Mets ja CSKA pidid võidust üleminutitel suu puhtaks pühkima (0)

Karol Mets. Foto: Sofia CSKA kodulehekülg
Karol Metsa koduklubi Sofia CSKA andis Bulgaaria kõrgliigas võidu valusal kombel käest, sest võõrsil juhiti tabeli eelviimasel real oleva Blagojevgradi Pirini vastu veel üleminutite alguses, lõpuks tuli aga ikkagi leppida 1:1 viigiga.

Horvaadist poolkaitsja Karlo Muhar viis CSKA küll 70. minutil juhtima, aga neljandal üleminutil õnnestus võõrustajate kogenud kaitsjal Stanislav Manoevil viigistada. Mets tegi kaasa kogu mängu ja sai juba 4. minutil kollase kaardi.

CSKA on liigatabelis teine, ent vahe liidri Ludogoretsiga on kärisenud juba üheksale punktile. Selle vähendamiseks on siiski võimalus olemas, sest CSKA-l on üks mäng varuks. Lähimaid jälitajaid Tšerno Moret ja Plovdivi Botevit edestatakse samas ise nelja punktiga, kuid neist on CSKA pidanud isegi kaks-kolm mängu vähem. Pirin asub 14 meeskonna konkurentsis eelviimasel real.

Mängu tipphetked:

Norra meistriliigas tegid Bodö/Glimt ja Bergeni Brann 2:2 viigi. Bodö juhtis veel tosin minutit enne lõppu koduväljakul 2:0 ja oli kinni tiitlivõidu kordamises, ent püsimajäämise nimel võitleva Branni lõpuspurdile pani kolmandal üleminutil viigiväravaga punkti hetk varem pingilt sekkunud ründaja Bard Finne. Peapõrutusest taastuv Mattias Käit ei kuulunud Bodö koosseisu. Liigatabelis on tiitlikaitsja enne viimast vooru tänasest viigist hoolimata Molde ees kolmepunktilise eduga liider ning omab ka paremat väravate vahet, mis tähendab, et viimase vooru mängus tabeli viimase Mjöndaleniga piisab neile tiitli kindlustamiseks ühest punktist.