Memo | Paide võttis paraja tüki, et suu ei läheks lõhki (1)

Dimitri Jepihhin lõi Paide Linnameeskonna võiduvärava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskond naasis europausilt suure klubi enesekindlusega. Pärnu JK Vaprusele löödi küll üksainus värav, aga kuna vastasel ei lubatud erilist ohtu külvata, oli see täpselt paras.

Paide Linnameeskonna viimatine mäng enne Paide linnastaadionile naasmist toimus A. Le Coq Arenal BK Häckeni vastu. Kuigi oli teada, et eurovastasseisus puudub intriig - sest avamängus 6:1 võidu võtnud rootslased olid 99% kindlusega edasi - läks Paide matšile täie tõsidusega. See tasus end ära ning kiiduväärt esitusega saadi kätte 1:1 viik.

Teatavat tõsidust jagus ka järgnenud matši - Premium liiga 24. vooru Vapruse vastu. Paide oli algusest peale oma pressinguga konkreetne ning ei andnud vastasele niisama ära ühtki meetrit Järvamaa südamest. Selge hoiak lubas lõigata kiiret ja igati teenitud tulu - juba 13. minutil sündis Dimitri Jepihhini tabamus. Pärast seda, kui Paide oli vastast kõrgelt kollitanud ja mitte andnud alla siis, kui sein - Jepihhinit peatada üritanud kaitsjad - tuli ette.

Paide jätkas rafineeritult. Polnud patt lükata taga söötu, kui eespool nähtu ei vastanud kokkulepitud kriteeriumitele. Paide nautis palliga mängu, üritas siit-sealt, kuid ei võtnud liigseid riske. Sest polnudki vaja. Ja selline küpsus väärib tunnustust.

Teisel poolajal läks neilgi faasiti palavaks, kuid mitte kordagi tuliseks. Näiteks 81. minutil pääses Ronaldo Tiismaa pika söödu järel Mihkel Aksalu väravasuu lähistele, kuid terava nurga alt sündinud üritus ei kujutanud kokkuvõttes erilist ohtu. Hiljem jäi Aksalu mängijasummas justkui kaotajaks, aga momendist vilistati tema kasuks viga. Siis proovis Virgo Vallik eemalt, Aksalu saatmas mänguvahendit pilguga ...

Need olid loetud, luubiga otsitud momendid ehk Paidele täiesti teenitud võit ning revanš juunikuise 0:1 kaotus eest. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Paide sai pealtnäha tihedas andmises kätte mugava võidu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Pöördehetk | Dimitri Jepihhini värav. Paide tegi mingis mõttes jalgpallimaailma klassikat, kui lõi kiirelt värava ära. See võttis esimesed pinged pealt ja siis sai rahumeeli edasi vaadata. Momente tekkis juurde küll - näiteks 51. minutil liikus Jepihhin hästi löögile ning Nõmme tõrje järel proovis õnne ka Patrik Kristal, sekka ka Robi Saarma mitmed katsed - kuid lõppseisuks jäigi seesama 1:0.

Üllatus | Vapruse pea et lõpuni kestnud passiivsus. Ka Magnus Villota tunnistas mängu järel, et Vaprusele sai mingis mõttes saatuslikuks pressingu puudumine ja vastasele vabaduse andmine. Niisiis saigi Paide kogu aeg üsna rahulikult hingata ja teha seda, mis vähegi mõtteis mõlkus. Kuigi eksimusi võib ju ette tulla - näiteks pannakse keskväljale lohakas pass, mis annab vastasele võimaluse nõelata - on väheke sinisilmne neid niisama oodata. Kui aga tõuseks surve vastasele, on vead ja siis kiirrünnakud kergemad tulema. Eriti juhul, kui vastane on naasnud Euroopast ning väsimust võiks jalgades olla küll. Selle olemasolule Joseph Saliste vähemalt viitas. Eks Vaprus üritas teisel poolajal olla äkilisem ning seetõttu pudises mingeid võimalusi juurde. Kokkuvõttes jäi sellest väheks.

Äpardus | Kas standardolukordades olid kellelgi valed konspektid? Paide Linnameeskonda ning sealt edasi Robi Saarmat on õnnistatud (eks see ole tegelikult kõva trenni vili) väga hea jalaga. Niisiis on ta enam-vähem esimesest päevast peale olnud järvamaalaste standardolukordade kunn. Mäng Vaprusega selle poolest ei erinenud. Küll aga jäi natuke segaseks, mis tänane täpne plaan oli? Saarma saatis palle nii nurga- kui karistuslöökidest tagumisse posti, aga ega seal kedagi õieti polnud. Küll kohalikud spetsialistid vaatavad asja üle ja viivad sisse korrektuurid.

Saarmale kogunes mitmeid individuaalseid ebaõnnestumisi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Staar | Dimitri Jepihhin. 18-aastane ääreründaja paistis silma mitmete edukate triblingute ja söötudega, muidugi ka võidu toonud väravaga. Teinegi oli ju lähedal - ent Ott Nõmm tegi samuti väga-väga tugeva esituse.

Tsitaat | "Arvan, et 99% mänguga saab rahul olla. Ühe protsendi jagu peame veel parandama mingeid asju," kalkuleeris Joseph Saliste minimaalselt eduka, samas terve aja kontrolli all olnud kohtumise järel.