Memo | Teritatud Jepihhin torkas Tammeka auklikuks (galerii!) (0)

Dimitri Jepihhin terroriseeris Rasmus Kallast ja oli väljaku kõige ohtlikum mängija. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga 25. voorus jätkas võiduseeriat Paide Linnameeskond, noppides koduses konkurentsis oma neljanda järjestikuse võidu - seekord oli ohvriks Tartu Tammeka, kes alistus paidelastele kodus 1:3.

Paide läks kohtumist juhtima 21. minutil, kusjuures värav tuli eelnevat mängu arvestades täpselt sealt, kust oleks võinud seda oodata. Dimitri Jepihhin oli varemgi paremal äärel Rasmus Kallase vastu teravust näidanud ja Paide rünnakud kippusidki suures osas tema kaudu liikuma. Seekord murdis ta vastastest mööda ja saatis madala palli väravaesisele, kust kapten Henrik Ojamaa selle sisse lükkas – 0:1!

Võrdlemisi kiretu ülejäänud avapoolaja järel otsustas Paide mängu kohe teise poolaja algusega. Vaid 21 sekundit oli kella pealt jõudnud pärast teise poolaja avavilet kuluda, kui Jepihhini suurepärase eeltöö järel sai löögile Abdoulie Ceesay, kes tegi seisuks 0:2. 50. minutil kasvatas eduseisu kaitsja Milan Delevic, kes suunas peaga väravasse Robi Saarma antud nurgalöögi – 0:3.

Mängu viimane kolmandik kuulus isegi pigem Tammekale. 66. minutil oli neil esimene võimalus üks tagasi lüüa, kuid Ebrima Jarju tõrjus Ezekiel Tanimowo penalti. Inglane heastas oma eksimuse mõned minutid hiljem, andes väravasöödu vahetusest sekkunud Akaki Gvineriale, kelle pealöök 72. minutil lõppskooriks 1:3 vormistas.

Paide jätkab neljandal kohal, FC Florast vaid ühe punkti kaugusel ning sihib endiselt kohta esikolmikus, Tammeka jääb tabeli keskele, kus Narva Trans läks neist täna mööda. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Üllatus | Paide kolmeväravaline edu ei otsustanud veel mängu ära. Kui Milan Delevic 50. minutil seisuks 0:3 tegi, tundus ilmselt kõigile mängu vaadanutele, et asi on suures plaanis tehtud. Üsna ootamatult suutis Tammeka aga mängu lõpu Paide jaoks suhteliselt närviliseks muuta, kuigi kahest väravast väiksemaks vahet teha ei suudetud. Akaki Gvineria väravale eelnes ka Ezekiel Tanimowo penaltieksimus, mängu viimane veerandtund oli aga selgelt Tammeka jagu – poolvõimalusi oli päris palju ning ei saaks öelda, et Paide oleks eduseisu lõpuni väga mugavalt kontrollinud. Samas on 3:1 võidu järel natuke kummaline ka sellise asja üle nuriseda…

Äpardus | Ezekiel Tanimowo penaltieksimus. Tammekal oli õnne, kui neile anti teise poolaja keskel võimalus mängu tagasi tulla – Herman Pedmanson purjetas karistusalasse ning suhteliselt pehme kontakt Deleviciga tõi tulemuseks penalti. Ezekiel Tanimowo löök ei olnud küll paha, kuid Ebrima Jarju Paide väravasuul aimas õigesti ja lükkas suurepärase tõrjega palli väravast eemale. Iseasi oli see, kas see olukord oleks pidanud üldse penalti olema – puude jala pihta küll oli, aga piisavalt õrn, et paljud kohtunikud seda ilmselt penaltivääriliseks ei oleks pidanud. VARil ei olnud aga ka otsest põhjust sekkuda.

Nope | Andre Frolov kõigi aegade teine. Vahetusest mängu saanud Andre Frolov on märgilise saavutuse lävel – tal on Premium liiga kõigi aegade rekordimehest Andrei Kalimullinist (517 kohtumist) puudu vaid kaks mängu. Alles täna tõusis ta aga kõigi aegade tabelis teiseks, jõudes 515 mänguga samale pulgale peamiselt Narva Transi eest mänginud legendaarse keskkaitsja Stanislav Kittoga. Tänavu Paide 24 liigamängust 20 kaasa teinud Frolovil on esimene võimalus Kalimullin kinni püüda pärast koondisepausi, 14. septembril Nõmme Unitedi vastu. Kui ta kõigis vahepealsetes mängudes kaasa teeb, saaks ta rekordi ainuomanikuks 18. septembril Kadrioru staadionil mängus Tallinna Kaleviga.

Staar | Dimitri Jepihhin. Paide 18-aastane paremäär terroriseeris kogu oma väljakul oldud aja jooksul Tammeka vasakkaitsjat Rasmus Kallast ning oli selgelt väljaku kõige ohtlikum mängija, saades lõpuks kirja ka kaks väravasöötu. Ja need polnud mitte mingid juhuslikud väravasöödud, vaid mõlemad väravad sündisid olukordades, kus Jepihhin tegi ära vaat et suurema töö kui palli lõpuks väravasse pannud mängija. Suurepärane partii!

Tsitaat | „Saime teise poolaja alguses kiirelt kaks väravat kätte, aga pärast seda tuli liiga palju lohakust sisse. Kaotasime keskendumise palliga mängus, mis andis neile võimaluse mängu tagasi tulla.“
Henrik Ojamaa mängujärgne intervjuu kinnitas eelpool välja toodut – Paide jäi kolmeväravalises eduseisus liialt loorberitele puhkama ja kui Tammekal oleks rünnakul olnud parem päev (või olnud neil kasutada näiteks mängukeeldu kandnud Ahmed Adebayo Basher!), oleks mängu lõpp võinud olla hoopis teist värvi.