Nõmm tegi Poolas oma esimese nullimängu, teistel meestel nii hästi ei läinud (0)

Karl-Romet Nõmme tööpäev lõppes puhta seljatagusega. Foto: Sandecja Nowy Sacz Facebook

Kevadpühade eel võtsid neli võõrsil mängivat eestlast osa oma koduklubi mängupäevast: kui Karl-Romet Nõmm ja Brent Lepistu said ka murule joosta, siis Robert Kirsil ja Matvei Igonenil nõnda hästi ei läinud.

Tõenäoliselt jääb õhtuga enim rahule Karl-Romet Nõmm (25), kes tegi oma viiendas klubimängus oma esimese nullimängu. Nimelt oli kiiper taas Nowy Saczi Sandecja esikinnas, kuid seekord ei löönud ükski Glogowi Chrobry mängumees palli temast mööda. Saavutust teeb veelgi vägevamaks see, et kohtumine toimus võõrsilväljakul. Teisalt oli sama edukas ka väljaku teises otsas seisnud kolleegi Damian Weglarzi tööpäev, ent tema suutis ka penaltilöögi ära blokeerida.

Kui väravaid matš ei näinud, siis selle asemel sadas punaseid: juba kümnendal minutil nägi Chrobry pallur otsest punast ning teise poolaja alguses sai Nõmme tiimikaaslane teise kollase. Viigiliselt lõppenud mängu jälgis pingilt ka teine eestlane Robert Kirss (28). Viimasest neljast mängust kolmel kaotust vältinud Sandecja vahe liigasse jätva 15. kohaga on nüüdseks üksainus punkt. Teisalt paikneb klubi ja Skra vahel ka Odra Opole, kus mängib kolmas eestlane Artur Pikk.

Paar tundi varem mahtus Brent Lepistu (30) oma koduklubi CS Mioveni algrivistusse, kuid tema õhtu lõppes 64. minutil, mil vastasvõistkond Sepsi OSK juhtis 1:0. Kuigi eestlase tiimikaaslased lõid lõpuks ühe tagasi, siis lõppseisuks kujunes karm 1:4 kaotus. Kuna tegemist oli karikasarja veerandfinaaliga, siis liigaseisu matš kehvemaks ei teinud.

Viimasena sai Matvei Igonen (26) nautida oma tiimikaaslaste mänguoskuseid. Sarnaselt Kirsile tema platsile täna ei saanud. Seejuures lõppes sellega ka eestlase peaaegu aasta aega kestnud seeria: viimati toimus Bielsko-Biala Podbeskidzie liigamäng ilma Igoneni abita eelmise aasta 14. aprillil. Mäng ise hõbedakohal oleva Chorzowi Ruchi vastu oli suhteliselt võrdne: kui veel 69. minutil juhtis kodutiim Ruch, siis 20 minutit hiljem oli tablooseis pea peale keeratud. Eestlase kahjuks õnnestus Ruchil neljandal üleminutil penaltist viigivärav siiski ära lüüa ehk Podbeskidzie jäi liigatabelis ikka seitsmendale kohale. Vahe sõelmängudele viiva kuuenda kohaga on vaid üks punkt.