Memo | Transi lahutas viigist sentimeeter, võidust kilomeeter (galerii!) (1)
Harju Laagri võitis tänavu esimest korda Narva Transi. Kolm omavahelist matši läksid piirilinlastele, neljas aga punasele laternale, kes nihkus Tartu Tammekale sammu võrra lähemale.
- Vaata Sergei Stepanovi fotogaleriid mängust siit või artikli lõpust.
Esimest poolaega iseloomustab kõige paremini ütlus "Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle". Seda koges Trans, kes pani juba esimesest minutist vurri käima, tekitades mitmeid ohtlikke võimalusi, et kohtumist juhtima minna.
Juba kümnendaks minutiks surus Trans vastased nende värava ette kaitseblokki, mida üritati lahti harutada.
17. minutil raksus Ivans Baturinsi puuri post, kui Deniss Poljakov leidis läbisööduga Aleksandr Volkovi, kelle jalast lendas pall vastu väravasammast. Pärast seda olukorda oli Poljakov ka mitmes teises situatsioonis pea- või kaasosaline, ent Transi väravat ikka ei sündinud.
Transi ründetegevus oli siiski muljetavaldav, sest tänavuse hooaja jooksul pole nad kordagi olnud vastase värava ees nii loovad ja leidlikud.
Esimese kolmveerandtunni lõpus tundus, et Transi avavärav pole enam mägede taga ning 42. minutil tekkis punasärkide parim võimalus juhtima minekuks. VAR-monitorist vaadates tuvastas peakohtunik Rasmus Maalinn Harju kapteni Andres Järve käemängu enda karistusalas, mistap määrati Transile penalti. Lööma läks Harlin Suarez, kes otsis vasakut alumist nurka, kuid Baturins tõrjus.
Ja tulles tagasi selle juurde, et kui ise ei löö, siis lüüakse sulle ... 45. minutil söötis Kaarel Usta Transi karistusala joone juurest palli endast tagapool olnud Daniil Rudenkole, kes virutas nahkkera tõnisvannalikult punasärkide võrku nii, et kindamees Aleksandr Kraizmer ei jõudnud reageerida - 1:0 Harjule.
Transi peatreener Aleksei Eremenko tahtis mängu muutust tuua. Teiseks poolajaks saadeti väljakule Daniil Tarassenkov, kes koheselt suutis oma kiirust ja teravust demonstreerida.
Siiski jäi Eremenko ja Transi oodatud murrang tulemata, sest Kaarel Usta suurendas Harju edu 52. minutil kaheväravaliseks. Usalifa Jose Indi purjetas Transi karistusalasse, tõstis palli Mark Eduri suunas, ent Alex Markovic klaaris selle Ustale, kes virutas palli esimese puutega õhust Kraizmeri selja taha - 2:0 Harjule.
Trans jätkas enda vastuse otsimist, kuid pidevalt jäi neilt millestki olulisest puudu. 65. minutil pääses platsile 17-aastane Aleksandr Jegorov, kes kaheksa minutit hiljem koksas Tarassenkovi tsenderdusest tulnud palli peaga Baturinsi võrku - 2:1 Harju edu. Jegorovi jaoks oli tegu kaheksanda Premium liiga mängu ning debüütväravaga.
78. minutil oli Transi viigitabamus mõne sentimeetri kaugusel, kui Tarassenkov virutas Irie söödu järel palli latti nii, et see põrkas väravast välja. Kordused kinnitasid, et pall põrkas maha täpselt joone kohal.
Pärast seda hakkas Transi mäng lagunema. 83. minutil võttis 12 minutit varem vahetusest sekkunud Egor Žuravljov punase kaardi, jäädes libistades Maštšenko vastu selgelt hiljaks. Too oli Žuravljovi teine kollane kaart, esimese hoiatuse sai ta 74. minutil.
87. minutil karistas peakohtunik Maalinn Markovici kollase kaardiga, sest Transi kaitsja otsustas Reinhard Reimaa murule pikali rebida. Kaks minutit hiljem lõppes ka Markovici mäng, kui ta Andre Järva maharebimise järel sai taaskord hoiatuskaardi, mis võrdus punasega.
Kohtumise üleminutitel sekkus Harju poolelt vahetusest 17-aastane Ander-Joosep Kose, kel kulus vaid 40 sekundit, et Andre Järva söödu järel pall väravasse toimetada - 3:1 Harjule, šahh-matt!
Kaks vooru tagasi esikolmikust unistanud Trans hakkab sellest rongist nüüd maha jääma. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
Pöördehetk | 42. minut. Trans oli avapoolajal selgelt parem, püüdlikum ja teravam võistkond. Pidevalt erinevate väravavõimaluste tekitamine tõi neile tulu, kui 42. minutil määrati vastase eksimuse järel punasärkidele penalti.
Tundus, et kui Transi poolt lüüakse 11 meetri karistuslöök sisse, siis mööduvad kõik ülejäänud minutid samuti võõrustajate kontrolli all. Harju õnneks oli Baturins Suareze löögiks valmis ning lätlane tõrjus selle.
