldamine ja suurepärane kauglöök, mida tõestab ka löödud väravate arv.

Kaitsetegevus ei kuulu tema tugevamate külgede sekka, aga seda enam loodavad narvalased tema peale rünnakute ehitamisel ning sellega on ta meisterlikult hakkama saanud.

Foto: Catherine KõrtsmikVitali Leitan
Klubi: Tallinna FC Levadia
Positsioon: Vasakäär/ründaja
Vanus: 31
Senine hooaeg: 33 mängu (kõik põhikoosseisus), 13 väravat ja 1 kollane kaart

Leitan koos Andrei Kalimulliniga on kõige kauem Levadias mänginud meesteks. Sarnaselt keskkaitsjaga on ka tema stabiilsus aastate lõikes suurepärane ning ääreründaja positsioonil on see ehk isegi veel märkimisväärsem.

Meistriliigas 377 mänguga 135 väravat löönud veteran jätkas sel aastal tavapärast väravahoogu. Hooaja esimesel poolel mängis ta palju ka Tarmo Neemelo kõrval teise ründajana.

Kogunevatest aastatest hoolimata on Leitan jätkuvalt kiire, terav, tehniline, võitluslik ja alati väravale orienteeritud. Ta on üks Eesti liiga tehnilisemaid ääri, aga samal ajal ka füüsiliselt tugev, nii et võib ka ründajana tegutseda.

Foto: Märt VassiljevSiim Luts
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: Vasakäär/ründaja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 28 mängu (22 põhikoosseisus), 5 väravat ja 5 kollast kaarti

Kui eelmisel hooajal saadeti Luts poole hooaja pealt Florast Viljandi Tulevikku, siis sel aastal tõestas ta end süsteemi esiklubis täielikult. Mida hooaeg edasi, seda kindlamalt ta põhitegijate hulka kuulus, samamoodi ka Eesti noortekoondistes.

Luts on nagu noor Gert Kams, kel on lisaks väga korralik tehnika. Ta on suur võitleja, kiire ja terav ning korraliku pallivaldamisega ka kiiruse peal. Tänu võitluslikkusele võib ta mängida ka puhta ründajana. Keskpärasest pikkusest hoolimata võidab ta õhuvõitlusi ja suudab pallli katta.

Kahtlemata üks nendest mängijatest, kellelt võib järgmisel hooajal oodata läbimurret veelgi kõrgemale tasemele ja miks mitte ka välismaale.

Foto: Catherine KõrtsmikDeniss Malov
Klubi: Tallinna FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 30
Senine hooaeg: 34 mängu (30 põhikoosseisus), 13 väravat (neist 3 penaltist) ja 1 kollane kaart

Levadias 2006. aastal äärekaitsjana alustanud, sealt äärepoolikusse ning lõpuks keskväljale edasi liikunud Malov on alles nüüd, 30-aastasena leidnud enda jaoks mugavaima positsiooni.

Malov on muutunud Levadias iga aastaga üha tähtsamaks mängumeheks ning on praeguseks kapten Konstantin Nahki liidrirolli üle võtmas.

Kuna Nahk keskendub peamiselt mänguloomisele, jääb Malovile kunagine Aleksandr Dmitrijevi roll - hästi palju tööd. Samas on tal ka ründav pool täiesti olemas ning mängu lugemise ja juhtimise osas näib ta kogemuste lisandudes ainult paremaks saavat.

Foto: Hendrik OsulaValeri Minkenen
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 21
Senine hooaeg: 31 mängu (28 põhikoosseisus), 8 väravat (neist 2 penaltist) ja 2 kollast kaarti

Vahetult hooaja eel Flora vaatevälja sattunud ning otsekohe ühise keele leidnud Minkenen on vaieldamatult üks tänavuse hooaja parimaid võõrleegionäre.

Soome noortekoondislane võib mängida keskväljal nii loovas kui ka lõhkuvas rollis ning on silmapaistvalt hea standardolukordade lahendaja. Just tema karistuslöögist Levadiale löödud iluvärav võis tiitliheitluse lõplikult Flora kasuks kallutada.

Lisaks kõrgel tasemel tehnikale, väljakunägemisele ja löögile on ta ka suure töövõimega ja hea õhuvõitleja, mistõttu sai teda mõnes mängus isegi keskkaitsjana kasutatud. Floraga seob teda leping veel üheks aastaks.

Foto: Hendrik OsulaSergei Mošnikov
Klubi: Tallinna FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja/paremäär
Vanus: 22
Senine hooaeg: 29 mängu (27 põhikoosseisus), 4 väravat, 5 kollast ja 1 punane kaart

Floras juba neljandat täispikka hooaega lõpetav Mošnikov ei ole teinud nii järsku hüpet, nagu talt ehk oodatud, kuid tasapisi on ta siiki edasi arenenud ning jõudis tänavu ka A-koondise piirimaile.

Tundub, et just ründava keskpoolikuna on ta ennast leidnud, sest paremal äärel paistis talle kitsaks jäävat. Väga hea tehnika ja pallivaldamise kõrval on tal ka oskus luua ootamatuid lahendusi ning see tuleb kõige paremini välja just keskel. Ta on ka ise löönud väravaid näiliselt täiesti olematust olukorrast. Vahel on ta terve mäng märkamatu, aga teeb siis ühe briljantse liigutuse, mis lõppeb väravaga.

Samal ajal on tal stabiilsuse osas veel tuntavalt arenguruumi ning nooruse rumalused ei ole samuti veel selja taha jäänud. Juuli alguses heideti ta koos Stanislav Pedõki ja Nikolai Mašitševiga duublisse, kuna nad eksisid võõrsilreisil Tbilisis distsipliinireegite vastu. Florat tabanud "palgakriisi" tõttu ennistati nad siiski kiiresti põhimeeskonda.

Foto: Märt VassiljevKonstantin Nahk
Klubi: Tallinna FC Levadia
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 35
Senine hooaeg: 27 mängu (kõik põhikoosseisus), 12 väravat (neist 6 penaltist) ja 4 kollast kaarti

Aastad ja vigastused on pärssinud Levadia keskväljamaestro kiirust ja vastupidavust, kuid filigraanne söödutehnika ja väljakunägemine ei kao kuhugi ning see lubab tal siiani meeskonna ründemängu juhtida.

Nahkil on vaid viis mängu puudu, et saada kolmandaks meheks ajaloos, kes mänginud Meistriliigas 400 kohtumist. 139 väravaga on ta ühtlasi läbi aegade paremuselt kuues väravakütt.

Tänavused väravad on sündinud enamjaolt standardolukordadest ning koguni pooled neist penaltipunktilt, kuid ikka ja jälle tabab ta just kõige tähtsamatel hetkedel otseste konkurentide vastu. Kahest väravast Flora vastu seekord siiski ei piisanud.

Foto: Rein MurakasAleksandr Tarassenkov
Klubi: JK Sillamäe Kalev
Positsioon: Vasakäär
Vanus: 30
Senine hooaeg: 31 mängu (27 põhikoosseisus), 8 väravat ja 2 kollast kaarti

Kui Sillamäe Kalevi hooajast midagi positiivset otsida, siis Tarassenkovi debüüthooaeg on üks nende vähestest õnnestumistest. Vigastustest räsitud meeskonnas on ta suutnud mängida kõige rohkem kohtumisi ning jagaks ka väravaküttide pingerida, kui 6:0 võidumängu FC Kuressaare üle tühistatud ei oleks.

Ta taasühines Sillamäel paremäär Aleksandr Dubõkiniga, kellega koos nad Narva Transis pikki aastaid tulevärki korraldasid, aga Dubõkini vigastuste tõttu ei saanud nad kuigi palju koos mängida ja nii on nad taas lahutatud.

Tarassenkov on sellegipoolest esinenud oma tuntud headuses, tõestades ka 30 eluaasta täitudes äärel väga head teravust nii tsenderdustel kui ka keskele murdmisel.

Foto: Rein MurakasSiim Tenno
Klubi: Tartu JK Tammeka
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 20
Senine hooaeg: 32 mängu (31 põhikoosseisus), 3 väravat ja 8 kollast kaarti

Tenno on olnud üks Tammeka üllatushooaja võtmemängijaid ning koondanud endale ka välisklubide pilke. Samuti kuulus ta juba U-21 koondise põhimeeste sekka.

Tema tugevusteks on kindlasti võitluslikkus ja hea platsinägemine, samuti korralik kiirus ja tehnika. Kaitsva poolkaitsja kohal on ta meeskonna üks tähtsamaid lülisid, kuid ta ei jää hätta ka rünnakute ülesvõtmisel.

