Naiste kõrgliiga teises voorus hoidis Lepik ära suurüllatuse (0)

Liis Lepik päästis Flora päeva. Foto: Brit Maria Tael

Naiste Meistriliiga teises voorus oli nädalavahetusel õhus suurüllatus, kui liiga uustulnuk Saku Sporting oli näpistamas valitsevat meistrit Tallinna Florat. Flora kaitse tugitala Liis Lepik ei lasknud sel aga juhtuda.

Saku kunstmuruväljakul peetud kohtumises avas skoori kodunaiskond, kui 22. minutil jõudis karistuslöögist tulnud pallini esimesena Grete Daut ja saatis selle kindlalt võrku, kirjeldas EJL-i koduleht. Sportingu eduseisus mindi ka vaheajapausile ning mänguseis püsis muutumatuna kuni 70. minutini. Viiginumbrid tõi tabloole Kethy Õunpuu tabamus. Võidupunktid päästis Flora jaoks keskkaitsja Liis Lepiku värav, mis sündis kohtumise esimesel lisaminutil.

Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul peetud Tartu derbis sai võidu kirja JK Tammeka naiskond, kui 1:0 alistati SK 10 Premium. Kohtumise 32. minutil jäi SK 10 arvulisse vähemusse, kui punase kaardi teenis Anastasija Fjodorova ning kohtumine lõpetati lausa üheksakesi, sest 82. minutil sai teise kollase kaardi Mariliis Limbak. Tammeka värava autoriks oli 74. minutil Kreete Õun.

Pärnu JK ei jätnud kohtumises JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna vastu midagi juhuse hooleks, kui vastased alistati võõrsil seisuga 9:0. Mängu resultatiivseim oli nelja väravaga Evelyn Šilina, kaks tabamust lisas Olesia Parhhomovitš ja korra olid täpsed Ketlin Saar, Ljubov Maksimova ja Ulrika Tülp.

Tabelisse sai võidupunktid kirja ka Tallinna Kalev, teenides 2:0 võidu Põlva Lootose üle. Skoori avas 16. minutil Emma Treiberg ja neli minutit enne normaalaja lõppu vormistas lõppseisu Žanna Smirnova.

Liigatabelis jätkavad täisedu ehk kuue punktiga hetkel Pärnu, FC Flora ja Tallinna Kalev. Neile järgnevad nelja punktiga Tartu Tammeka ja ühe punktiga JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN. Punktiarve on hetkel avamata Saku Sportingul, Põlva Lootosel ja SK 10 Premiumil.

Saku Sporting - Tallinna FC Flora 1:2 (1:0)