Meistriliiga parimad vanameistrid 2007 (11)

Uue kategooriana valib Soccernet.ee tänavusel Meistriliiga hooaja küsitlusel ka parimat vanameistrit.

Sellesse gruppi kvalifitseeruvad kõik mängijad sünniaastaga 1974 või varem ning nagu alljärgnevast valikust selgub, omab suur osa parimatest veteranidest oma meeskonnas hindamatut rolli. Kaptenipael usaldatakse tihtipeale just suurte kogemustega mängijatele, kes täidavad liidrirolli nii väljakul kui selle kõrval.

Järgnevad kümme mängijat ei ole turjale lisandunud aastatest end segada lasknud ning kuuluvad endiselt liiga parimate mängijate sekka:

Foto: Siim SemiskarMarek Lemsalu
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Keskkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg:
30 mängu (30 algkoosseisus), 6 väravat, 1 omavärav ja 4 kollast kaarti

Eelmise hooaja Meistriliiga parimaks mängijaks tunnistatud Lemsalu valiti peatreenerite poolt värskelt ka tänavuse aasta parimaks.

REKLAAM

Kogu hooaja vältel tervena ja heas vormis püsinud Lemsalu juhendas Levadia teise järjestikuse meistritiitlini. Levadia kaitseliin lasi oma võrku sel hooajal 36 mänguga vaid 20 palli, mida on veel ligi kolmandiku võrra vähem kui mullu.

Kevadel kaheks mänguks ka koondisele abikäe ulatanud 86-kordne internatsionaal on Levadias tõeline meeskonna liider ja autoriteet, juhendades ja ergutades kaaslasi valjuhäälselt.

Võimsa õhuvõitlejana on ta standardolukordade ajal ühtlasi ohtlik ka vastaste karistusalas ning sel aastal lõi ta koguni kuus väravat.

Foto: Siim SemiskarIndrek Zelinski
Klubi: FC Levadia
Positsioon: Ründaja
Vanus: 32 (ülehomme saab 33)
Senine hooaeg:
31 mängu (29 algkoosseisus), 24 väravat (neist 5 penaltist) ja 4 kollast kaarti

"Vanameister on, aga veteran veel mitte," ütles Tarmo Rüütli hiljuti SL Õhtulehele Zelinski kohta. Ikka ja jälle võib ta püsida terve kohtumise vältel nähtamatuna ning siis otsustaval hetkel "oma tera ära nokkida".

Pärast 2005. aastal kodumaale naasmist on ta iga hooajaga aina paremasse hoogu sattunud. Tol hooajal jäi tema arvele 18 väravat, järgmisel juba 21 ning tänavu 24.

Augustis pani ta oma rahvuskoondise karjäärile meeldejääva punkti, lüües üleminutitel Andorra vastu võiduvärava ja kinkides sellega sinisärkide toetajatele ühe vähestest tänavuse hooaja ilusatest elamustest.

Lähiaeg peaks näitama, kas vanameister jätkab siinse liiga kaitsjate hirmutamist või riputab putsad lõplikult varna.

Foto: Siim SemiskarMartin Reim
Klubi: FC Flora
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 36
Senine hooaeg:
34 mängu (34 algkoosseisus), 4 väravat ja 1 kollane kaart

Reim kuulub ainsana siinses nimekirjas olevatest mängijatest regulaarselt koondise nimekirja ning rekordilisel 155-mängulisel karjääril ei paista veel lõppu tulevat.

Ka koduklubis on ta asendamatu mees, kelle arvel on sel hooajal rohkem mänguminuteid kui ühelgi tema meeskonnakaaslasel.

Hiljuti täitus Reimil Meistriliigas 350 mängu piir ning praeguseks on tal neid kirjas 351. Rekordit hoidvast Maksim Gruznovist lahutab teda vaid üks kohtumine.

Kui vahepealsetel aastatel vaevasid teda ka tervisehädad, siis tänavusel hooajal on ta algusest peale põhitegijate seas olnud ja koos koondisemängudega väga suure koormuse osaliseks saanud.

