Memo | Kreida andis, Kreida võttis ja Flora marsib edasi (0)

FC Flora oli lähedal, et teist mängu järjest punkte kaotada, aga kui Narvas ei suutnud nad vastaste viigiväravale vastata, siis Tartu Tammekat võõrustades leiti lisaminutitel 2:1 võiduvärav, mis tõi neile medaliheitluse jaoks üliolulised punktid.

Flora alustas tugevalt ja omas neli-viis väravavõimalust juba enne seda, kui Tony Varjund neile 33. minutil penalti teenis. Pika VAR-kontrolli tõttu pidi Vladislav Kreida aga ligikaudu kaks minutit penaltipunkti juures praadima, misjärel jooksis ta lühisesse, saates ilma hoojooksuta plönni posti kõrvale, kust Richard Aland selle mugavalt kinni püüdis.

Tammekal oli samuti avapoolajal paar lubavat olukorda, kuid viigiseisu üle oli neil oluliselt rohkem põhjust rahuloluks. See rahulolu kisti neilt aga vahetult enne poolajavilet käest - Varjundi lähilöögi ja Alandi supertõrje järel reageeris kõige kiiremini Sergei Zenjov, kes Tanel Tammikut ennetades palli tühja võrku lajatas - 1:0!

Garderoobivärav mõjus halvavalt aga hoopis Flora enda jaoks. Tammeka tuli riietusruumist välja uljalt ja näljaselt, tekitas mitmeid olukordi ja jõudis 54. minutil teenitud viigiväravani. Paraja pusimise järel õnnestus Laurits Õunpuul pall peaga kaitsjate seljataha koksata, kus Herman Pedmanson Evert Grünvaldiga silmitsi pääses ja olukorra lahendas - 1:1!

Tammekal olid mõned võimalused ka edu haaramiseks, kuid siis kandus initsiatiiv tagasi Florale, kes pani tartlased üha tugevama surve alla. Tammeka kastis tekkis ridamisi ohtlikke olukordi, kuid paaril korral viskusid kaitsjad kangelaslikult ette, paaril korral nappis ründajail täpsust ning kahel korral hiilgas Richard Aland, tõrjudes supermehena Daniil Kuraksini lähiüritused.

Tammeka sai veel ühe momendi šokkvõidu vormistamiseks, aga Ahmed Basher saatis kaheksalt meetrilt palli Grünvaldi suunas. Hoopis Flora jõudis hilise võidutabamuseni ja seda sümboolsel kombel. Kolmandal lisaminutil Zenjovilt palli saanud Kreida võttis selle rinnaga endale ette ja lõi just penaltipunkti juurest posti kõrvale - 2:1Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Tammeka julged käigudTammeka ei näidanud tiitlikaitsja vastu mingit aukartust, alustades mängu kahe puhta ründajaga. Enamuse avapoolajast olid nad vastase surve all ja ise suudeti napilt ohtu kujutada, kuid see ei sundinud Marti Pähna kaitsvama lähenemise kasuks otsustama. Vastupidi! Kui vaheajal sekkus Tanel Lang noore äärepooliku Robin Mathias Müüri asemele, siis muutus Tammeka mäng veel julgemaks. Aktiivne pressing lõi Flora mänguplaani mõneks ajaks segamini ja tõi Tammeka mängu tagasi.

Kõige ilmekamalt paistis Tammeka suhtumise muutus välja parema ääre aktiviseerumisest. Keskpoolkaitsja Herman Pedmanson võttis vahetuse järel koha sisse paremal äärel, kuid sai sealt pidevalt keskele liikuda, sest Laurits Õunpuu jooksis paremkaitsest kiirrongina üles ja alla. Kaks hiljuti 19-aastaseks saanud jalgpallurit kombineerisid omavahel hästi (muuhulgas ka viigivärava), läbisid tohutult meetreid ja pidasid sellise tempo juures lõpuni vastu.

Üllatus | Floral polnud lisakäike võtta. Viimastel kuudel paistis juba, et tiitlikaitsjat hooaja esimeses pooles kummitanud koosseisuprobleemid on otsustavalt seljataha jäetud. Nüüd aga on esiväravakütt Mark Anders Lepik vigastatud, tema asendaja Rauno Sappinen haige ning vanameister Konstantin Vassiljev samuti traumaga eemal. Nii leiti end Tammeka vastu olukorrast, kus võiduvärava jahil ei olnud ründavaid käike pingilt lihtsalt võtta. Rauno Alliku toomine 64. minutil jäigi Taavi Viigi ainsaks vangerduseks selles kohtumises ning lõpuks vajas ta kuldset puudet kontrollivalt poolkaitsjalt.

Kolmapäeval ootab Florat ees ülioluline võõrsilmäng Nõmme Kaljuga ning selleks mänguks kaotati veel kaks põhimeest, sest Kreida ja Erko Jonne Tõugjas võtsid Tammeka lõpuminutite kontraid maha kollaste kaartide hinnaga ja mõlema mehe jaoks tähendab see mängukeeldu.

Kes viimasena naerab | Kreida vastus penaltikäkile. Vladislav Kreida pidi penaltipunkti juures praadima ligi kaks minutit, enne kui Flora kasuks määratud penalti VAR-i poolt kinnituse sai. Kui lõpuks asjaks läks, siis astus ta sisuliselt ilma hoojooksuta palli juurde ja saatis pehme kõksu posti kõrvale, kust Richard Aland selle lihtsa vaevaga püüdis.

Kreida pööras pikemalt põdemata ringi ja hakkas kaitsesse jooksma, kuid Tammeka keskkaitsja Tanel Tammik saatis teda iroonilise aplausiga ja midagi Kreidale näkku karjudes. Kes viimasena naerab, naerab aga paremini ning kui Kreida oli kolmandal lisaminutil palli Tammeka võrku läkitanud, siis hüppas ta tähistama joostes üle Tammiku, kes ahastades väljakule pikali oli vajunud.

Staar | Richard Aland. Tammeka väravavaht pidi küll lõpuks kaks palli enda seljatagant välja võtma, aga Flora avavärava eel hiilgas ta supertõrjega, lisaks jäi tema arvele penaltitõrje ja teisel poolajal veel kaks hiilgavat sooritust Daniil Kuraksini ürituste puhul.

Tsitaat | "Jalgpall on selline - üks hetk võid olla kuskil maas ja siis mängu lõpus oled kuningas. Sellepärast me seda armastame." - niiviisi võttis Vladislav Kreida enda esituse kokku.