Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Memo | Paide võttis Vapruse vastu jõuga oma

Erko Litvjakov pilt
Erko Litvjakov

Paide Linnameeskond vs Pärnu Vaprus. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide sõitis täna Pärnusse teadmisega, et viimastest liigamängudest on vaja omapoolselt veatult tegutsemist ja loota vastaste libastumist. Täna saadi Vapruse vastu napi 1:0 võiduga ülesandega hakkama.

Enne tänast mängu oli Paides tabelis 60, Floral 61 ja Kaljul 66 punkti ning kõikidel tiimidel veel neli mängu mängida. Paide teadis, et peab Vapruse vastu tulemust tegema, et säilitada võimalus esikolmikusse ja eurokohtadele pääseda. Vaprust vaevasid omad mured - nende, Kalevi ja Kuressaare vahel selgub Premium liiga üleminekumängudele mineja, mistõttu sooviti ükskõik, mis hinna eest vähemalt punktiga koduväljakult lahkuda.

Nende aspektide tõttu oli mõlemast meeskonnast näha suurt võitlustahet, mis väljendus väljakul väga füüsilise vastasseisuna. Paide haaras mängu alguses pallivaldamise mõttes kontrolli enda kätte, kuid Vaprus oli kaitsetöös distsiplineeritud ja kohusetundlik, mis tegi ohtlike võimaluste tekitamise Paide jaoks keeruliseks. Samal ajal suutsid pärnakad aeg-ajalt ise rünnakule jõuda, kus ei jäänud palju õnnestumistest puudu. Esimesena sai aga väravaluku murtud Paide, kui 19. minutil pärast keskele lõikamist ja pallivedamist, suutis Dimitri Jepihhin vabastada sööduga Abdoulie Ceesay, kes mängis palli Hendrik Vainust mööda ja lõpetas olukorra meisterlikult nõrgema jalaga ristnurka.

Esimese poolajal teises pooles sai Vaprus paremini mängu sisse ja suutis periooditi ka Paide oma väljakupoolele suruda, kuid midagi enamat. Teine poolaeg jätkus sarnaselt esimesele - suure võitlusega. Paidel oli mitmeid häid võimalusi eduseisu kasvatamiseks, kuid ei Jepihhin ega Predrag Medic ei suutnud mõne meetri kauguselt raami tabada. 83. minutil sai Silver Alex Kelder punase kaardi võttes viimase mehena maha Patrik Kristali läbiminek. See ei tundunud aga Vapruse hoogu minetavat ja ühemehelises vähemuses osutati Paidele südikat vastupanu, kuid mäng lõppes siiski 1:0 Paide võiduga. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Ceesay värav. Kuigi mängupildiliselt sellest väravast midagi ei muutunud, siis Ceesay värav oli tänase mängu kontekstis siiski pöördehetk, mis lõppresultaati kõige rohkem mõjutas.

Üllatus | Vapruse vähemuses võitlus. Vaprus on näidanud ka varasemalt, et tegu on meeskonnaga, kel on palju südant ja ei anna kunagi alla. Pärast vähemusse jäämist, ei saanud täna aga arugi, et ühel tiimil üks mees rohkem platsil. Tehti tööd mitme mehe meest.

Ilusad hetked | Kristali sekkumine Ceesay sõnapruukimisse. Kui Ceesay mängu lõpuminutitel Vapruse meestega vaidlema läks ja olukord tuliseks kiskus, oli Kristal esimene Paide mees, kes omalt väljakupoolelt kohale jooksis ja Ceesay olukorrast eemale tõmbas, et midagi halba ei juhtuks.

Staar | Dimitri Jepihhin. Paide ääreründaja mänguehitamine ja teravuste loomine oli täna otsustav faktor.

Jepihhin: proovime praegu Florat kätte saada