Naiste jalgpall saavutas sümboolse võidu Reali ja Barcelona üle (1)

Reedel Prantsusmaal alanud kaheksandatel naiste maailmameistrivõistlustel oli eile täispikk võistluspäev, mille käigus peeti kolm kohtumist, mis kõik lõppesid eeldatavate soosikute võiduga. Üks neist mängudest tõi naiste jalgpallile sümboolse võidu Madridi Reali ja FC Barcelona üle.

Hispaanias ilmub neli suurt spordipäevalehte - Marca ja AS Madridis ning Mundo Deportivo ja Sport Barcelonas. Kuigi tegu on nime poolest spordipäevalehtedega, kuulub umbes 75% nende sisust jalgpallile. Ning sõltuvalt ajalehe kodulinnast on peamiseks teemaks kas Madridi Real või FC Barcelona. Ning peamine teema saab endale ka enamiku esikaantest.

Tänased Marca ja Mundo Deportivo loobusid aga tavapärasest esikaanelahendusest ja asetasid sinna Hispaania naiskonna eilse dramaatilise 3:1 võidu Lõuna-Aafrika Vabariigi üle.

AS ja Sport hoidsid tavapärasemat joont ja täitsid esikaane vastavalt Reali ja Barcelonat puudutavate üleminekujuttudega.

Hispaania naiskond jäi LAV-i vastu 25. minutil Thembi Kgatlana väravast kaotusseisu ja suutis viigistada alles 69. minutil, kui penalti realiseeris Jennifer Hermoso. 82. minutil realiseeris sama mängija teisegi penalti, mille eel oli LAV jäänud Nothando Vilakazi eemaldamise tõttu arvulisse vähemuse. 3:1 võidu vormistas 89. minutil Lucia Garcia.

Laupäeva esimeses mängus sai kahekordne maailmameister Saksamaa raske 1:0 võidu Hiina üle. Ainsa värava lõi 66. minutil Giulia Gwinn.

Võistluspäeva viimane kohtumine osutus ühepoolseks, kui 1995. aasta maailmameister Norra lõi Nigeeriale juba avapoolajal kolm väravat, mis jäidki vastuseta.

Vaata Norra - Nigeeria kohtumise väravaid siit.

B-alagrupp: Hispaania 3, Saksamaa 3, Hiina 0, Lõuna-Aafrika Vabariik 0

Täna peetakse naiste MM-il samuti kolm kohtumist, kui C-alagrupis kohtuvad Austraalia - Itaalia (14.00) ja Brasiilia - Jamaika (16.30) ning D-alagrupis Inglismaa - Šotimaa (19.00).

Loe siit, kuidas nii neid kui ka kõiki teisi naiste MM-i kohtumisi otsepildis vaadata.