Alles augustis 20-aastaseks saanud poolkaitsja on oma vanuse kohta ka füüsiliselt võimas. Lisaks on ta kompromissitu ja aukartuseta võitleja, andes lootust Eesti koondisele järelkasvuks ka kaitsvate keskväljameeste osas.

Eelmiste aastate Meistriliiga parimad poolkaitsjad:

2009 - 1. Sander Puri, 2. Konstantin Nahk, 3. Felipe Nunes
2008 - 1. Juha Hakola, 2. Sander Puri, 3. Felipe Nunes
2007 - 1. Juha Hakola, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Vitali Leitan
2006 - 1. Konstantin Vassiljev, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Aleksandr Dubõkin
2005 - 1. Maksim Smirnov, 2. Aleksandr Dmitrijev, 3. Konstantin Nahk

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

alehis   •  
(90.190.84.***)
LUTS!
mine tea   •  
(213.35.203.***)
Leitan äkki?
Ivan Julm   •  
(90.190.53.***)
nimetage siin nüüd kõik nimed uuesti ära. Siis on väga vahva ja kõigil palju lugemist.
alehis   •  
(90.190.84.***)
ära ole nii julm, ivan. vähemalt saab soccernet kommentaaride arvu juurde paremat statistikat:)
Lua-Lua   •  
(90.191.32.***)
Valeri kindlasti
Kaspy   •  
(90.191.242.***)
Valeri Karpov?
Kaspy   •  
(90.191.242.***)
Karpin*

andeeksi
fcfloraforever   •  
(90.191.115.***)
Kindlasti Minkenen või Luts. Mõlemad sel hooajal ikka väga head mängu näidanud, aga aru ma ei saa mida see Nahk siit nimekirjast veel otsib? Lõppeval hooajal ta täielik iseenda hale vari olnud.
yo   •  
(80.235.63.***)
Luts , kindlasti parim vend csis
seenemees   •  
(90.190.113.***)
Florakad räiged närvarid ju
Tosh   •  
(87.98.3.***)
Kostja Nahk!
Jr   •  
(85.89.33.***)
Minkenen !!!!!!!!!!!!!!!!!
soccertonis   •  
(62.65.62.***)
kindlasti Siim Luts oleks väärt top 3
hr   •  
(88.196.179.***)
gareth bale !!!!!!!
Mesut Özil   •  
(78.28.83.***)
VALERI MINKENEN!!!!!!!!!!!!!!!1
raigolo   •  
(80.235.32.***)
hr möliseb, aga nahk vaatamata vanusele

Sisene
EESTI KOONDIS
Esimene maavõistlus selge: meeste koondis mängib juunis Albaaniaga
LEVADIA VASTUOLULINE VÕIT
Luup peale | Piinlik, häbiväärne ja vastuvõetamatu. Kohtunikud kardavad ja tassivad Levadiat
EINTRACHT VÄRVIS SEVILLA VALGEKS
Premier League'i 4 suurt küsimust ehk kuidas saada Cristiano Ronaldo Tallinna?
PREMIUM LIIGA
VÄRSKED JALKAJUTUD
INTERVJUU
Šveitsi väravavahtide boss Foletti: panin koolitusel Eesti treenerite ajud tööle!
RISTNURK
REKLAAM
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
13
12
1
0
36:7
37
2.
Tallinna FCI Levadia
14
12
1
1
33:4
37
3.
Nõmme Kalju FC
13
9
2
2
26:11
29
4.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
37:16
25
5.
FC Kuressaare
14
6
1
7
15:21
19
6.
Tartu JK Tammeka
14
4
2
8
15:26
14
7.
JK Narva Trans
13
4
0
9
15:23
12
8.
Pärnu JK Vaprus
14
2
1
11
15:39
7
9.
JK Tallinna Kalev
14
2
1
11
11:43
7
10.
Tallinna JK Legion
13
2
4
7
11:24
6
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
37
Tallinna FCI Levadia
37
Nõmme Kalju FC
29
Paide Linnameeskond
25
FC Kuressaare
19
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
12
Pärnu JK Vaprus
7
JK Tallinna Kalev
7
Tallinna JK Legion
6
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!