Kolm minutit hiljem skooris vastu mängu käiku Harju, mistõttu pidi Trans riietusruumi siirduma halva emotsiooni pealt.
Üllatus | Transi mentaalne lagunemine. Nii Sergei Terehhovi kui Aleksei Eremenko all on Trans tänavu mänginud enesekindlalt ja rahulikult. Punast kaarti oli enne eelmist vooru näinud vaid kolm Transi meest: Irie, Do-Hyun Kim ja Aleksandr Kulinitš.
Tammeka vastu eemaldati platsilt Mark Maksimkin, nüüd Alex Markovic ja Egor Žuravljov. Harju vastu võetud punased kaardid olid ebavajalikud ja väga rumalad. Žuravljovil polnud vaja Maštšenko vastu olukorda libistada ning Markovicil Reimaad ja Järvat maha rebida.
Nüüd peab Eremenko uuesti kehastuma Leiutajateküla Lotteks, et Pärnu Vapruse vastu lappida Markovicist tühjaks jäänud koht keskkaitses.
Staar | Harju JK Laagri. Mingit indiviidi oleks ebaaus esile tõsta. See oli meeskondlik võit, kus oli oma roll nii Baturinsil, Rudenkol, Kaarel Ustal, Kosel ning kõigil teisel mängijatel, kes platsil käisid. Harju seis pole kiita, meeskonna juurest saadeti kaks välismaalast suisa minema, kuid kõigele vaatamata aetakse oma asja ning seekord tõi see Narvas tulu.
Mis oleks, kui | Tarassenkovi löök oleks joone ületanud. Eks filosofeerida võib ju igaüks. Oleksid käivad jalgpalli juurde ning ikka ja jälle panevad need samad oleksid vutisõpru erinevaid mõtteid mõlgutama.
Vaid mõni sentimeeter jäi puudu, et Tarassenkovi löök oleks üle joone läinud ja värav lugenud. See oleks Transile andnud tohutu tõuke ja enesekindluse, mille nad saanuks enda kasuks ära kasutada.
Aga fakt on see, et pall ei läinud üle väravajoone, mistõttu ei saa me mitte kunagi teada, mis oleks juhtunud, kui Tarassenkov oleks selle nahkkera sisse virutanud. Samuti võib mõelda ka, miks ei võinud Suarez penaltit realiseerida, kuid siis jõutakse ringiga tagasi selleni, miks ei löödud väravat teistest olukordadest?
Tsitaat | "Ütleks, et meiepoolne murdepunkt oli Baturinsi penaltitõrje. Pärast seda hakkasin ma uskuma, et siit tuleb. Ei läinud palju aega mööda, kui lõime iluvärava sisse." Harju ründaja Kaarel Usta rääkis mängujärgselt, kuidas Baturinsi penaltitõrje pani ta omade võitu uskuma.
Protokoll:
23. septembril kell 14.30 Narva Kalev-Fama staadionil
JK Narva Trans - Harju JK Laagri 1:3 (0:1)
73. Aleksandr Jegorov - 45. Daniil Rudenko, 52. Kaarel Usta, 90+5. Ander-Joosep Kose
Väravasöödud: 73. Daniil Tarassenkov - 45. Kaarel Usta, 52. x, 90+5. Andre Järva
Realiseerimata penalti: 42. Harlin Suarez
Hoiatused: 71. Irie, 74., 83. Jegor Žuravljov, 87., 89. Alex Markovic - 16. Danõl Maštšenko, 70. Taaniel Usta
Eemaldamised: 83. Jegor Žuravljov, 89. Alex Markovic
Mänguolud: +21, vahelduv pilvisus, kunstmuru heas seisukorra
Pealtvaatajaid: 213
Peakohtunik: Rasmus Maalinn
Abikohtunikud: Silver Sepp, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Timo Sujev
VAR: Joonas Jaanovits
AVAR: Aron Härsing
Trans: Aleksandr Kraizmer, Aleksandr Kulinitš, Alex Markovic, Kauan, Aleksandr Nikolajev, Reginald, Deniss Poljakov (71. Jegor Žuravljov), Irie, Aleksandr Volkov (46. Daniil Tarassenkov), Harlin Suarez (65. Aleksandr Jegorov), Tristan Koskor.
Varus: Aleksei Matrossov, Valeri Šantenkov, Deniss Sibul, Daniil Tarassenkov, Jegor Žuravljov, Aleksandr Jegorov.
Harju: Ivans Baturins, Andres Järve, Danõl Maštšenko, Jako Kariste, Daniil Rudenko, Usalifa Jose Indi, Kaspar Rõõmussaar, Mark Edur (73. Aleksandr Ivanjušin), Kristjan Kriis (90+4. Ander-Joosep Kose), Kaarel Usta (78. Reinhard Reimaa), Taaniel Usta (78. Andre Järva).
Varus: Sten-Marten Vahi, Karel Eerme, Aleksandr Ivanjušin, Marten Niilop, Sten Marten Viira, Sander Must, Ander-Joosep Kose, Reinhard Reimaa, Andre Järva.




































