Neidude koondised said Balti turniiril Lätilt viigi ja kaotuse (Lisatud Barnwelli kommentaar) (0)

Eesti U19 neidude koondis enne kohtumist Leeduga. Foto: Leedu Jalgpalli Liit

Leedus toimuval U19 neidude Balti turniiril tegi Eesti koondis Marijampoles Suduva staadionil peetud teises mängus Lätiga 0:0 viigi. U17 koondis kaotas aga lätlannadele 0:4.

Avamängus Leedule 0:2 alla jäänud Eesti U19 sai lätlannadega tehtud viigi eest turniiritabelisse esimese punkti. Kui täna jäid väravad löömata, siis eile Leedu vastu peetud kohtumist oli Eestil võimalus 17. minutil juhtima asuda, ent Leedu väravavaht tõrjus Evelyn Šilina penalti. Leedu väravad lõid vastavalt 51. ja 55. minutil Karile Liužinaite ja Sylvia Šafranovic. Turniiri võitja selgitavad homme omavahelises mängus Läti ja Leedu.

Noortekoondise peatreener Richard Barnwell jäi nii eilse kui ka tänase esitusega rahule. "Eile kontrollisime kogu kohtumist, kuid saatuslikud neli minutit teisel poolajal said otsustavaks. Vastane lõi latti, sealt põrkas see vastu meie väravavahti ja läks sisse. Pidime antud olukorra tõttu tegema ka väravavahi vahetuse. Mõned minutit hiljem suutsid nad juba eduseisu kahekordistada. Meie esitust hinnates oleksime väärinud sellest mängust kindlasti võidupunkte."

Tänane 0:0 viik lätlannadega oli Barnwelli hinnangul õiglane tulemus. "Me kontrollisime mängu ja neil oli vaid mõned üksikud löögivõimalused. Aga suures pildis võib öelda, et tulemus peegeldab mängupilti, sest kumbki naiskond eriti võimalusi ei loonud," sõnas peatreener.

Naiskond esines Balti turniiril hästi, kuid koju tullakse vaid ühe punktiga. Barnwelli sõnul nägi ta siiski suurt edasiminekut. "Liigume õiges suunas ning mul on tõesti hea meel, kui suure arengu on mängijad teinud. Mängime organiseeritult ja mängijate füüsiline võimekus on kümme protsenti parem võrreldes eelmise aastaga. Me oleksime pidanud selle turniiri võitma, kuid sel korral läks nii. Nüüd ootab ees kümnetunnine tagasisõit koju ja saame selle ajaga kõike rahulikult analüüsida ja seada endale vajalikud eesmärgid ülejäänud aastaks."

Eile leedulannadelt 0:4 lüüa saanud U17 koondis kaotas täna sama skooriga ka Läti naiskonnale ja lõpetas turniiri viimasena. Läti poolel tegi avapoolajaga kübaratriki Anžela Lebedeva, teisel poolajal lisati neljaski värav.