Foto: Märt VassiljevAndrei Borissov
Klubi: FC TVMK
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 38
Senine hooaeg: 33
mängu (32 algkoosseisus), 1 värav ja 0 kaarti

Pika karjääri jooksul erinevates Eesti tippklubides ja ka Soome kõrgliigas pallinud Borissov jätab TVMK-s selja taha juba kuuenda hooaja ega ole siiani noorematel end põhikoosseisust välja tõugata lasknud.

Endise Eesti koondislase kiiruslikud omadused pole muidugi enam need, mis vanasti, aga keskpoolikule ei olegi see väga suur probleem ja kindlasti kompenseerivad seda ka kogemused.

Omal ajal vigastustega koondisest taandunud Borissov kerkis tagasi pildile just TVMK-s ning püsib tipus siiamaani, olles oma meeskonnas kindel liider ja kapten.

Tema trumpideks on tehnika ja väljakunägemine. Pikad läbisöödud ja head kauglöögid mitmekesistavad TVMK rünnakut, kuigi tänavuse hooaja eel hangitud täiendused on tema rolli meeskonna rünnakul mõnevõrra kahandanud. Esmakordselt kogu karjääri jooksul on ta hooaja jooksul vaid ühe värava löönud.

Foto: Timo KikasDmitri Dobrovolski
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Kesk- või vasakkaitsja
Vanus: 36
Senine hooaeg: 34
mängu (34 algkoosseisus), 0 väravat ja 2 kollast kaarti

Lühikese pingiga Transi tulevik ei näi kuigi helge, kuna suur osa nende põhitegijatest on vanuse poolest juba veteranide seas, kuid kui nad suudavad endist hoogu säilitada, siis pole klubil lähiaastail veel midagi karta.

Antud valikusse mahtus koguni neli narvalast, kes moodustavad paljuski meeskonna selgroo. Ukrainast pärit Dobrovolskil jääb Eestis selja taha juba üheksas aasta, millest kolm viimast on ta veetnud Transis.

Ta on suhteliselt tagasihoidlik, aga platsil alati terav ja 36-aastasena suurepärases vormis. Vaatamata oma lühikesele kasvule ja kergele füüsisele mängib Dobrovolski tihti keskkaitses, kuna ei karda kehalist kontakti ja on suurepärase kohavalikuga. Samas on tal endiselt piisavalt kiirust, et ka äärel hakkama saada.

Foto: Timo KikasMaksim Gruznov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Vanus: 33
Senine hooaeg:
29 mängu (24 algkoosseisus), 18 väravat ja 1 kollane kaart

Meistriliiga läbi aegade enim mänge mänginud ja resultatiivseim pallur on sel hooajal vigastuste tõttu vaid 24 mängus alustada saanud, kuid sellegipoolest korralikud 18 väravat ära löönud.

Kevadel sattus Transi ründelegend imelisse hoogu, lüües üheksa mänguga üksteist väravat, kuid paraku pole ta ülejäänud hooaja jooksul kaugeltki nii säravat vormi näidata suutnud.

Ometi on Meistriliigas 352 mänguga 266 väravat löönud Gruznovi väravavaist endiselt hämmastav ja siinse liiga väravakuningaks jääb ta ilmselt veel väga pikkadeks aastateks. Tegevpalluritest järgnevad talle Vjatšeslav Zahovaiko alles 131 väravaga ja meeskonnakaaslane Dmitri Lipartov 130 väravaga.

Foto: Timo KikasStanislav Kitto
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Keskkaitsja või keskpoolkaitsja
Vanus: 34
Senine hooaeg:
23 mängu (19 algkoosseisus), 1 värav (penaltist) ja 2 kollast kaarti

Lühiajaliselt ka Ukraina ja Läti klubides mänginud Kitto on veetnud Transis kokku juba 14 hooaega ja täidab endiselt meeskonnas liidrirolli.

Platsile pääsedes on Kitto alati narvalaste kapteniks, kuigi tänavu jäi tal vigastuste tõttu vahele pea pool hooaega.

Pikka kasvu mängija tegutseb Transis nii poolkaitses kui keskkaitses. Kuigi ta on üsna kõhna kehaehitusega, on ta tegelikult ka päris jõuline.

