Memo | Grünvald kindlustas Flora teismelistele keskkaitsjatele nullimängu (galerii!) (0)

Flora ründajad näitasid klassi. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tallinna Flora naasis pärast nädala keskel võõrsil Nõmme Kaljult saadud 0:3 kaotust võidurajale, alistades ise A. Le Coq Arenal sama tulemusega Pärnu Vapruse.

Avapoolaja mängupilt oli üldjoontes võrdne, kuid Flora ründeteravus oli pisut parem ja meisterlikkus kõrgem. Vahetult enne Flora juhtväravat oli ohtlik olukord nende endi kastis, kui Tristan Pajo mängis Robert Veeringu üle ja saatis terava palli värava ette, kus Ronaldo Tiismaa selleni ei ulatunud.

Flora nõelas kohe vastu, kui Vladislav Kreida diagonaalsöödu järel liikus Rauno Alliku palliga keskele, möödus Uku Kõrrest ja saatis palli kaare pealt tagumisse ristnurka - 1:0! See oli kahtlemata septembrikuu ilusaima värava kandidaat.

Kaheksa minutit hiljem oli Flora kangelasest saamas patuoinas, kui Alliku jäi oma kastis murdosasekundi jagu hiljaks ja tabas Pajot kannapiirkonda. Tulemuseks oli vaieldamatu penalti, aga Evert Grünvald päästis oma ründaja naha, tõrjudes Tiismaa löögi üle otsajoone. Järgnenud nurgalöögi järel pääses Markkus Seppik veel kuuelt meetrilt peaga löögile, aga saatis palli napilt-napilt postist mööda.

Rauno Alliku põhjustas penalti. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Vaprus otsis viigiväravat võrdlemisi ümmarguse pallivaldamisega, samas kui Flora vastas pallivõitmise järel palju teravamate kiirrünnakutega. Nii sündis ka teine värav - Alliku läbisööt saatis Tony Varjundi vasakult jooksma, ründaja suundus keskele, pani Kõrre pikali ja paigutas palli täpselt lähema posti kõrvale - 2:0!

Teise poolaja algusest jõudis kuluda vaevalt 45 sekundit, kui Flora riietas taas kiirrünnakul Vapruse kaitseliini lahti. Varjund söötis trahvikasti vasakust küljest paremasse, kuhu Sergei Zenjov jõudis teisest lainest ihuüksinda, lahendades olukorra täpse ühepuutelöögiga - 3:0!

Edasine oli sisuliselt vormistamise küsimus, Flora kontrollis teist poolaega ja omas võimalusi edu suurendamiseks. 66. minutil jättis Nikita Mihhailov Alliku söödu järel kasutamata suurepärase võimaluse. 80. minutil mängis Varjund Kreida läbisöödu järel väravavahi üle, aga terava nurga alt sooritatud löögi blokeeris väravajoonelt Seppik.

Vapruse teise poolaja parim šanss auväravaks avanes 82. minutil Henri Väljal, kes pääses kümnelt meetrilt vabalt löögile, aga Grünvald vastas tõrjega ja hoidis oma puuri puhtana. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Grünvaldi penaltitõrjeFlora ülekaal ei olnud avapoolajal sugugi selge, pigem käis väljakul võrdsete heitlus ning Vaprus janunes punktide järele, mida nad kahel eelmisel korral A. Le Coq Arenal Floraga mängides olid teeninud. Rauno Alliku individuaalne meisterlikkus viis Flora küll ette, kuid kõik alanuks nullist, kui Grünvald ei oleks seejärel Ronaldo Tiismaa penaltit tõrjunud. Vaprus oli sunnitud jätkuvalt oma mängu avama, kuniks Tony Varjund teistkordselt individuaalse klassiga pärnakate kaitseliini üle mängis. Selle vahe tagasitegemine nõudnuks Vapruselt juba suurt eneseületust ja soodsate asjaolude kokkulangemist.

Vapruse keskkaitsjad olid Flora ametivendadest märksa kogenumad. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Üllatus | Flora keskkaitsepaar. Arvestades seda, et Erko Jonne Tõugjas, Mihhail Kolobov, Andreas Vaher ja Marco Lukka jäid kõik erinevatel põhjustel mängust eemale, Markkus Seppik siirdus suvel Vaprusesse laenule ja ka Marko Lipp lahkus klubist, siis ei olnud Robert Veeringu ja Oscar Pihela keskkaitsepaar suur üllatus.

Samas on Veering ikkagi vaid 18 ja Pihela 17, kusjuures esimene on mänginud sel hooajal hoopis vasakkaitses ja viimane kuulus karjääris esimest korda Premium liigas põhikoosseisu. Olnuks ka variant nihutada keskkaitsesse mõni kogenum mängija keskväljalt, kuid suvel duublist esindusmeeskonna etteotsa edutatud peatreener Taavi Viik usaldas noori mängumehi ja nad vedasid välja. Tristan Pajo valmistas avapoolajal Veeringule parajalt peavalu, kuid Pihela püsis terve mängu suhteliselt märkamatuna, mis on keskkaitsja puhul tavaliselt hea näitaja.

Ilus hetk | Alliku purakas. Flora tänase kapteni väravatehulk on viimastel aastatel kokku kuivanud, aga ta ongi mänginud enamjaolt äärel, mitte ründes. Samamoodi nüüd, aga see ei takistanud tal parimate päevade tasemel resultatiivsust näitamast. Kaunis avavärav kandideerib septembrikuu ilusaima värava tiitlile, teisele väravale eelnes tema tark läbisööt. Sel hooajal on Alliku arvel nüüd 3 väravat ja 5 väravasöötu, millest 2+1 on tulnud just tema kunagise kodulinna ja koduklubi vastu.

Staar | Evert Grünvald. Grünvald on sel hooajal juba harjunud noore kaitseliini tagust turvama, mistõttu on tõrjetööd palju rohkem kui eelnevatel aastatel. Kuigi tänased keskkaitsjad olid verinoored, ei ole Flora põhimehedki ju oluliselt vanemad - Tõugjas on 21, Vaher 20, Kolobov 19. Grünvald on pidanud päästma Florale nii mõnedki punktid, mis medalivõitluses otsustavaks võivad saada. Seekord tuli tal küll teha vaid kaks tõrjet, aga neist üks oli penalti ja teine löök mängulises olukorras penaltipunkti kandist.

Evert Grünvald valiti mängu parimaks. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tsitaat | "Rõõmu teeb see, et mängupilti ikkagi on - see on vaja nüüd kuidagi venitada 45 minuti pealt 90 minuti peale," ütles Igor Prins ETV2 stuudios, hinnates avapoolajal näidatu oma meeskonna hooaja üheks parimaks esituseks.

29. septembril kell 14.30 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Pärnu JK Vaprus 3:0 (2:0)
28. Rauno Alliku, 42. Tony Varjund, 46. Sergei Zenjov

Väravasöödud: 28. Vladislav Kreida, 42. Rauno Alliku, 46. Tony Varjund
Realiseerimata penalti: 36. Ronaldo Tiismaa (Evert Grünvald tõrjus)
Hoiatused: 7. Robert Veering, 60. Rauno Alliku, 65. Markus Soomets - 59. Tristan Pajo, 90+2. Mathias Villota
Mänguolud: +11, vahelduva pilvisusega tuuline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras