Memo | Unitedi debütant lähenes nullimängule, aga siis sekkus Levadia debütant (galerii!) (0)

Levadiale piisas Unitedi vastu võiduks ühest väravast, mille lõi debütant Mousta Bah (number 8). Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nõmme Unitedi uruguaylasest keskkaitsja Ismael Garcia lähenes oma Premium liiga debüütmatšis nullimängule, aga 74. minutil skooris vahetusest sekkunud Tallinna Levadia guinealasest ründaja Mousta Bah, kes tegi samuti Eesti liigas debüüdi. Levadia võitis 1:0.

Kolm päeva tagasi eurosarja teisest eelringist välja langenud Premium liiga liider Levadia oli 22. voorus võõrsil tabeli punase laterna Unitedi vastu ülekaalukalt domineeriv meeskond, aga tempo jäi pigem aeglaseks ja häid võimalusi polnud palju. Avapoolajast on välja tuua Ioan Yakovlevi löök karistusala tagant, mis riivas juba kolmandal minutil latti, ning mõningad ohtlikud tsenderdused korneritest, kust korralikult löögile siiski ei saadud.

57. minutil tabas Edgar Turi vasakujalalöök latti. 74. minutil andis Mark Oliver Roosnupp karistusala vasakusse äärde läbisöödu Robert Kirsile, kelle soorituse vasturutanud Marko Meerits tõrjus.

Veel samal, 74. minutil röövis aga Kirss kasti nurgas Mihkel Järvistelt palli Levadiale, Roosnupp eemaldus sellega Samuel Merilaist ja triblas mööda Garciast, kes oli sinnamaani debüüdil suurepäraselt hakkama saanud, ning andis resultatiivse söödu värava ette. Bah, kes oli jõudnud vaid 13 minutit Premium liigat nuusutada, ennetas Sacha Martinezt ning lõi ühe puutega palli Meeritsa jalge vahelt võrku - 0:1!

Unitedi mängu ainus hea võimalus tekkis kolm minutit enne väravat, kui keskkaitsja Aleksandr Alteberg pääses standardolukorras viiekasti nurgast vabalt peaga löögile, kuid ei tabanud väravat.

Premium liiga debütant Ismael Garcia võitluses Robert Kirsiga. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nüüd, kui kõikidel meeskondadel on Premium liigas 22 matši peetud, edestab Levadia lähimat jälitajat Nõmme Kaljut üheksa punktiga ning United jääb endale lähimast tiimist Tallinna Kalevist maha samuti üheksa punktiga. Unitedi võiduta seeria liigas pikenes 8-mänguliseks ja Levadia kaotuseta seeria 11-mänguliseks. Tähelepanekuid mängust:

Pöördehetk | Vahetuste virvarr. Levadia peatreener Curro Torres oli 0:0 seisul piisavalt rahulolematu, et tegi kõik viis vahetust ära juba 65. minutiks. Väravaolukorras olidki kolmekesi osalisteks vahetusmehed: Kirss, Roosnupp, Bah. Seevastu Unitedi vahetused, millest kolmas ja neljas tehti neli minutit enne saatuslikku väravat, nii hästi ei toiminud.

Üllatus | Kaardid 5:0 Levadiale. Kuigi Levadia oli ründav ja United kaitsev, vastast takistav võistkond, korjas kohtumise kõik viis kollast kaarti Levadia. Edgar Turi ja Heitori tänased kaardid tähendavad seda, et kaks kaitsjat peavad järgmise kohtumise võõrsil Pärnu Vaprusega vahele jätma.

Äpardus | Joao Pedro sai vigastada. Juba avapoolajal vajas vahetust Levadia suurim söödumeister Joao Pedro, kelle tugijalg libises murul pahasti, nii et brasiillase hüppeliigese piirkond sai haiget. Ääreründaja lonkas veidi, istus siis murule maha ja läks füsioterapeutidelt saadud esmase abi järel vahetusse.

Joao Pedro mäng lõppes juba avapoolajal. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Staar | Mousta Bah. 19-aastane Levadia suvine täiendus Bah osutus tänase mängu peategelaseks. Esiteks sai ta kirja debüüdi ja teiseks ka võiduvärava, olles selleks hetkeks jõudnud väljakul olla vähem kui veerand tundi. Arvestades et Bahi üks ründekonkurent Robert Kirss pole sel liigahooajal skoorinud 17 kohtumisega (neist 15 vahetusest) mitte kordagi, tõstis uustulnuk ilmselt oma mänguaja-šansse edaspidiseks kõvasti.

Tsitaat | "Tundub natuke naljakas, kui mängijad tulevad ja hakkavad sellise asja taha pugema [et väljak on kastmata]. Inimesed on professionaalid ja mängivad euromänge. Kui väljak on kuiv, siis sööda tugevamalt!" rääkis Unitedi peatreener Martin Klasen pärast seda, kui Levadia kapten Rasmus Peetson oli kurtnud kastmata väljaku üle.