Närviline Eesti Portugalile vastu ei saanud (0)

Artur Rätteli pingutused seekord vilja ei kandnud. Foto: Catherine KõrtsmikEesti koondis alustas kodust U-19 EM-finaalturniiri Lillekülas 0:3 kaotusega Portugalile.

Kehva avapoolaja ja eriti mängu alguse järel suutsid Eesti poisid end teisel kolmveerandtunnil kokku võtta ning korduvalt ka portugallaste väravat ohustada. Paraku said oma vead saatuslikuks ning nii tuli Eesti jalgpalli finaalturniiridebüüt lõpetada kolmeväravalise kaotusega.

"Palju õnne Portugalile. Meie esitus ei olnud ideaalne, kuid meil oligi raske avamäng," sõnas mängu järel Eesti noorte peatreener Arno Pijpers. "Olime alguses närvilised, mis tuli kogemuse puudumisest. Kui nii närviliselt alustada, siis tulevadki sisse väikseid eksimused, mis otsustavad vara mängu."

Närvid veavad alt

Kohtumine algas Eesti jaoks lausa õudusunenäona - juba viiendal minutil suunas Artur Pikk peaga nurgalöögi oma väravasse ning viis sellega Portugali 0:1 juhtima. Eestlaste tegudes oli tunda närvilisust - paljude noormeeste jaoks oli see esimeseks korraks nii suure publikuhulga ees mängida ning see jättis eestlaste esitusele oma pitseri.

Närvilisust tunnistas ka Pijpers. "Mäletan, et kui olin veel A-koondise treener, oli meil alati meeskonna juures mõni U-21 mängija, kes polnud suure publiku ees veel mänginud. Nii palju pealtvaatajaid paneb esimesel korral alati jala värisema."

Esimese pooltunni ajal ei saanud eestlased kuidagi oma mängu käima ning langesid pidevalt vastaste surve alla. Võimalusi oli Pürenee poolsaare elanikel mitmeid, kuid teine värav löödi lõpuks taaskord eestlaste endi eksimusest - Johannes Kukebal ei suutnud peapalli korralikult puhastada ning suunas selle hoopis vastu Betinhot, kellest pall mõne meetri pealt väravasse põrkas - 0:2.

Poolaja lõpus harjusid eestlased õhkkonnaga aga ära ning said ka enda mängu rohkem käima. Sööt liikus kohati väga kenasti, kuid raskusi oli endiselt palli ründetsooni saamisega. Kogu esimese 45 minuti jooksul saadigi pall Portugali karistusalasse vaid üksikutel kordadel ning avapoolaja kaheväravaline kaotusseis oli õiglane tulemus.

Tärkab lootuskiir

Teise kolmveerandtunnni alguses näitasid aga Eesti poisid end hoopis teisest küljest - närvilisus oli mängust täielikult kadunud ning mitmeti ehitati ka ise rünnakuid. Poolaja alguses oli väravale ülimalt lähedal Artur Rättel, kes pika palli järel kaitsjaid ning ka väravavahti edestas, kuid tema löögile viskus viimasel hetkel ennastsalgavalt ette üks portugallaste keskkaitsjatest.

Oma šanss oli ka Artur Rättelil, kes üksiku ründajana mitmeid õhuvõitlusi võitis ning väga tublisti kaitsjatele peavalu valmistas. Hannes Anieri ja vahetusest sekkunud Brent Lepistu koostöö tulemusena jõudis Rättel karistusala tipust löögini, kuid pall lendas liiga kõrgele ning väravale ohtu ei kujutanud.

Hoolimata Eesti poiste võitluslikust ja tublist teisest poolajast vormistasid lõppskoori aga ikkagi portugallased, kelle individuaalne meisterlikkus lõpuks maksma pääses. 72. mänguminutil said külalised karistuslöögi ning pika ootamise peale põrutas Daniel Martins selle otse tagumisse ristnurka - 0:3.

Portugali treener rahule ei jää

Pijpers ei olnud mängu järel otseselt ei kurb ega ka rahulolev. "Kiidan poisse, et nad suutsid lõpuks siiski oma mängu mängida. Meil on kaks mängu aega, et mõni üllatus sepistada."

"Ütlesin poistele, et kui nad nii tugeva meeskonna vastu üks-kaks viga teevad, karistatakse nad kohe ära. Panin neile südamele, et nad oma mängu mängiksid," lisas Pijpers.

Portugali peatreener Edgar Borges oma meeskonna mängupildiga rahule ei jäänud. "Oleme väga õnnelikud võitmise üle, kuid ma pole rahul meie esitusega- suudame palju paremat. Me ei mänginud ilusat jalgpalli, nagu peaksime."

"Läheme aga edasi, kõige tähtsam oli võit ja kolm punkti. Kiidan Eesti meeskonda - nad on hästi treenitud ning organiseeritud," jagas Borges kiidusõnu ka eestlastele.

Eesti - Portugal 0:3 (0:2)