Memo | Matrossovi tõrjed aitasid Transil Pärnus nullimängu teha ja kuuendaks tõusta (0)

Narva Transi ja Pärnu Vapruse kohtumine. Foto: Svetlana Valijeva

Pärnu Vaprus ja Narva Trans tegid Premium liiga 20. voorus suvepealinnas 0:0 viigi, kui mõlemal puudus kaartide tõttu meeskonna parim väravalööja. Vaprus proovis positsiooni- ja Trans kontrarünnakutega, aga sihile ei jõudnud kumbki.

Ühe korra sahistas pärnakate äärepoolkaitsja Sander Kapper küll võrku, aga kuna ta oli eelnevalt tõuganud Artjom Škinjovi kätega selga, siis tabamus koheselt tühistati.

Mängus, kus narvalastel puudus võistluskeelu tõttu koguni neli meest ja pärnakatel kaks, tekitas esimese hea momendi Vaprus neljandal minutil. Kristjan Kask tsenderdas ja Ronaldo Tiismaa sooritas pealöögi, mille Aleksei Matrossov suutis täpselt posti äärest tõrjuda.

Avapoolaja keskel oli ohtlikum võistkond Trans. Zakaria Beglarišvili ja teisedki andsid kiirrünnakutel häid läbisööte, kuid Taaniel Usta ja Kelsey Egwu pealelöögid ebaõnnestusid. Korra proovis Usta puurivaht Ott Nõmmest, kes õigeaegselt vastu tormas, mööda mängida, aga Nõmm sai jala vahele.

Avapoolaja lõpus tekkis ohtlik moment Vaprusel, kui korneri järel lõi keskkaitsja Uku Kõrre viielt meetrilt üle.

Teisel poolajal Vaprus selgelt domineeris ja tekitas mängu parimad võimalused. 77. minutil andis Henri Välja keskelt madala söödu ette Tiismaale, kes tegi karistusalas kavala pausi, lastes Eriks Santosel eest läbi libiseda, aga lõi siis penaltipunkti juurest mööda, nii et pärnakad haarasid peast kinni. 85. minutil oli kodutiimil viimane kuldne šanss (vt "Pöördehetk"), kuid Matrossov tõrjus.

Transi teise poolaja parimaks momendiks oli Jegor Žuravljovi pealelöök 15 meetrilt, mis läks keskele.

Trans, kellel on nüüd 21 punkti, tõusis tabelis kuuendaks. 20 punktiga Vaprus jätkab kaheksandal positsioonil. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | 85. minuti võimalus. Hetk, mil viigiseis oli murdumas, aga jäi ikkagi otsustavalt püsima, saabus viis minutit enne normaalaja lõppu. Kevin Aloe andis vasakult äärelt tsenderduse ja vahetusmees Joonas Sild pääses mõne meetri pealt peaga löögile. Sild suunas palli raamide vahele ja löök polnud nõrk, aga Matrossov suutis reageerida ja tõrjus jalaga.

Üllatus | Egwu mängis ründes. Kuna Transil puudusid nii Sergo Kuhhianidze kui ka Pierre Kabore, läksid narvalased mängima ründepaariga, kuhu kuulus Taaniel Usta kõrval kaitsja Kelsey Egwu. Harjumuspäratul positsioonil näitas Egwu, et kiirust on tal edurivis tegutsemiseks piisavalt, aga tema löögid ebaõnnestusid. Protokolli läks 20-aastasele pikakasvulisele kanadalasele kirja kollane kaart, mis jätab ta järgmisest matšist Nõmme Unitediga eemale.

Debütant | Eriks Santos alustas nullimänguga. Transi uus täiendus, brasiillane Eriks Santos tegi oma Premium liiga debüüdi, mängides viieses liinis vasakpoolset keskkaitsjat. Ta aitas külalistiimil puuri puhtana hoida. Palli saades andis Eriks Santos enamasti pika söödu ette ja need tulid tal hästi välja - ühe tema pika läbisöödu järel pääses Usta karistusalast löögile.

Ilus hetk | Vapruse söödukombinatsioon. Kõige kaunima rünnaku korraldas Vaprus 19. minutil, kui Transi karistusalas kombineeriti kiirete ühepuutesöötudega. Välja söötis Aloele, too omakorda kohe Kasele ja too omakorda kohe uuesti jooksu peale Väljale, kes pääses ka kastist löögile, aga nurk jäi teravaks ja õige koha valinud Matrossov jäi löögile ette.

Äpardus | Tiismaa sai niigi kurvas olukorras vigastada. Tiismaa jaoks algas mänguõhtu hästi, sest ta pääses Kevin Kauberi puudumisel esmakordselt pärast 14. aprilli põhikoosseisu. 77. minutil jättis Tiismaa aga realiseerimata suurepärase võimaluse ning samas olukorras sai ta ka vigastada. Ta vahetati välja, läks füsioterapeudi hoole alla ning liikus lõpuks platsi ääres ühe jala peal hüpates - teist jalga ta enam maha toetada ei saanud.

Staar | Aleksei Matrossov. Transi puurivaht sai kirja esimese nullimängu pärast maikuud ning ta pidi tegema selle jaoks kõvasti tööd. 85. minutil tõrjus Matrossov jalaga suurepäraselt Silla pealöögi, eelnevalt oli ta võtnud ära posti äärest Tiismaa peapalli ning ristnurgast Kase kauglöögi. Lisaks tegi ta mõningaid lihtsamaid tõrjeid ja võttis vahelt tsenderdusi.

Tsitaat | "Selle nädala treenisimegi niimoodi, et tema oli ründes. See tuli talle ka üllatusena ja meile kõigile," ütles Taaniel Usta selle kohta, et tema tänaseks ründepartneriks oli kaitsja Kelsey Egwu.