Hea tehnika ja väljakunägemine teevad temast Transile väga tähtsa mängija. Põhiliselt tegutseb ta keskväljal, kuid Oleg Lepiku puudumise korral lappis ta tänavu edukalt ka kaitseliini.

Foto: Timo KikasDmitri Lipartov
Klubi: Narva Trans
Positsioon: Ründaja
Vanus: 34
Senine hooaeg:
35 mängu (35 algkoosseisus), 29 väravat ja 2 kollast kaarti

Varem vene ja hiina klubides leiba teeninud Lipartov liitus Transiga kümne aasta eest, kuid sattus tõeliselt heasse hoogu alles mullu 33-aastasena.

Eelnevate aastate jooksul vaid kaks korda üle kümne värava kirja saanud Lipartov pommitas ühtäkki 27 tabamust ning on tänavu tegemas veelgi paremat hooaega.

Sisuliselt on juba viimase vooru eel kindel, et Lipartov võidab tänavu oma esimese väravaküti tiitli. Väga hea väravavaistuga ja mobiilne ründaja on edetabelit juhtinud varastest voorudest alates ja kuigi hooaja keskel sattus ta kergesse põuda, tagas võimas lõpp talle esikoha kindla eduga.

Oma roll on Lipartovi superhooajas kindlasti ka sellel, et meeskonna staarründaja Maksim Gruznov on tänavu vigastustega kimpus olnud ja see omakorda temale rohkem võimalusi jätnud.

Foto: Timo KikasToomas Tohver
Klubi: Viljandi Tulevik
Positsioon: Väravavaht
Vanus: 34
Senine hooaeg:
31 mängu (31 algkoosseisus), 70 sisselastud väravat, 1 kollane ja 1 punane kaart

Tohver on järjekordne endine Eesti absoluutne tipp, kes naasenud pikkade välismaal veedetud aastate järel kodumaale karjääri lõpetama.

Pärnust pärit Tohver valis esindamiseks hoopis Viljandi Tuleviku, kus ta oli hooajal 1996/97 enne oma esimese välislepingu teenimist ka paar mängu pidanud.

Igatahes tõusis ta oma uues koduklubis kiiresti tähtsaimate mängijate sekka ja juhtis Tuleviku eelmise aasta mõõna järel taas kõrgematele kohtadele.

Liidritüüpi mängijana juhendab ta valjuhäälselt ka meeskonnakaaslasi ning ehk just sellest tundiski Tulevik eelmisel hooajal puudust. Mullu oli nende koosseis ju isegi esinduslikum kui tänavu, aga meeskonnas puudusid selged liidrid.

Foto: Catherine KõrtsmikViktor Alonen
Klubi: FC Kuressaare
Positsioon: Keskpoolkaitsja
Vanus: 38
Senine hooaeg: 28
mängu (28 algkoosseisus), 0 väravat ja 4 kollast kaarti

Kunagine koondise põhitegija Alonen on meie valikusse mahtunud mängijatest vanim.

70 korda Eesti koondist esindanud Alonen on pea terve karjääri jooksul Flora-süsteemi klubides pallinud. Vaid 2004. aastal mängis ta Narva Transis, kuid naasis seejärel kohe FC Kuressaarde, kus ta on siiani.

Alati kompromissitu võtleja, hea väljakunägemisega ja vanuse kohta suurepärases vormis püsiv Alonen on endiselt saarlaste seas põhitegija, kuid teeb kuuldavasti selle hooaja järel tippjalgpalliga lõpparve.

Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted 2007

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (11)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

LIVE: Ronaldo ja Juventus väisavad Madridi  (koosseisud!)
SALISTE LIIKUS PIIRILINNA
Ametlik: Flora laenas Saliste välja
OLULIST
MEISTRITE LIIGA
MUSTA MÕTISKLUSED
Ühest ärajäänud oksjonist
Eelmisel laupäeval pidanuks Heidelbergis, Kaiserslauternist tunniajase autosõidu kaugusele jääva linnakese "Kunst und Kuriosa" nimelises oksjonimajas haamri alla minema arvestatav hulk saksa jalgpalliminevikku. Aga ei läinud.
MUSTA MÕTISKLUSED
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab algaval hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK